Jesteś tutaj: Strona główna serwisu Strona głównawniosek
Wniosek o dział spadku -

We wniosku o dział spadku należy powołać postanowienie o stwierdzeniu nabycia spadku albo zarejestrowany akt poświadczenia dziedziczenia oraz spis inwentarza, jak również podać, jakie spadkodawca sporządził testamenty, gdzie zostały złożone i gdzie się znajdują. Jeżeli spis inwentarza nie został sporządzony, należy we wniosku wskazać majątek, który ma być przedmiotem działu.  W wypadku gdy w skład spadku wchodzi nieruchomość, należy przedstawić dowody stwierdzające, że nieruchomość stanowiła własność spadkodawcy.
art. 680 k.p.c.

 
 
Wyszukiwana fraza:

wniosek

Archiwum wyszukiwanych fraz prawnych Znaleziono 4453 publikacji spełniających kryteria wyszukiwania.

Osoba poszkodowana wpisem na forum internetowym ma prawo wiedzieć, kto dopuścił się zniewagi

Internet stał się częścią naszej codzienności. Jest nie tylko narzędziem pracy, ale i źródłem rozrywki. Wielu użytkownikom wydaje się, że w sieci są anonimowi. Coraz popularniejsze stają się również różnego rodzaju fora internetowe, w ramach których użytkownicy komentują wiele spraw życia codziennego. Niestety zdarza się, że niektórzy…

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 18 listopada 2015

Kiedy można żądać alimentów od współmałżonka?

Przepisy przewidują prawne instrumenty zakładające możliwość alimentowania się małżonków. Co to właściwie są alimenty? Kiedy można żądać alimentów od współmałżonka? Dowiesz się tego po przeczytaniu poniższego artykułu.

Data utworzenia: 16 grudnia 2015

Rowerowe bagażniki na hak: trzecia tablica legalna od 2016 roku

Z początkiem 2016 r. wchodzą w życie przepisy umożliwiające wydanie trzeciej tablicy rejestracyjnej, którą można umieścić na – montowanym na samochodowym haku holowniczym – bagażniku do przewozu rowerów. Na problem braku odpowiednich regulacji od dawna uwagę zwracało środowisko rowerowe oraz przedsiębiorstwa zajmujące się sprzedażą tego…

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 31 grudnia 2015

Koszty Internetu odliczysz zarówno gdy korzystasz z Internetu stacjonarnego w domu, jak i z Internetu w komórce

Przepisy obowiązującej ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych umożliwiają odliczenie - przy obliczaniu podstawy podatku – kwoty wydatków ponoszonych przez podatnika z tytułu użytkowania sieci Internet, w wysokości nieprzekraczającej w roku podatkowym kwoty 760 zł. Wysokość wydatków ustala się na podstawie dokumentu stwierdzającego ich…

Data utworzenia: 11 lutego 2016

Uprawnienie do występowania o ustalenie prawa do świadczeń alimentacyjnych oraz ich wypłaty z Funduszu alimentacyjnego

Małoletnia Ania została – orzeczeniem sądu rejonowego – umieszczona pod bieżącą pieczą swoich dziadków. Babcia Ani – Jadwiga została ponadto ustanowiona kuratorem do spraw majątkowych swojej wnuczki. Czy w związku z tym przysługuje Jadwidze prawo do występowania o ustalenie prawa do świadczeń alimentacyjnych oraz ich wypłaty na podstawie…

Data utworzenia: 25 kwietnia 2016

Poradnik: Ponowne zatrudnienie pracownika zwolnionego wskutek długotrwałej choroby

Jedną z przyczyn rozwiązanie bez wypowiedzenia przez pracodawcę umowy o pracę bez winy pracownika jest jego długotrwała choroba. W dzisiejszym poradniku odpowiemy m.in. na pytania, kiedy pracodawca może zwolnić pracownika wskutek długotrwałej choroby i w jaki sposób pracownik może domagać się powtórnego zatrudnienia.

Kategoria: Praca
Data utworzenia: 21 lipca 2016

Zasiłek stały

Zasiłek stały jest jednym ze świadczeń z pomocy społecznej. Kiedy i komu przysługuje?

Data utworzenia: 9 listopada 2016

Pomysł na reklamę w świetle przepisów prawa autorskiego

Rok temu przesłałem do jednej z agencji reklamowych propozycję przeprowadzenia kampanii reklamowej opartej na motywie brzegu morskiego na tle nieba i zachodzącego słońca. Wykonałem collage przedstawiający to, jak ma wyglądać motyw kampanii reklamowej na bilbordzie i przedstawiłem Agencji swój autorski pomysł. Opisałem, jak widziałbym tę kampanię…

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 9 listopada 2016

Poradnik: Potwierdzenie podstawowych ustaleń związanych z zawarciem umowy o pracę - kiedy, w jakiej formie i jakiej treści?

Problematyka zatrudnienia jest tematyką złożoną. Nie zawsze przystąpienie pracownika do wykonywania obowiązków pracowniczych potwierdzone jest podpisaniem umowy o pracę. Nie oznacza to, że na pracodawcy nie spoczywają w związku z tym faktem żadne obowiązki. Tematem dzisiejszego „Poradnika” uczyniliśmy więc potwierdzenie podstawowych ustaleń…

Kategoria: Praca
Data utworzenia: 10 listopada 2016

Ważne zmiany dla osób, które pobierały świadczenie pielęgnacyjne bądź specjalny zasiłek opiekuńczy

W skutek nowelizacji przepisów ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy oraz ustawy o świadczeniach przedemerytalnych osoby, które pobierały świadczenie pielęgnacyjne bądź specjalny zasiłek opiekuńczy, będą miały możliwość nabycia prawa do zasiłku dla bezrobotnych oraz świadczenia przedemerytalnego.

Data utworzenia: 24 listopada 2016
« Poprzednia 1 … 407  |  408  |  409  |  410  |  411 … 446 Następna »
® 2008 - 2023 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.