Wniosek o dział spadku -
We wniosku o dział spadku należy powołać postanowienie o stwierdzeniu nabycia spadku albo zarejestrowany akt poświadczenia dziedziczenia oraz spis inwentarza, jak również podać, jakie spadkodawca sporządził testamenty, gdzie zostały złożone i gdzie się znajdują. Jeżeli spis inwentarza nie został sporządzony, należy we wniosku wskazać majątek, który ma być przedmiotem działu. W wypadku gdy w skład spadku wchodzi nieruchomość, należy przedstawić dowody stwierdzające, że nieruchomość stanowiła własność spadkodawcy.
art. 680 k.p.c.
- kodeks
- odmowa wpisu na listę radców prawnych
- sprzeciw Ministra Sprawiedliwości dotyczący wpisu na listę adwokatów
- odmowa wpisu na listę adwokatów
- wpis na listę adwokatów
- uchylenie sprzeciwu Ministra Sprawiedliwości dotyczącego wpisu na listę adwokatów
- kwota+kredytu
- użytkownicy
- księga wieczysta
- komornik pracodawca
- Wzór oświadczenia woli
- stwierdzenie+niezgodności+z+prawem+prawomocnego+orzeczenia
- wzór+dokumentów
- bagaż
- lot+do+domu
Wyszukiwana fraza:
wniosek

Uległeś wypadkowi w pracy? Sprawdź, jaką rentę możesz otrzymać z tego tytułu!
Pracownik, który uległ wypadkowi przy pracy, ma prawo do otrzymania renty powypadkowej oraz renty szkoleniowej. W przypadku śmierci takiego pracownika członkowie jego rodziny mogą liczyć na rodzinną rentę wypadkową. Zagadnienia z tym związane regulują Ustawa z dnia 30 października 2002r. o ubezpieczeniu społecznym z tytułu wypadków przy pracy i…
Typ: Artykuł
Kategoria: Opieka społeczna
Data utworzenia: 5 lutego 2013
Odpowiedzialność członków zarządu spółki kapitałowej za jej zobowiązania podatkowe w świetle przepisu przejściowego z art. 8 ustawy z dnia 7 listopada 2008 r. o zmianie ustawy - Ordynacja podatkowa oraz niektórych innych ustaw
W postępowaniach sądowoadministracyjnych przed Wojewódzkim Sądem Administracyjnym w Warszawie, w której reprezentowałam dwóch członków zarządu spółki kapitałowej zapadły cztery precedensowe wyroki w sprawach dotyczących odpowiedzialności członka zarządu spółki z ograniczoną odpowiedzialnością za zobowiązania podatkowe w PDOP i VAT, które: …
Słowa kluczowe:
odpowiedzialność członka zarządu spółki z o.o., organy podatkowe, Wojewódzki Sąd Administracyjny, zarząd spółki kapitałowej
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo administracyjne
Data utworzenia: 22 kwietnia 2013
Niepełnosprawność jako kryterium oceny krzywdy
Udział w wypadku komunikacyjnym lub szkoda na osobie powstała na skutek zdarzenia medycznego może spowodować nie tylko uraz konkretnej części ciała czy narządu, ale i znacznie wpłynąć na wykonywanie wybranego zawodu, czy roli społecznej. Owa niezdolność do pełnienia ról społecznych nazywana jest niepełnosprawnością, a określenie jej stopnia…
Słowa kluczowe:
niepełnosprawny, niezdolność do pracy, orzeczenie niepełnosprawności, stopień niepełnosprawności
Typ: Artykuł
Kategoria: Majątek i pieniądze
Data utworzenia: 12 sierpnia 2015
Niezdolność do pracy oznacza krzywdę
Każdy, korzystając z przypisanych mu w Konstytucji RP praw i wolności, powinien mieć możliwość swobodnego wyboru zawodu. Spowodowana przez sprawcę niezdolność do pracy stanowi więc element krzywdy, która jest podstawą roszczenia o zadośćuczynienie pieniężne.
