Wniosek o dział spadku -
We wniosku o dział spadku należy powołać postanowienie o stwierdzeniu nabycia spadku albo zarejestrowany akt poświadczenia dziedziczenia oraz spis inwentarza, jak również podać, jakie spadkodawca sporządził testamenty, gdzie zostały złożone i gdzie się znajdują. Jeżeli spis inwentarza nie został sporządzony, należy we wniosku wskazać majątek, który ma być przedmiotem działu. W wypadku gdy w skład spadku wchodzi nieruchomość, należy przedstawić dowody stwierdzające, że nieruchomość stanowiła własność spadkodawcy.
art. 680 k.p.c.
- mieszkaniowy zasób gminy
- depozyt sądowy
- wniosek o ukaranie pracownika naganą
- oskarżyciel posiłkowy
- uchwała powołanie
- katalog otwarty
- norma prawna
- skarga na sędziów
- remont drogi
- moc prawna dokumentów urzędowych
- odpowiedź na pozew
- upoważnienie do sporządzania i przechowywania notatek służbowych
- domniemana zgoda
- nieważność+zobowiązania
- opis i oszacowanie
Wyszukiwana fraza:
wniosek

Czy możliwe jest zmniejszenie ustalonej kary umownej?
Zmniejszenie ustalonej kary umownej jest na gruncie polskiego systemu prawnego jak najbardziej możliwe. Pamiętajmy przy tym, że niedopuszczalne jest, aby dłużnik zwolnił się z zaciągniętego zobowiązania poprzez zapłatę całej kary umownej.
Słowa kluczowe:
kara umowna, obniżenie kary umownej, przesłanki zmniejszenia kary umownej, wysokość kary umownej
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 20 czerwca 2013
Jak zastrzec znak towarowy?
Zgodnie z treścią art. 120 ustawy z dnia 30 czerwca 2000 r. – Prawo własności przemysłowej, znakiem towarowym może być każde oznaczenie, które można przedstawić w sposób graficzny, jeżeli oznaczenie takie nadaje się do odróżnienia towarów jednego przedsiębiorstwa od towarów innego przedsiębiorstwa. Znakiem towarowym może być w szczególności…
Słowa kluczowe:
określenie znaku towarowego, prawo ochronne na znak towarowy, udzielenie prawa ochronnego na znak towarowy, wspólny znak towarowy
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 21 czerwca 2013
Zwrot kosztów leczenia za granicą
…
Słowa kluczowe:
odmowa zwrotu kosztów leczenia, prawo do żądania zwrotu kosztów leczenia za granicą, uprawnieni do zwrotu kosztów leczenia za granicą, zwrot kosztów leczenia
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo medyczne
Data utworzenia: 28 czerwca 2013
Jakim ubezpieczeniom podlega zleceniobiorca?
Umowa zlecenia jest jedną z popularniejszych form świadczenia pracy w naszym kraju. Nic w tym dziwnego, skoro jest korzystniejsza zarówno dla „pracowników” jak i „pracodawców”. Pierwsza grupa realizuje konkretne zadania i otrzymuje uzgodnione wynagrodzenie (z reguły wyższe niż w umowie o pracę), druga natomiast może zaoszczędzić na kosztach…
Słowa kluczowe:
obowiązek ubezpieczenia społecznego, obowiązkowe ubezpieczenie emerytalne, ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenia wypadkowe i zdrowotne
Typ: Artykuł
Kategoria: Umowy
Data utworzenia: 28 czerwca 2013
Zatrudnienie cudzoziemca
…
Słowa kluczowe:
nielegalne zatrudnianie cudzoziemców, wykonywania pracy przez cudzoziemców, zatrudnianie cudzoziemca, zatrudnianie cudzoziemców
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo pracy
Data utworzenia: 5 lipca 2013
Sądowe odzyskiwanie należności
Odzyskiwanie należności w polskich realiach nie jest łatwym zadaniem. Wierzyciel, który nie może w żaden sposób odebrać pieniędzy od dłużnika ma tak naprawdę kilka sposobów na rozwiązanie swojego problemu, począwszy od samodzielnego działania, a skończywszy na skierowaniu sprawy na drogę sądową.
Typ: Artykuł
Kategoria: Windykacja
Data utworzenia: 8 lipca 2013
Co można zrobić w sytuacji gdy dłużnik wyzbywa się majątku?
Każde zaciągnięte zobowiązanie powinno zostać zrealizowane. Praktyka pokazuje jednak, że dłużnicy nie zawsze stosują się do tej zasady, w innym wypadku funkcjonowanie firm windykacyjnych oraz komorników okazywałoby się pozbawione sensu, a tak przecież nie jest. Dłużnicy chcąc uniknąć odpowiedzialności stosują różne wymyślne chwyty, związane…
Słowa kluczowe:
akcja pauliańska, bezprawne wyzbywanie się własnego majątku, celowe uszczuplanie własnego majątku, celowe uszczuplanie własnego majątku ze szkodą dla wierzycieli
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 9 lipca 2013
Molestowanie seksualne w pracy
Zgodnie z art.183a§6 Ustawy z dnia z dnia 26 czerwca 1974r. Kodeks pracy (Dz. U. z 1998r., Nr 21, poz. 94 ze zm.) molestowaniem seksualnym będącym przejawem dyskryminacji ze względu na płeć, jest każde niepożądane zachowanie o charakterze seksualnym lub odnoszące się do płci pracownika, którego celem lub skutkiem jest naruszenie godności pracownika…
Słowa kluczowe:
dyskryminacja w pracy, molestowanie, molestowanie seksualne, molestowanie seksualne w pracy
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo pracy
Data utworzenia: 11 lipca 2013
Pozew o zapłatę
Pozew o zapłatę jest pismem procesowym inicjującym postępowanie sądowe w konkretnej sprawie. Jak każde pismo kierowane do sądu podlega określonym wymogom formalnym, te z kolei zostały wprost wyrażone w Kodeksie postępowania cywilnego.
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 19 lipca 2013
Samochód zastępczy na koszt ubezpieczyciela - jak długo?
Najczęściej koszty wynajmu samochodu zastępczego w przypadku uszkodzenia pojazdu w zdarzeniu drogowym podlegają refundacji przez zakład ubezpieczeń. Problematyczna jednak okazuje się kwestia długości okresu trwania wynajmu, za który należy się odszkodowanie. Jak wygląda praktyka i jak ma się ona do obowiązujących przepisów, wyjaśnia ekspert…
Słowa kluczowe:
koszty wynajmu samochodu zastępczego, ograniczanie refundacji kosztów wynajmu samochodu zastępczego, okres wynajmu samochodu zastępczego, samochód zastępczy
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 24 lipca 2013
« Poprzednia | 1 … 422 | 423 | 424 | 425 | 426 … 446 | Następna » |