Wniosek o dział spadku -
We wniosku o dział spadku należy powołać postanowienie o stwierdzeniu nabycia spadku albo zarejestrowany akt poświadczenia dziedziczenia oraz spis inwentarza, jak również podać, jakie spadkodawca sporządził testamenty, gdzie zostały złożone i gdzie się znajdują. Jeżeli spis inwentarza nie został sporządzony, należy we wniosku wskazać majątek, który ma być przedmiotem działu. W wypadku gdy w skład spadku wchodzi nieruchomość, należy przedstawić dowody stwierdzające, że nieruchomość stanowiła własność spadkodawcy.
art. 680 k.p.c.
- emerytura+czC499C59Bciowa+przed+osiC485gniC499ciem+wieku+emerytalnego
- niewykonanie+umowy
- Wzór oświadczenia woli
- katalog otwarty
- samo
- karne prawo
- alimenty
- spadek
- podatek dochodowy
- WEZWANIE DO OPUSZCZENIA LOKALU MIESZKALNEGO
- kredyt
- nieruchomość
- instytucje finansowe
- egzekucja
- pełnomocnictwo do odbioru emerytury
- umowa najmu mieszkania
- wniosek BIK
- o wykreślenie wpisu w księdze wieczystej
- Wzór oświadczenia woli
- umowa najmu okazjonalnego
- dokumentacja związana ze sprawą sądową
- dokumentacja od adwokata
- pożar
- telekomunikacyjne urządzenie końcowe
- zaniedbanie dziecka
- ugoda o zachowek
- replika
- Umowa rodziców
- bezpieczeństwo
- ochrona
- Oświadczenie o wygasnięciu zobowiazania podatkowego z uwagi na przedawnienie
- Wniosek o udostępnienie informacji z systemu MIG DZ
- Umowa o generalne realizatorstwo inwestycji
- Oświadczenie o uchyleniu się od skutków złożonego oświadczenia woli
- Wniosek o ustanowienie adwokata lub radcy prawnego z urzędu w sprawie o alimenty
Wyszukiwana fraza:
wniosek

Ograniczanie konkurencji przez związki branżowe
Porozumienia podmiotów gospodarczych, które polegają na ustalaniu cen towarów lub usług to jedne z najcięższych naruszeń prawa konkurencji. Nie mogą robić tego także związki przedsiębiorców – np. stowarzyszenia, izby branżowe czy samorządy zawodowe. Niedozwolone są zarówno porozumienia cenowe pomiędzy nimi, jak i wszelkie uchwały bądź…
Słowa kluczowe:
kara finansowa, konkurencja, ochrona konkurencji, ograniczanie konkurencji przez związki branżowe
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo gospodarcze
Data utworzenia: 17 lipca 2011
Opis postępowania grupowego
Postępowanie grupowe istnieje w Polsce już rok czasu. Niestety nie stało się jeszcze postrachem nieuczciwych przedsiębiorców. Co prawda pierwsze pozwy zostały już złożone w sądach ale puki co. nie zostały one jeszcze rozpoznane. Sama idea jest bardzo trafna, sąd raz rozpoznaje sprawę, która jest identyczną dla wielu osób, np. w przypadku banku…
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 22 lipca 2011
Obowiązkowe ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej (OC) posiadaczy pojazdów mechanicznych
Zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami prawa, każdy posiadacz pojazdu mechanicznego zobowiązany jest do zawarcia umowy ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej posiadaczy pojazdów mechanicznych. Tematykę ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych szczegółowo reguluje Ustawa z dnia 22 maja 2003r. o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym…
Słowa kluczowe:
suma gwarancyjna, ubezpieczenia obowiązkowe, ubezpieczenie OC posiadaczy pojazdów mechanicznych, Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 8 sierpnia 2011
W jakiej formie powinny być składane dokumenty?
