Jesteś tutaj: Strona główna serwisu Strona głównazawiadomienie sądu
 
Wyszukiwana fraza:

zawiadomienie sądu

Archiwum wyszukiwanych fraz prawnych Znaleziono 180 publikacji spełniających kryteria wyszukiwania.

Zwolnienie pracownika

Stosunek pracy łączy dwie strony – zatrudniającego oraz pracownika, nie ma przy tym przeszkód, aby mógł on zostać w każdej chwili rozwiązany. Tak naprawdę zakończenie wykonywania pracy może być decyzją pracodawcy jak i jego podwładnego. Warto przy tym pamiętać, że każda ze stron stosunku pracy może dokonać jego wypowiedzenia w różnych…

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 17 września 2013

Jakie prawa przysługują członkom spółdzielni mieszkaniowej?

Celem spółdzielni mieszkaniowej jest zaspokajanie potrzeb mieszkaniowych i innych potrzeb członków oraz ich rodzin, przez dostarczanie członkom samodzielnych lokali mieszkalnych lub domów jednorodzinnych, a także lokali o innym przeznaczeniu. Sprawdź jakie prawa przysługują członkowie spółdzielni.

Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 5 stycznia 2015

Porada prawna: Uporczywe uchylanie się od obowiązku alimentacyjnego jest przestępstwem

Mój brat od kilku lat przebywa za granicą. Ma zobowiązania finansowe w kraju, które regularnie spłaca (alimenty). Ciążą na nim zaległości płatnicze sprzed lat, jest to kwota ok. 10 tys. zł. Brat jest właścicielem mieszkania. Na wniosek prokuratora urząd miejski został zobowiązany do przeprowadzenia wywiadu, na temat, czy brat przebywa za granicą…

Data utworzenia: 19 stycznia 2015

Zmowa na rynku ubezpieczeniowym - PZU i Maximus Broker

Ponad 56 mln zł będą musiały zapłacić Powszechny Zakład Ubezpieczeń oraz Maximus Broker za zawarcie porozumienia ograniczającego konkurencję. Niedozwolona współpraca dotyczyła ubezpieczeń grupowych dzieci i młodzieży oraz pracowników placówek oświatowych na terenie województwa kujawsko-pomorskiego

Data utworzenia: 10 stycznia 2012

Sprzedaż mieszkania, a podatek dochodowy - vademecum

Z obowiązkiem zapłaty podatku dochodowego mamy do czynienia wówczas, gdy sprzedajemy mieszkanie przed upływem pięciu lat kalendarzowych od nabycia (pięciu lat, licząc od końca roku kalendarzowego, w którym nastąpiło nabycie). W pozostałych przypadkach, obowiązek zapłaty podatku dochodowego przy sprzedaży mieszkania nie występuje i to jest najprostsza…

Data utworzenia: 13 marca 2012

Egzekucja z wynagrodzenia

Egzekucja z wynagrodzenia za pracę jest jednym ze sposobów egzekucji świadczeń pieniężnych. Ponieważ umożliwia wierzycielowi w miarę szybkie i skuteczne odzyskanie swojej należności jest stosowana dość powszechnie. Zasady jej przeprowadzania regulują przepisy art. 880-888 Ustawy z dnia 17 listopada 1964r. Kodeks postępowania cywilnego (Dz. U. z…

Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 31 lipca 2012

Porada Prawna: Możliwość korekty VAT-u w przypadku nieściągalności naliczonych kwot

Moje pytanie dotyczy możliwości korekty VAT-u w przypadku nieściągalności naliczonych kwot. Chodzi o to, czy i w jakich przypadkach w zakresie podatku VAT i CIT spółka może skorygować podstawę opodatkowania oraz podatek należny z tytułu dostawy towarów lub świadczenia usług z powodu nieściągalności wierzytelności. Mój kontrahent zalega z płatnościami…

Data utworzenia: 11 maja 2015

Prawa i obowiązki stron umowy o roboty budowlane oraz przedstawicieli stron

Proces budowlany charakteryzuje duża złożoność i wieloetapowość. Wynika to w głównej mierze z konieczności zawierania przez odgrywającego kluczową rolę inwestora , znacznej liczby umów w trakcie całego procesu inwestycyjnego. Obowiązujący stan prawny pozwala na formułowanie wielu koncepcji wykonawstwa, a zatem na różnorodne kształtowanie…

Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 18 lipca 2010

Jak bronić się przed długami obecnego małżonka?

Co zrobić z długiem zaciągniętym w tajemnicy przez małżonka? Kto powinien go spłacać? To problem chyba tak stary, jak sama instytucja małżeństwa. Wierzyciel oczekuje, że jego należność zostanie spłacona. To oczywiste. Zatem będzie z reguły dążył do jej wyegzekwowania w każdy dopuszczalny przez prawo sposób, także od współmałżonka…

Słowa kluczowe: długi
Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 29 listopada 2010

Ulga na złe długi

Przepisy ustawy o podatku od towarów i usług (ustawa o VAT) przewidują możliwość zastosowania w określonych przypadkach tzw. „ulgi na złe długi”, z czym wiąże się odmienne uregulowanie kwestii rozliczenia podatku VAT w odniesieniu do nieściągalnych wierzytelności.

Data utworzenia: 1 października 2015
« Poprzednia 1 … 14  |  15  |  16  |  17  |  18 Następna »
® 2008 - 2023 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.