Słowa kluczowe:
niezdolność do pracy, odszkodowanie, orzeczenie niezdolności do pracy, ubieganie się o zadośćuczynienie
Typ: Artykuł
Kategoria: Praca
Data utworzenia: 12 sierpnia 2015
Nikt nie może spać spokojnie, czyli odpowiedzialność zbiorowa posiadaczy rachunków bankowych
Zgodnie z orzeczeniem Sądu Najwyższego z dnia 9.07.2015r. (I CSK 445/14), w przypadku otrzymania od komornika zawiadomienia o zajęciu rachunku bankowego – nawet gdy przedmiotowe zajęcie jest nieprecyzyjne i nie pozwala na jednoznaczne zidentyfikowanie osoby dłużnika – bank zobowiązany jest do jego bezwzględnej realizacji w odniesieniu do wszystkich…
Słowa kluczowe:
egzekucja komornicza, komornik, powództwo przeciwegzekucyjne, zajęcie rachunku bankowego
Typ: Artykuł
Kategoria: Majątek i pieniądze
Data utworzenia: 28 sierpnia 2015
Nowe europejskie prawo spadkowe
Od 17 sierpnia 2015 r. obowiązuje nowe rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady dotyczące jurysdykcji i prawa właściwego w zakresie dziedziczenia w państwach członkowskich Unii Europejskiej, uznawania i wykonywania orzeczeń oraz przyjmowania i wykonywania dokumentów urzędowych w tych sprawach (tzw. rozporządzenie "Rzym IV"). Nowy akt prawny wprowadził…
Słowa kluczowe:
dziedziczenia w państwach członkowskich, europejskie poświadczenie spadkowe, miejsce zwykłego pobytu spadkodawcy, rzym IV
Typ: Artykuł
Kategoria: Sprawy rodzinne
Data utworzenia: 2 września 2015
Jak odzyskać część pieniędzy za zakup kasy fiskalnej?
Od 1 marca 2015 roku zmniejszyła się grupa usług zwolnionych z obowiązku posiadania kasy fiskalnej. Podatnicy, których zwolnienie nie dotyczy, dokonujący sprzedaży na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej, są obowiązani prowadzić ewidencję obrotu i kwot podatku należnego przy zastosowaniu kas rejestrujących (art. 111…
Typ: Artykuł
Kategoria: Biznes
Data utworzenia: 2 września 2015
Czy prywatna opinia biegłego może być dowodem w sprawie karnej?
Jedna z kluczowych zmian, jaką niesie za sobą rozległa nowelizacja kodeksu postępowania karnego, polega na przerzuceniu ciężaru dowodzenia i odpowiedzialności za wynik procesu na oskarżonego (i jego obrońcę) oraz prokuratora. Zmieniony k.p.k. w szerszym zakresie pozwala oskarżonemu zbierać i gromadzić dowody dla niego korzystne, niezbędne w procesowej…
Słowa kluczowe:
dowód w sprawie, nowelizacja kodeksu postępowania karnego, prywatna opinia biegłego, prywatne gromadzenie dowodów
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 14 września 2015
Zapis na sąd polubowny a ogłoszenie upadłości
Strony stosunków prawnych niekiedy decydują się na rozstrzyganie sporów, które już powstały, bądź które mogą wyniknąć w przyszłości z tych stosunków, przed sądem polubownym (arbitrażowym) z uwagi chociażby na prostszą procedurę, niższe i przewidywalne z góry koszty, jednoinstancyjność oraz szybkość postępowania. Poddanie sporu pod…
Słowa kluczowe:
ogloszenei upadłości, postępowanie upadłościowe, sąd polubowny, zapis na sąd polubowny
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo gospodarcze
Data utworzenia: 6 października 2015
Utrudnianie realizowania prawa do kontaktów z dzieckiem stanowi naruszenie dóbr osobistych
Więź rodzicielska jest więzią szczególną. Jej naruszenie wiąże się ze znacznym cierpieniem psychicznym. Za nieuprawnioną należy uznać interpretację wskazującą, że roszczenia powstały na skutek sporu o charakterze rodzinnym, nie mogą być rozstrzygane w oparciu o art. 448 w zw. z art. 24 § 1 w zw. z art. 23 k.c.
Typ: Artykuł
Kategoria: Sprawy rodzinne
Data utworzenia: 2 listopada 2015
« Poprzednia | 1 … 406 | 407 | 408 | 409 | 410 … 446 | Następna » |