Jesteś tutaj: Strona główna serwisu Strona głównazastawca
 
Wyszukiwana fraza:

zastawca

Archiwum wyszukiwanych fraz prawnych Znaleziono 22 publikacji spełniających kryteria wyszukiwania.

Zastaw

W celu zabezpieczenia oznaczonej wierzytelności można rzecz ruchomą obciążyć prawem, na mocy którego wierzyciel będzie mógł dochodzić zaspokojenia z rzeczy bez względu na to, czyją stała się własnością, i z pierwszeństwem przed wierzycielami osobistymi właściciela rzeczy, wyjąwszy tych, którym z mocy ustawy przysługuje pierwszeństwo…

Data utworzenia: 5 listopada 2006

Zastaw rejestrowy

, prawa na dobrach niematerialnych, prawa z papierów wartościowych. Zastaw rejestrowy może obejmować także rzeczy lub prawa, które zastawca nabędzie dopiero w przyszłości. W takim przypadku obciążenie tych rzeczy lub

Typ: Porada
Data utworzenia: 8 maja 2006

Zastaw rejestrowy - podstawowe informacje

charakter konstytutywny. Konieczną przesłaną do dokonania wpisu zastawu rejestrowego jest zawarcie umowy zastawniczej. Ustawa zakreśla miesięczny termin biegnący od daty zawarcia umowy zastawniczej, w którym zastawnik lub zastawca (bądź oba te podmioty

Typ: Porada
Data utworzenia: 8 maja 2006

Zastaw się, a skredytuj się

Zastaw rejestrowy stanowi jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczenia roszczeń. Wykorzystywany jest chętnie przez wierzycieli udzielających drobnych kredytów, czy pożyczek. W odróżnieniu od zabezpieczenia hipotecznego pozwala on na wykorzystanie poszczególnych składników majątku, które mogą być zabezpieczeniem zobowiązania. Zatem, aby…

Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 24 marca 2011

Kiedy zastaw może być ustanowiony na prawach?

Generalnie przedmiotem zastawu są rzeczy ruchome. Zastaw może być jednak także ustanowiony na prawach, pod warunkiem, że są to prawa zbywalne, czyli takie, które mogą być przeniesione na inny podmiot. Prawami zbywalnymi są np. wierzytelności pieniężne, udziały w spółce, akcje, prawo do znaku towarowego itd. Co istotne, prawa zbywalne, które mogą…

Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 28 grudnia 2012

Przedmiot zastawu rejestrowego

Zastaw rejestrowy, jako ograniczone prawo rzeczowe jest jednym z najbardziej znanych sposobów zabezpieczenia roszczeń. Zastaw ma na celu zabezpieczenie wierzytelności w przedmiocie rzeczy ruchomych oraz zbywalnych praw majątkowych. Należy jednak pamiętać, że zastawem rejestrowym nie możemy zabezpieczyć nieruchomości.

Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 3 czerwca 2013

Zastaw rejestrowy

Zastaw rejestrowy jest specjalnym rodzajem zastawu a jednocześnie bardzo popularnym sposobem zabezpieczenia roszczeń wierzycieli udzielających drobnych kredytów, czy pożyczek.

Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 4 stycznia 2012

Do czego mogą służyć akcje?

Na przykład do ochrony roszczeń wierzyciela. W tym celu trzeba ustanowić na nich zabezpieczenie. Akcje mogą być przedmiotem zastawu zwykłego, zastawu rejestrowego, zabezpieczenia finansowego, a także przewłaszczenia na zabezpieczenie i blokady.

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 29 kwietnia 2012

Zastaw rejestrowy

Celem zastawu rejestrowego jest zabezpieczenie wierzytelności. Zastaw rejestrowy wpisuje się do rejestru zastawów prowadzonego przez sąd. Co ważne, właściciel danej rzeczy może z niej swobodnie korzystać.

Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 19 lipca 2012

Ustanowienie zastawu rejestrowego

Do ustanowienia zastawu dochodzi przez zawarcie między zastawcą, a wierzycielem umowy zastawniczej. Celem zastawu jest zabezpieczenie wierzytelności. Z uwagi na to, zastawca nie musi być dłużnikiem osobistym zastawnika. Umowa zastawnicza jest ważna

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 14 października 2014
« Poprzednia 1  |  2  |  3 Następna »
® 2008 - 2023 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.