Wniosek o dział spadku -
We wniosku o dział spadku należy powołać postanowienie o stwierdzeniu nabycia spadku albo zarejestrowany akt poświadczenia dziedziczenia oraz spis inwentarza, jak również podać, jakie spadkodawca sporządził testamenty, gdzie zostały złożone i gdzie się znajdują. Jeżeli spis inwentarza nie został sporządzony, należy we wniosku wskazać majątek, który ma być przedmiotem działu. W wypadku gdy w skład spadku wchodzi nieruchomość, należy przedstawić dowody stwierdzające, że nieruchomość stanowiła własność spadkodawcy.
art. 680 k.p.c.
- wniosek o umorzenie długu
- kw-wpis wzór
- wniosek o zmianę kontaktów z dzieckiem
- wniosek o przyspieszenie
- WNIOSEK O ZEZWOLENIE NA DOKONANIE CZYNNOŚCI PRZEKRACZAJĄCEJ ZAKRES ZWYKŁEGO ZARZĄDU MAJĄTKIEM DZIECKA
- wezwanie do zwrotu pieniędzy
- druk na współwłasność samochodu
- Pozew o rozwód bez orzekania o winie niezgodność charakterów
- wniosek o niestawiennictwo
- wniosek o nękanie
- Wzór zobowiązania do zapłaty
- ugoda wzór
- Wzór oświadczenia woli
- umowa współwłasności samochodu
- zarzut przedawnienia wzór
- świadczenia dodatkowe
- świąteczne zakupy
- środki odwoławcze
- środki odurzające
- śmierć pracownika
- śmierć pracodawcy
- śledztwo i dochodzenie
- ściganie z urzędu
- ściganie sprawców
- ściąganie z sieci
- łamanie przepisów
- Kancelaria Prawna Warszawa
- Fundusz solidarnościowy
- Federacja Konsumentów
- C59Bwiadczenia+zdrowotne
Wyszukiwana fraza:
wniosek

Czy można zmniejszyć ustaloną karę umowną?
Zgodnie z treścią art. 483 Kodeksu cywilnego, można zastrzec w umowie, że naprawienie szkody wynikłej z niewykonania lub nienależytego wykonania zobowiązania niepieniężnego nastąpi przez zapłatę określonej sumy – jest to tzw. kara umowna. Dłużnik nie może bez zgody wierzyciela zwolnić się z zobowiązania przez zapłatę kary umownej.
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo gospodarcze
Data utworzenia: 23 stycznia 2013
Separacja - i co dalej..?
Powszechnie przyjęło się, że separacja jest pierwszym krokiem do rozwodu, a jej orzeczenie przez sąd niechybnie zwiastuje rozpad małżeństwa. W praktyce jest to jednak instytucja bardzo pomocna, gdy małżonkowie nie mogą dojść ze sobą do porozumienia. Nierzadko także dzięki separacji związek udaje się ocalić.
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo rodzinne i opiekuńcze
Data utworzenia: 25 stycznia 2013
Skutki stwierdzenia nieważności decyzji
Naczelny Sąd Administracyjny podjął niedawno uchwałę rozstrzygającą wątpliwości składów sądzących dotyczące następstw stwierdzenia nieważności decyzji dla innych decyzji z nią związanych.
Słowa kluczowe:
Naczelny Sąd Administracyjny, nieważność decyzji, sankcja nieważności, skutki stwierdzenia nieważności decyzji
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo administracyjne
Data utworzenia: 27 stycznia 2013
Poślizgnąłeś się na oblodzonym chodniku? Co robić?
