Jesteś tutaj: Strona główna serwisu Strona głównawznowienie postępowania
 
Wyszukiwana fraza:

wznowienie postępowania

Archiwum wyszukiwanych fraz prawnych Znaleziono 122 publikacji spełniających kryteria wyszukiwania.

Zawieszenie postępowania egzekucyjnego na wniosek dłużnika

Kodeks postępowania cywilnego zawiera najważniejsze regulacje dotyczące postępowania egzekucyjnego. Postępowanie to ma na celu, mówiąc ogólnie, uzyskanie od dłużnika na rzecz wierzyciela świadczenia z zastosowaniem przewidzianych prawem środków

Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 27 marca 2014

Wyłączenie sędziego w postępowaniu cywilnym

Instytucja wyłączenia sędziego w postępowaniu cywilnym uregulowana jest w art. 48 – 53 k.p.c.. Przepisy wyróżniają 2 kategorie przyczyn wyłączenia sędziego: wyłączenie z mocy samej ustawy (iudex inhabilis) i wyłączenie na wniosek (iudex suspectus).

Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 30 marca 2011

Odpowiedź na pozew w sprawie o rozwód

Odpowiedź na pozew, niezależnie do tego czego dokładnie dotyczy przedmiot sprawy, należy do kategorii pism procesowych. Ogólnie rzecz biorąc służy pozwanemu do ustosunkowania się do twierdzeń powoda zawartych w pozwie. Wnosi się ją w terminie 14 dni od dnia doręczenia pozwanemu odpisu pozwu. Pamiętajmy przy tym, że wniesienie odpowiedzi na pozew…

Data utworzenia: 30 listopada 2012

Odmowa uznania za stronę uprawnioną do żądania wznowienia postępowania podatkowego

W dniu 26 maja 2009 roku Trybunał Konstytucyjny rozpoznał skargę konstytucyjną Bogdana M. dotyczącą odmowy uznania za stronę uprawnioną do żądania wznowienia postępowania podatkowego. Zapytanie prawne dotyczyło zgodności art. 133 § 1 ustawy z dnia

Słowa kluczowe: podatkowe prawo
Data utworzenia: 27 maja 2009

Procedura wyłączenia sędziego w postępowaniu karnym

Gwarancję bezstronności sądu w postępowaniu karnym zapewnia instytucja wyłączenia sędziego. Wyłączenie następuje na żądanie sędziego, z urzędu albo na wniosek strony. Procedura wyłączenia sędziego została uregulowana w kodeksie postępowania karnego.

Kategoria: Prawo karne
Data utworzenia: 5 stycznia 2014

Wyłączenie sędziego z mocy ustawy

Wyłączenie sędziego z mocy ustawy od udziału w sprawie oznacza niemożność dokonywania przez sędziego jakichkolwiek czynności postępowania, niezależnie od rodzaju posiedzenia (rozprawa, posiedzenie niejawne).

Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 3 czerwca 2013

Wyższe stawki opłat w sądach administracyjnych?

są skarga, skarga kasacyjna, zażalenie oraz skarga o wznowienie postępowania. Wpis stosunkowy pobiera się w sprawach, w których przedmiotem zaskarżenia są należności pieniężne. W innych sprawach pobiera się wpis stały.

Data utworzenia: 4 kwietnia 2013

Bez adwokata ani rusz!

prawa pomocy w zakresie ustanowienia adwokata w związku z zamiarem złożenia skargi o wznowienie postępowania I OW 191/08.

Data utworzenia: 14 września 2009

Czy radca prawny może być pełnomocnikiem w postępowaniu karnym?

W kodeksie postępowania karnego zostały szczegółowo określone kwestie związywane z zastępowaniem strony postępowania karnego przez pełnomocnika. powoływania pełnomocnika w procesie karnym. Na wstępie należy wskazać, że to właśnie strona inna niż

Data utworzenia: 31 sierpnia 2014

Obrońca w postępowaniu karnym skarbowym

Kodeks karny skarbowy przewiduje, że w odpowiednim zakresie należy stosować do przestępstw i wykroczeń skarbowych przepisy Kodeksu postępowania karnego. Powyższa reguła znajduje także zastosowanie w materii wykonywania funkcji obrończych.

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 11 listopada 2012
« Poprzednia 1 … 4  |  5  |  6  |  7  |  8 … 13 Następna »
® 2008 - 2023 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.