- emerytura+czC499C59Bciowa+przed+osiC485gniC499ciem+wieku+emerytalnego
- niewykonanie+umowy
- samo
- Wzór oświadczenia woli
- katalog otwarty
- karne prawo
- alimenty
- spadek
- kredyt
- nieruchomość
- instytucje finansowe
- podatek dochodowy
- WEZWANIE DO OPUSZCZENIA LOKALU MIESZKALNEGO
- egzekucja
- pełnomocnictwo do odbioru emerytury
- wniosek BIK
- o wykreślenie wpisu w księdze wieczystej
- Wzór oświadczenia woli
- umowa najmu okazjonalnego
- umowa najmu mieszkania
- dokumentacja związana ze sprawą sądową
- dokumentacja od adwokata
- pożar
- telekomunikacyjne urządzenie końcowe
- zaniedbanie dziecka
- ugoda o zachowek
- replika
- Umowa rodziców
- bezpieczeństwo
- ochrona
Wyszukiwana fraza:
wznowienie postępowania

Nabycie własności nieruchomości przez zasiedzenie
Międzyzakładowa Spółdzielnia Mieszkaniowa wniosła o stwierdzenie nabycia przez zasiedzenie własności kilku nieruchomości położonych w Warszawie. Miasto stołeczne Warszawa będące uczestnikiem tego postępowania wniosło o oddalenie wniosku. Zgodnie z
Słowa kluczowe:
zasiedzenie
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 1 listopada 2010
Sprawdź kiedy można złożyć wniosek o uchylenie mandatu karnego
Uchylenie mandatu może nastąpić jedynie co do prawomocnego mandatu. Instytucja ta może być wykorzystana w sytuacji, gdy grzywnę nałożono za czyn niebędący czynem zabronionym jako wykroczenie. Sprawdź w jakim terminie oraz do jakiego organu należy złożyć wniosek o uchylenie mandatu.
Słowa kluczowe:
mandat karny, odmowa uchylenia mandatu karnego, uchylenie mandatu karnego, wniosek o uchylenie mandatu karnego
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo karne
Data utworzenia: 8 grudnia 2014
Uznawanie wyroków w sprawach rodzinnych
Wyroki sądów zagranicznych w sprawach cywilnych wymagają uznania przez sądy polskie. Do momentu kiedy to nie nastąpi, to wyrok rozwodowy nie jest ważny, a byli małżonkowie są tak traktowani, jakby nadal byli małżeństwem. Jednakże uznania nie wymagają prawomocne orzeczenia sądu zagranicznego w sprawach niemajątkowych obywateli obcych. Uznanie…
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 4 maja 2009
Opłaty sądowe
Koszty sądowe obejmują opłaty i wydatki. Do uiszczenia kosztów sądowych obowiązana jest strona, która wnosi do sądu pismo podlegające opłacie lub powodujące wydatki, chyba, że ustawa stanowi inaczej. Zgodnie z treścią art. 3 ustawy o kosztach sądowych, opłacie podlega pismo, jeżeli przepis ustawy przewiduje jej pobranie.
Typ: Artykuł
Kategoria: Koszty sądowe i inne
Data utworzenia: 3 czerwca 2013
Ostatnie chwile na odzyskanie niesłusznie zapłaconego podatku od spadków i darowizn
Do czwartku osoby, które w latach 2007-2008 zapłaciły podatek od spadków i darowizn od nabycia spadku po najbliższej rodzinie mogą złożyć wniosek o jego odzyskanie. Ma to związek z niedawnym wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego, który uznał za sprzeczny z konstytucją przepis dotyczący zgłoszenia w terminie miesiąca do urzędu skarbowego nabycia…
Słowa kluczowe:
nabycie w drodze dziedziczenia własności rzeczy, podatek od nabytego spadku, podatek od spadków i darowizn, zgłoszenie nabycia spadku
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo podatkowe
Data utworzenia: 17 lipca 2013
Sprawdź kto może Cię zastępować przed sądem administracyjnym
Analogicznie, jak ma to miejsce w postępowaniu cywilnym lub karnym, w postepowaniu przed sądami administracyjnymi strony i ich organy lub przedstawiciele ustawowi mogą działać przed sądem osobiście lub przez pełnomocnika. Poniżej znajdziesz wszystkie informacje na temat możliwości działania przed sądem administracyjnym przez pełnomocnika.
Słowa kluczowe:
pełnomocnik przed sądem administracyjnym, pełnomocnik w postępowaniu przed sądem administracyjnym, postępowanie przed sądem administracyjnym, postępowanie przed wojewódzkim sądem administracyjnym
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo administracyjne
Data utworzenia: 26 sierpnia 2014
Podatek akcyzowy
W dniu 4 lipca br. w Dzienniku Ustaw Nr 118 pod pozycją 745 została opublikowana ustawa z dnia 9 maja 2008 r. o zwrocie nadpłaty w podatku akcyzowym zapłaconym z tytułu nabycia wewnątrzwspólnotowego albo importu samochodu osobowego. Ustawa miała wejść w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia, czyli 19 lipca 2008 roku. Przepisy ustawy wprowadzają…
Słowa kluczowe:
podatek
Typ: Artykuł
Data utworzenia: 20 lipca 2008
Rekompensata za mienie zabużańskie
Mieniem zabużańskim określamy pozostawione przymusowo przez Polaków w latach 1944 – 1952 mienie i tereny z tzw. Kresów Wschodnich, które przed II wojną światową pozostawały w graniach terytorialnych Polski. Odszkodowania z tego tytułu zostały już w zdecydowanej większości wypłacone uprawnionym osobom, choć z drugiej strony na chwilę obecną…
Słowa kluczowe:
mienie zabużańskie, prawo do rekompensaty, rekompensata, rekompensata za przymusowe przesiedlenie
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 4 lutego 2014
Wyłączenie sędziego w postępowaniu przed sądem administracyjnym
Z Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej wynika, że każdy ma prawo do bezstronnego sądu. Liczne przepisy pozwalają na spełnienie tego prawa. Jednym z nich jest przepis, pozwalający na wyłączenie sędziego w postępowaniu przed sądem administracyjnym.
Słowa kluczowe:
bezstronny sąd, podstawy wyłączenia sędziego, postępowanie przed sądami administracyjnymi, wniosek o wyłączenie sędziego
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo administracyjne
Data utworzenia: 4 maja 2014
Zawieszenie działalności gospodarczej
Ustawodawca w ustawie z dnia z dnia 2 lipca 2004 r. o swobodzie działalności gospodarczej przewidział, że przedsiębiorca niezatrudniający pracowników może zawiesić wykonywanie działalności gospodarczej na okres od 30 dni do 24 miesięcy.
Słowa kluczowe:
działalność gospodarcza, okres zawieszenia wykonywania działalności gospodarczej, wykonywanie działalności gospodarczej, zawieszenie wykonywania działalności gospodarczej
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo gospodarcze
Data utworzenia: 24 września 2013
« Poprzednia | 1 … 7 | 8 | 9 | 10 | 11 … 13 | Następna » |