- Wzór+o+zmianę+adwokata+z+urzędu
- OŚWIADCZENIE+DŁUŻNIKA+ZAJĘTEJ+WIERZYTELNOŚCI
- ryczaC582t+od+przychodC3B3w+ewidencjonowanych
- odpowiedź na odpowiedź
- Wniosek o wydanie odpisu wyroku sądu
- pełnomocnictwo do odbioru emerytury
- wniosek o określenie miejsca pobytu dziecka
- wniosek o dział spadku i zniesienie współwłasności
- kw-wpis wzór
- prawo do odstąpienia od umowy o roboty budowlane
- Wzór zobowiązania do zapłaty
- Wzór oświadczenia woli
- wniosek do sądu rodzinnego
- 500plus
- powód
- Rezygnacja z pełnienia funkcji wzór
- wniosek o dział spadku i zniesienie współwłasności
- umowa cywilnoprawna
- zmiana obrońcy z urzędu
- zmiana adwokata z urzędu
- umowa najmu okazjonalnego
- księga realizacji umowy
- organ jednostki samorządu terytorialnego
- pozew o ustalenie
- umowa ze spółką cywilną
- unijna dyrektywa o prawach konsumenta
- powództwo przeciwegzekucyjne opłata sądowa
- wniosek o przekazanie sprawy do sądu właściwego
- umowa w imieniu spółki cywilnej
- pismo przewodnie
Wyszukiwana fraza:
zdanie

Przywrócenie terminu do wniesienia subsydiarnego aktu oskarżenia
Zgodnie z treścią art. 55 Kodeksu postępowania karnego, w razie powtórnego wydania przez prokuratora postanowienia o odmowie wszczęcia lub o umorzeniu postępowania w wypadku, o którym mowa w art. 330 § 2 (jeżeli prokurator nadal nie znajduje podstaw do wniesienia aktu oskarżenia, wydaje ponownie postanowienie o umorzeniu postępowania lub odmowie jego…
Słowa kluczowe:
akt oskarżenia, karalność przestępstwa ściganego z oskarżenia prywatnego, oskarżyciel subsydiarny, sprawy z oskarżenia prywatnego
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo karne
Data utworzenia: 10 stycznia 2013
Czy można zakwestionować podwyżkę opłaty za mieszkanie?
Opłaty za mieszkanie i media pochłaniają sporą część naszych zarobków. Nic więc dziwnego, że informacją o podwyżce jest niemiłym zaskoczeniem. W praktyce duża liczba spółdzielni ogranicza się wyłącznie do poinformowania swoich lokatorów o zmianie wysokości opłaty za mieszkanie bez podania jakiejkolwiek podstawy faktycznej czy prawnej. Czy…
Słowa kluczowe:
członek spółdzielni mieszkaniowej, członkowie spółdzielni, mienie spółdzielni, ochrona praw lokatorów
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo spółdzielcze
Data utworzenia: 14 stycznia 2013
Zarząd a zarządca nieruchomości
Zarządzanie nieruchomościami prowadzone jest na rzecz właściciela przez osoby trzecie. Rolę tę pełnić mogą zawodowi zarządcy (posiadający licencję) bądź też zarząd wybrany z grona mieszkańców wspólnoty mieszkaniowej na podstawie ustawy o własności lokali. Istnieją także instytucje, takie jak: Agencja Nieruchomości Rolnych czy Wojskowa…
Słowa kluczowe:
licencja zarządcy nieruchomości, licencjonowany zarządca, utrzymanie nieruchomości w stanie niepogorszonym, zarząd nad nieruchomością
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 23 stycznia 2013
Wyłączenie możliwości zaskarżenia czynności opisu i oszacowania nieruchomości w terminie tygodniowym od doręczenia dłużnikowi protokołu z tej czynności
Sądowa licytacja nieruchomości dłużnika jest poprzedzona szeregiem różnych czynności. Jedną z nich jest opis i oszacowanie. Zgodnie z treścią art. 923 Kodeksu postępowania cywilnego, wskutek wniosku wierzyciela o wszczęcie egzekucji z nieruchomości wymienionej we wniosku komornik wzywa dłużnika, aby zapłacił dług w ciągu dwóch tygodni pod…
Słowa kluczowe:
opis i oszacowanie, oszacowanie, oszacowanie licytacja, oszacowanie wartości mieszkania
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 23 stycznia 2013
PAIiIZ: polskie przepisy hamują napływ zagranicznych inwestycji
Bariery prawne w zakresie budownictwa, mała przejrzystość polskiego prawa zamówień publicznych oraz niepewna przyszłość specjalnych stref ekonomicznych w Polsce – to według prezesa Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych główne powody zniechęcające zagranicznych przedsiębiorców do inwestowania w naszym kraju.
