Jesteś tutaj: Strona główna serwisu Strona głównawniosek
Wniosek o dział spadku -

We wniosku o dział spadku należy powołać postanowienie o stwierdzeniu nabycia spadku albo zarejestrowany akt poświadczenia dziedziczenia oraz spis inwentarza, jak również podać, jakie spadkodawca sporządził testamenty, gdzie zostały złożone i gdzie się znajdują. Jeżeli spis inwentarza nie został sporządzony, należy we wniosku wskazać majątek, który ma być przedmiotem działu.  W wypadku gdy w skład spadku wchodzi nieruchomość, należy przedstawić dowody stwierdzające, że nieruchomość stanowiła własność spadkodawcy.
art. 680 k.p.c.

 
 
Wyszukiwana fraza:

wniosek

Archiwum wyszukiwanych fraz prawnych Znaleziono 4453 publikacji spełniających kryteria wyszukiwania.

Porozumienie dotyczące kontaktów z dzieckiem po rozwodzie - praktyczny poradnik

Kwestia sposobu wykonywania władzy rodzicielskiej oraz utrzymywania kontaktów z dzieckiem jest jedną z kluczowych rozstrzygnięć w wyroku rozwodowym. Sąd winien jednak uwzględnić porozumienie rodziców w tej materii. Dlatego też przedmiotem naszego poradnika uczyniliśmy porozumienie dotyczące kontaktów z dzieckiem.

Data utworzenia: 27 kwietnia 2015

Czy i kiedy sąd może pozostawić po rozwodzie władzę rodzicielską obojgu małżonkom ?

Rozwód należy do jednych z najcięższych i najbardziej stresujących przeżyć jakich doświadczamy. Dotyczy to nie tylko samych małżonków, ale przede wszystkim małoletnich dzieci, które często z dnia na dzień zostają postawione w nowej i z ich punktu widzenia całkowicie anormalnej sytuacji. Jednym z elementów wyroku rozwodowego jest rozstrzygnięcie…

Data utworzenia: 5 maja 2015

Reklamacja usługi telekomunikacyjnej

Do najpopularniejszych w naszym kraju usług telekomunikacyjnych należą Internet oraz telefonia (zarówno ta stacjonarna, jak i komórkowa). Powiększająca się liczba operatorów telekomunikacyjnych sprawia, że oferta na rynku w zakresie tego rodzaju usług staje się dla konsumentów coraz atrakcyjniejsza. Z drugiej jednak strony, nawet najlepsza oferta…

Data utworzenia: 6 maja 2015

Pozew zbiorowy

Pozwy mogą być składane nie tylko przez pojedyncze osoby, ale także i grupowo. Oczywiście nie wszystkie sprawy mogą zostać objęte pozwami zbiorowymi, stąd przepisy wyraźnie wskazują kiedy jest to w ogóle możliwe. Z pozwem zbiorowym wiąże się jednak pewien haczyk – możesz napisać go bez pomocy zawodowego prawnika, jednak musi on być obecny…

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 7 maja 2015

Komornik postępuje niezgodnie z prawem? Sprawdź, co możesz zrobić

Działania komorników niejednokrotnie budzą wiele kontrowersji. Jak pokazują praktyka i medialne doniesienia, komornikom nieobce jest nawet postępowanie nie do końca zgodne z prawem. Dlatego tematem dzisiejszego poradnika uczyniliśmy skargę na czynności komornika.

Data utworzenia: 14 maja 2015

Jak anulować karę pracowniczą?

Jeśli zdarzyło Ci się otrzymać karę od swojego pracodawcy, z pewnością wiesz że została ona wpisana do Twoich akt pracowniczych. Tego rodzaju sankcje nie pozostają w dokumentacji na stałe – zgodnie z prawem po pewnym czasie masz pełne prawo domagać się ich usunięcie – musisz tylko wiedzieć kiedy i jak to zrobić. Dziś chcemy jednak podpowiedzieć…

Kategoria: Praca
Data utworzenia: 19 maja 2015

Budowa domu bez zezwolenia

Polskie prawo budowlane jest bardzo restrykcyjne, szczególnie jeśli chodzi o budowę nowych nieruchomości czy wykonywanie dużych remontów. Na większość tych prac wymagane jest uzyskanie stosownego zezwolenia – wiąże się to oczywiście z kosztami i załatwianiem spraw urzędowych. Już niedługo jednak pozwolenia na budowę odejdą do lamusa, a wszystko…

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 31 maja 2015

Kasowanie punktów karnych - zmiany od 2016 r.

Nie tak dawno w polskim prawie pojawiły się nowe przepisy ws. wykroczeń drogowych, dzięki którym łatwiej będzie stracić prawo jazdy. Jednocześnie wysokość niektórych mandatów drogowych poszybowała w górę. Niezależnie od tego, policja w dalszym ciągu może przyznawać punkty karne – przypomnijmy sobie jak można je legalnie skasować. Od przyszłego…

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 1 czerwca 2015

Ile musisz pracować? Czyli wszystko o dobie pracowniczej

Wynagrodzenie pracownicze uzależnione jest najczęściej, nie od efektu pracy, lecz od czasu jej wykonywania (oczywiście istnieją od tej zasady pewne wyjątki). Powoduje to, że każda godzina pracy przeliczana jest na konkretną sumę pieniędzy. O czasie tym decyduje oczywiście zawarta umowa o pracę – Kodeks pracy przewiduje jednak w tym zakresie pewne…

Kategoria: Praca
Data utworzenia: 9 czerwca 2015
« Poprzednia 1 … 398  |  399  |  400  |  401  |  402 … 446 Następna »
® 2008 - 2023 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.