- Wniosek o sporządzenie uzasadnienia wyroku i doręczenie wyroku wraz z uzasadnieniem
- emerytura
- oddalenie wniosku o ogłoszenie upadłości konsumenckiej
- wstrzymanie eksmisji
- umowa przedwstępna
- działki
- wezwanie do zaniechania naruszeń
- poziom hałasu
- zna
- silnikowy
- sprawowanie opieki nad osobą niepełnosprawną
- wniosek o niestawiennictwo
- pobocze
- wniosek do sądu rodzinnego
- sprzeciw od wezwania do zapłaty
Wyszukiwana fraza:
związek przy

Dokumenty niezbędne do przyznania zasiłku chorobowego
Najogólniej rzecz biorąc, ubezpieczony nabywa prawo do zasiłku chorobowego po upływie okresu wyczekiwania. Okres ten jest zróżnicowany w zależności od charakteru ubezpieczenia. Osoba, która podlega ubezpieczeniu chorobowemu obowiązkowo ma prawo do zasiłku chorobowego po upływie 30 dni nieprzerwanego ubezpieczenia chorobowego. Natomiast osoba, która…
Słowa kluczowe:
dokumenty niezbędne do zasiłku chorobowego, prawo do zasiłku chorobowego, wysokość zasiłku chorobowego, zasiłek chorobowy
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 17 października 2014
Jednorazowe odszkodowanie z ZUS. A co z OC?
Jeśli wskutek nagłego zdarzenia wywołanego przyczyną zewnętrzną powodującego uraz, które nastąpiło w związku z pracą, pracownik doznał uszczerbku na zdrowiu, należy mu się jednorazowe odszkodowanie z ZUS. Również sprawca szkody lub jego ubezpieczyciel zobowiązani są do zapłaty stosownego odszkodowania i zadośćuczynienia, niezależnie od…
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 4 sierpnia 2016
Jak przywrócić uchybiony termin?
Dokonywanie czynności procesowych następuje w ściśle oznaczonych terminach, które określają przepisy Kodeksu postępowania cywilnego lub sąd w oznaczonej sprawie. Uchybienie terminowi powoduje, że czynności nie można już dokonać. Ustawodawca przewidział jednak, że brak powzięcia czynności procesowej może być spowodowany siłą wyższą –…
Słowa kluczowe:
przywrócenie terminu, przywrócenie uchybionego terminu, uchybiony termin, wniosek o przywrócenie terminu
Typ: Artykuł
Kategoria: Procedura sądowa
Data utworzenia: 7 sierpnia 2014
Odpowiedzialność materialna pracowników
Wykonywanie pracy na rzecz swojego szefa może wiązać się w niektórych przypadkach z powstaniem szkody po stronie pracodawcy. Aby przeciwdziałać tego typu zdarzeniom i wpłynąć na rzetelne wykonywanie obowiązków przez pracowników, ustawodawca postanowił szczegółowo uregulować kwestię odpowiedzialności materialnej w takiej sytuacji.
Słowa kluczowe:
naruszenie obowiązków pracowniczych, nienależyte wykonanie obowiązków pracowniczych, niewykonanie lub nienależyte wykonanie obowiązków pracowniczych, niewykonanie obowiązków pracowniczych
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo pracy
Data utworzenia: 23 maja 2013
Przywrócenie terminu procesowego
O skuteczności podjętej czynności procesowej decyduje nie tylko posiadanie zdolności sadowej i procesowej przez uczestnika toczącego się postępowania, ale także czas, w którym jest ona dokonywana. Ustawodawca przewidział bowiem ściśle określone terminy procesowe, w których można skutecznie realizować uprawnienia procesowe.
Słowa kluczowe:
prawo do przywrócenia terminu, przesłanki przywrócenia uchybionego terminu, przywrócenie terminu, przywrócenie terminu procesowego
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 11 czerwca 2013
Przywrócenie terminu procesowego
Przywrócenie terminu procesowego jest instytucją uregulowaną w Kodeksie postępowania cywilnego. Ma ona zasadniczy wpływ na skuteczność podejmowanych czynności procesowych w ramach toczącego się postępowania sądowego – szczególnie, gdy strona lub uczestnik postępowania nie wykona konkretnej czynności w ściśle oznaczonym terminie. W takiej sytuacji…
Słowa kluczowe:
prawo do przywrócenia terminu, przywrócenie terminu, przywrócenie terminu uchybionego przez stronę, termin
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 16 października 2013
Leasing nowego auta. Poznaj jego największe zalety
Budowa lub rozbudowa floty pojazdów zawsze wymaga dużych nakładów finansowych. Z tego powodu coraz więcej przedsiębiorców rozważa zewnętrzne formy finansowania. Obok kredytu bankowego, to leasing cieszy się ogromną popularnością. Sprawdź dlaczego i poznaj najważniejsze zalety tego rozwiązania.
Typ: Artykuł
Kategoria: Majątek i pieniądze
Data utworzenia: 24 października 2018
Skarga pauliańska
Bank uzyskał wobec dłużnika nakaz zapłaty w postępowaniu nakazowym obejmujący obowiązek zapłaty kwoty 500.000 zł z odsetkami. Jednakże egzekucja banku okazała się bezskuteczna, bowiem dłużnik wyzbył się wspomnianych składników majątkowych na rzecz pozwanej żony w drodze podziału majątku. Powód – w tym przypadku bank - wnosił o uznanie…
Typ: Artykuł
Kategoria: Windykacja
Data utworzenia: 14 stycznia 2009
Zawarcie ślubu przez ubezwłasnowolnionego
Kodeks cywilny przewiduje dwa rodzaje ubezwłasnowolnienia – całkowite oraz częściowe. Zgodnie z jego przepisami osoba pełnoletnia może być ubezwłasnowolniona częściowo z powodu choroby psychicznej, niedorozwoju umysłowego albo innego rodzaju zaburzeń psychicznych, w szczególności pijaństwa lub narkomanii, jeżeli stan tej osoby nie uzasadnia…
Słowa kluczowe:
małżeństwo, małżeństwo osoby ubezwłasnowolnionej, zakaz zawierania małżeństw, zawarcie małżeństwa
Typ: Artykuł
Kategoria: Kodeksy
Data utworzenia: 13 grudnia 2013
Prawo własności wód
Czy zastanawialiście się kiedyś do kogo tak naprawdę należą polskie wody? Mowa tu oczywiście nie tylko o wodach morskich, ale także rzekach, jeziorach i stawach. Prawo w bardzo szczegółowy sposób określa właścicieli różnego rodzaju wód. Podobnie jak zwierzęta i kopaliny, wody podlegają szczególnemu reżimowi prawnemu.
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 28 marca 2014
« Poprzednia | 1 … 19 | 20 | 21 | 22 | 23 … 41 | Następna » |