Słowa kluczowe:
bariery prawne, Prawo budowlane, prawo zamówień publicznych, prowadzenie inwestycji w Polsce
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 24 stycznia 2013
Zasady pobierania opłat od dłużników przez komorników sądowych
Prawa i obowiązki komorników, a także zakres wykonywanych przez nich czynności zostały ściśle określone w ustawie z dnia 29 sierpnia 1997 r. o komornikach sądowych i egzekucji. Jeden z przepisów powyższego aktu prawnego stał się przedmiotem badania samego Trybunału Konstytucyjnego – chodzi mianowicie o regulację art. 49 ust. 2, który pozwala…
Słowa kluczowe:
komornik pobiera od dłużnika opłatę stosunkową, pobieranie opłat od dłużników przez komorników sądowych, pobieranie opłat przez komorników, pobieranie opłaty egzekucyjnej w wypadku umorzenia postępowania
Typ: Artykuł
Kategoria: Zawody prawnicze
Data utworzenia: 27 lutego 2013
Rozwiązanie umowy o pracę
Umowa o pracę może przybierać różnorodne formy takie jak umowa na czas określony, czas nieokreślony, czy wreszcie umowa na okres próbny. Każda umowa regulowana przepisami Kodeksu pracy może być jednocześnie rozwiązana tak przez samego pracodawcę jak i pracownika. Pamiętajmy przy tym, że w zależności od szeregu różnych okoliczności, rozwiązanie…
Słowa kluczowe:
rozwiązania z pracownikiem umowy o pracę bez wypowiedzenia, rozwiązania z pracownikiem umowy o pracę z wypowiedzeniem, rozwiązanie umowy o pracę, rozwiązanie umowy o pracę bez wypowiedzenia
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 1 marca 2013
Wadliwe wykonanie umowy o dzieło
Umowa o dzieło jest jedną z bardziej popularnych w Polsce umów cywilnoprawnych – przede wszystkim ze względu na niskie koszty związane z jej zawarciem i realizacją. Niezależnie od tego na podstawie jakiej umowy nastąpiło związanie jej stron, każda z nich ponosi odpowiedzialność za prawidłową realizację swojego obowiązku względem drugiego podmiotu…
Słowa kluczowe:
poprawność wykonywanego dzieła, przyjmujący zamówienie wykonywa dzieło w sposób wadliwy, umowa o dzieło, wadliwe wykonanie umowy
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 9 kwietnia 2013
Pułapki przy zawieraniu umów
Polski system prawny nie należy do najprostszych, szczególnie biorąc pod uwagę fakt dużej liczby przepisów o niejasnym, nawet dla niektórych praktyków, charakterze. Ma to związek także z kwestią zawierania umów, które w dużej części są sporządzane przez ludzi bez jakiejkolwiek pomocy prawnej. Takie działanie może skończyć się niezbyt dobrze…
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 12 kwietnia 2013
Obrót z rolnikiem na ryczałcie: to nabywca wystawi fakturę sprzedaży
Szczególne zasady dokumentacji transakcji przewidziane są dla obrotu z rolnikami ryczałtowymi. Dokonując transakcji zakupu produktu rolnego, to na przedsiębiorcy ciąży obowiązek wystawienia faktury potwierdzającej nabycie. Ponadto, taka faktura musi zawierać dodatkowe informacje.
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo podatkowe
Data utworzenia: 11 czerwca 2013
« Poprzednia | 1 … 17 | 18 | 19 | 20 | 21 … 33 | Następna » |