- rezygnacja z pełnionej funkcji
- Rezygnacja z pełnienia funkcji wzór
- Wniosek o sporządzenie uzasadnienia wyroku i doręczenie wyroku wraz z uzasadnieniem
- emerytura
- oddalenie wniosku o ogłoszenie upadłości konsumenckiej
- wstrzymanie eksmisji
- umowa przedwstępna
- działki
- wezwanie do zaniechania naruszeń
- poziom hałasu
- zna
- silnikowy
- sprawowanie opieki nad osobą niepełnosprawną
- wniosek o niestawiennictwo
- pobocze
Wyszukiwana fraza:
zdanie

Program do faktur czy aplikacja online?
Bycie płatnikiem VAT bez względu na to, czy prowadzi się firmę, czy też jednoosobową działalność gospodarczą wiąże się z koniecznością wystawiania faktur. Można to robić w sposób tradycyjny - za pomocą formularza, kalkulatora oraz długopisu. Jednakże takie podejście do tej kwestii nie jest zbyt optymalne, nie tylko ze względu na ilość…
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo podatkowe
Data utworzenia: 23 kwietnia 2013
Rozwód na nowych zasadach?
Ruch Palikota przygotował projekt zmian w Ustawie z dnia 25 lutego 1964r. Kodeks rodzinny i opiekuńczy (Dz. U. z 1964r, Nr 9, poz. 59 ze zm.) oraz w zapisach Ustawy z dnia 29 września 1986r. Prawo o aktach stanu cywilnego (Dz. U. z 2011r., Nr 212, poz. 1264). Zgodnie z założeniami projektu, w określonych okolicznościach, małżonkowie będą mogli przeprowadzić…
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo rodzinne i opiekuńcze
Data utworzenia: 8 czerwca 2012
Postępowanie lustracyjne
W dniu 19 kwietnia 2011 r. Trybunał Konstytucyjny rozpoznał wniosek Rzecznika Praw Obywatelskich dotyczący postępowania lustracyjnego. Zgodnie z brzmieniem art. 21 f. ust.1 ustawy lustracyjnej, nadanego ustawą nowelizacyjną z 7 września 2007 r. przepisy przewidujące utratę funkcji publicznej z mocy prawa nie dotyczą sędziów, prokuratorów, radców…
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 25 kwietnia 2011
Odpowiedzialność solidarna inwestra i wykonawcy
Pierwszy Prezes Sądu Najwyższego przedstawił wniosek o rozstrzygnięcie rozbieżności w orzecznictwie, dotyczący wykładni art. 647[1] Kodeksu cywilnego. Wskazał na dwutorowość interpretacji przesłanek przewidzianej w tym przepisie solidarnej odpowiedzialności inwestora i wykonawcy względem podwykonawcy robót budowlanych. Dostrzegł on bowiem, że…
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo budowlane
Data utworzenia: 28 sierpnia 2008
Zażalenie na postanowienie sądu opiekuńczego
W toku rozpoznawanie sprawy z wniosku Erwina H. o zmianę orzeczenia w przedmiocie władzy rodzicielskiej zawartego w wyroku rozwodowym, Sąd Rejonowy w Ś. postanowieniem z dnia 10 marca 2008 r. zarządził „na czas toczącego się postępowania, na podstawie art. 569 § 2 k.p.c.” natychmiastowe powierzenie sprawowania opieki nad małoletnią Kamilą H…
Słowa kluczowe:
władza rodzicielska, zażalenie
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo rodzinne i opiekuńcze
Data utworzenia: 15 lutego 2009
Były przedsiębiorca nie musi obawiać się rygorów postępowania gospodarczego
Powód wniósł pozew do sądu gospodarczego. Sąd stwierdził, że pozwana utraciła status przedsiębiorcy przed wniesieniem pozwu i przekazał sprawę do wydziału cywilnego wskazując, że sprawa wytoczona przeciwko osobie niemającej statusu przedsiębiorcy nie ma charakteru sprawy gospodarczej i nie należy do właściwości sądów gospodarczych, a zatem…
Słowa kluczowe:
przedsiębiorca, przedsiębiorstwo
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 28 kwietnia 2009
Trybunał orzekł, że umorzenie dochodzenia bez podania uzasadnienia jest zgodne z Konstytucją
Dochodzenie jest jedną z dwóch form postępowania przygotowawczego. Jego wszczęcie nie oznacza, że każda sprawa trafi automatycznie po pewnym czasie przed oblicze właściwego sądu, organ prowadzący dochodzenie może bowiem postanowić o jego umorzeniu – szczególnie wtedy, gdy nie zebrano wystarczających dowodów przesądzających o czyjejś winie.
Słowa kluczowe:
postanowienie o umorzeniu dochodzenia, postępowanie przygotowawcze, umorzenie dochodzenia, umorzenie wszczętego dochodzenia
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo karne
Data utworzenia: 26 marca 2014
Przestój w pracy? Muszą Ci zapłacić
Brak pracy nie jest wystarczającym powodem do tego, aby szef nie zapłacił Ci wynagrodzenia. Oczywiście nie każdy przestój będzie oznaczał, że możesz żądać należnej Ci pensji – przerwa w pracy nie może być skutkiem Twoich działań lub zaniechań. Oprócz tej podstawowej zasady warto zapoznać się z innymi przepisami dotyczącymi przestoju w…
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo pracy
Data utworzenia: 2 lipca 2014
Protokół powypadkowy
W razie wypadku przy pracy pracodawca jest obowiązany podjąć niezbędne działania eliminujące lub ograniczające zagrożenie, zapewnić udzielenie pierwszej pomocy osobom poszkodowanym i ustalenie w przewidzianym trybie okoliczności i przyczyn wypadku. Zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 1 lipca 2009r. w sprawie ustalania okoliczności i przyczyn…
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo pracy
Data utworzenia: 21 lipca 2013
Przepisy dotyczące świadczeń pielęgnacyjnych zgodne z konstytucją
Trybunał Konstytucyjny rozpoznał pytanie prawne Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Poznaniu dotyczące ograniczenia kręgu osób, które mogą skorzystać z rządowego programu wspierania niektórych osób pobierających świadczenia pielęgnacyjne. Z orzeczenia Trybunału wynika, że prawodawca może odmiennie ukształtować przesłanki wyjątkowej…
Słowa kluczowe:
dodatek do świadczenia pielęgnacyjnego, pomoc finansowa, świadczenie pielęgnacyjne, świadczenie za opiekę nad niepełnosprawnym dzieckiem
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo administracyjne
Data utworzenia: 11 marca 2015
« Poprzednia | 1 … 8 | 9 | 10 | 11 | 12 … 33 | Następna » |