Zima to okres wytężonej pracy dla właścicieli i zarządców nieruchomości, zobowiązanych do usuwania śniegu z chodników oraz sopli, nawisów lodowych i śniegowych. Często zdarza się, że na skutek ich zaniedbań lub braku wiedzy na temat obowiązującego prawa, chodniki naszych osiedli nie spełniają przyjętych norm. Konsekwencje wynikające z tego…
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 28 stycznia 2013
Odwołanie się od decyzji ZUS w sprawie odmowy przyznania renty
Renta z tytuł€ niezdolności do pracy przysługuje ubezpieczonemu, który został uznany za niezdolnego do pracy, ma wymagany - stosowny do wieku, w którym powstała niezdolność do pracy - okres składkowy i nieskładkowy, niezdolność do pracy powstała w okresach składkowych (np. ubezpieczenia, zatrudnienia) lub nieskładkowych (np. w okresie pobierania…
Słowa kluczowe:
odmowa przyznania renty, odwołania od decyzji organów rentowych, odwołania w sprawie o świadczenie z ubezpieczeń społecznych, odwołanie się od decyzji ZUS
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 14 lutego 2013
Nie płacisz pieniędzy? - do drzwi zapuka komornik
Strony zawierają umowę. Jedna z nich ją wypełnia, domagając się od drugiej płatności. Pojawia się problem z pieniędzmi. Dług zaczyna rosnąć, wierzyciel przypominać o spłacie, obie strony się denerwują, konto bankowe świeci pustkami. Cierpliwość ma jednak swoje granice i gdy polubowne rozwiązania nie przynoszą efektu, na drogę wchodzi sąd…
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 20 lutego 2013
Od dziś obowiązują nowe przepisy o dietach i innych należnościach za podróże służbowe
Dziś wchodzi w życie rozporządzenie ministra pracy i polityki społecznej w sprawie wysokości oraz warunków ustalania pracownikom diet z tytułu krajowych oraz zagranicznych podróży służbowych. Zgodnie z nowymi przepisami wzrasta wysokość diety do 30 zł za dobę podróży krajowej. Nowe przepisy wyjaśniają pracodawcom wiele niejasności, m.in. jakie…
Słowa kluczowe:
dieta z tytułu krajowej podróży służbowej, dieta z tytułu zagranicznej podróży służbowej, limit na diety, podróż służbowe
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo pracy
Data utworzenia: 1 marca 2013
Zwrot nadpłaty z PIT można mieć nawet dwa miesiące szybciej
Osoby, które w związku z uwzględnieniem w zeznaniu rocznym np. z ulgi na dzieci wykazują kwotę nadpłaty, mogą szybciej otrzymać pieniądze od fiskusa. Wiele zależy od tego, kiedy przekażą roczne zeznanie.
Słowa kluczowe:
nadpłata podatku, nadpłata podatku dochodowego, okres rozliczeniowy, ordynacja podatkowa
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo podatkowe
Data utworzenia: 5 marca 2013
Firma w mieszkaniu? Przedsiębiorcy grozi wyższy podatek od nieruchomości
Czy rejestrując firmę w mieszkaniu i zaliczając w koszty firmy część wydatków związanych z eksploatacją i amortyzacją lokalu należy płacić częściowo dużo wyższy, przewidziany dla firm podatek od nieruchomości? Choć zapadł w tej sprawie wyrok korzystny dla prowadzących działalność, w praktyce bywa różnie.
Słowa kluczowe:
biuro we własnym mieszkaniu, działalność gospodarcza w mieszkaniu przedsiębiorcy, koszty firmy, nieruchomości wykorzystywane w działalności gospodarczej
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo podatkowe
Data utworzenia: 12 marca 2013
Praca w godzinach nadliczbowych
Pracę w godzinach nadliczbowych stanowi praca wykonywana ponad obowiązujące pracownika normy czasu pracy. Jest to także praca wykonywana ponad przedłużony dobowy wymiar czasu pracy, wynikający z obowiązującego pracownika systemu i rozkładu czasu pracy. Co istotne, dotyczy to zarówno normy dobowej, jak i przeciętnej tygodniowej. Zagadnienie związane…
Słowa kluczowe:
dodatek za nadgodziny, dodatkowe wynagrodzenie za godziny nadliczbowe, godziny nadliczbowe, godziny ponadwymiarowe
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo pracy
Data utworzenia: 19 marca 2013
« Poprzednia | 1 … 419 | 420 | 421 | 422 | 423 … 445 | Następna » |