W tej części cyklu artykułów o dokumentach składanych przez zagranicznych wykonawców omówiono, w jakiej formie i w jakim języku powinny być składane dokumenty. Wyjaśniono także, co robić, gdy zakres informacji zawarty w polskich i zagranicznych dokumentach jest różny?
Słowa kluczowe:
dokumenty składane przez zagranicznych wykonawców, forma składanych dokumentów, język dokumentów, składanie dokumentów w formie elektronicznej
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo administracyjne
Data utworzenia: 16 sierpnia 2011
Skąd wziąć pieniądze na podręczniki dla dziecka?
Niejednokrotnie rodzice zadają sobie to pytanie. W tym roku Rada Ministrów przyjęła uchwałę wraz z rozporządzeniem, którego przepisy pomogą rodzicom w skompletowaniu wyprawki szkolnej dla swojej pociechy.
Typ: Artykuł
Kategoria: Opieka społeczna
Data utworzenia: 9 września 2011
Dzienny opiekun
Ustawa z dnia 4 lutego 2011 r. o opiece nad dziećmi w wieku do lat 3 (Dz. U. Nr 45, 235), która weszła w życie w dniu 4 kwietnia 2011 r., wprowadza jako jedną z form instytucjonalnej opieki nad dziećmi, obok żłobka i klubu dziecięcego: dziennego opiekuna. Ustawowa instytucja dziennego opiekuna ma na celu przede wszystkim umożliwienie zorganizowania…
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 11 września 2011
Zgłoszenie zastrzeżenia uchybień postępowania
Sąd powinien stać na straży prawidłowego przebiegu postępowania i z urzędu dbać o zgodny z prawem tok posiedzenia. Jednakże Sędziemu, jak każdemu człowiekowi zdarzają się omyłki i niedopatrzenia. Dlatego też ustawodawca prowadził w kodeksie postępowania cywilnego art. 162, który zezwala stronom na zgłaszanie w toku posiedzenia do protokołu…
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 12 września 2011
Prawa i obowiązki podejrzanego w postępowaniu karnym
Zgodnie z treścią art. 71 §1 Kodeksu postępowania karnego, za podejrzanego uważa się osobę, co do której wydano postanowienie o przedstawieniu zarzutów albo której bez wydania takiego postanowienia postawiono zarzut w związku z przystąpieniem do przesłuchania w charakterze podejrzanego. Jak każdy uczestnik postępowania karnego, podejrzany jest…
Typ: Artykuł
Kategoria: Kodeksy
Data utworzenia: 11 grudnia 2013
Zwrot nadpłaconego podatku dochodowego
Nadpłata podatku dochodowego to kwota powstała między innymi w przypadku nadpłaty lub nienależnie zapłaconego podatku oraz podatku nienależnie pobranego przez płatnika lub w wysokości większej od należnej. Kwestie z tym związane regulują przepisy art. 72-80 Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012r., poz. 749 ze zm.).
Słowa kluczowe:
nadpłacony podatek dochodowy, nadpłata podatku dochodowego, PIT 2013, podatek dochodowy
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo podatkowe
Data utworzenia: 30 grudnia 2013
Kto może otrzymać dodatek mieszkaniowy?
Dodatek mieszkaniowy to dofinansowanie do czynszu za mieszkanie, które może otrzymać zarówno właściciel jak i najemca domu lub mieszkania. Warunkiem jego uzyskania jest niski dochód oraz określony metraż mieszkania przypadający na osobę we wspólnie zamieszkującej rodzinie. Kwestie związane z zasadami ustalania i przyznawania dodatków mieszkaniowych…
Słowa kluczowe:
dodatek mieszkaniowy, dofinansowanie do czynszu, lokal mieszkalny, lokal mieszkaniowy
Typ: Artykuł
Kategoria: Opieka społeczna
Data utworzenia: 24 stycznia 2014
« Poprzednia | 1 … 414 | 415 | 416 | 417 | 418 … 446 | Następna » |