Jesteś tutaj: Strona główna serwisu Strona głównawniosek
Wniosek o dział spadku -

We wniosku o dział spadku należy powołać postanowienie o stwierdzeniu nabycia spadku albo zarejestrowany akt poświadczenia dziedziczenia oraz spis inwentarza, jak również podać, jakie spadkodawca sporządził testamenty, gdzie zostały złożone i gdzie się znajdują. Jeżeli spis inwentarza nie został sporządzony, należy we wniosku wskazać majątek, który ma być przedmiotem działu.  W wypadku gdy w skład spadku wchodzi nieruchomość, należy przedstawić dowody stwierdzające, że nieruchomość stanowiła własność spadkodawcy.
art. 680 k.p.c.

 
 
Wyszukiwana fraza:

wniosek

Archiwum wyszukiwanych fraz prawnych Znaleziono 4453 publikacji spełniających kryteria wyszukiwania.

Romantyczne walentynki, a za miesiąc ślub w plenerze

Walentynki – dla jednych jest to kiczowate czy też delikatniej mówiąc nic nie znaczące „święto”, dla innych doskonała okazja na wyznanie uczucia i zadanie tego najważniejszego pytania: „czy zostaniesz moją żoną?” Dla wszystkich tych, którzy w tym dniu postanowią być ze sobą przez resztę swojego życia podpowiadamy jakie kolejne kroki…

Data utworzenia: 12 lutego 2015

Brak możliwości odwołania w zakresie kosztów postępowania karnego jest niezgodny z konstytucją

Zgodnie z obowiązującymi przepisami postępowania karnego, od orzeczeń sądu odwoławczego dotyczących kosztów postępowania, jeśli sąd ten orzekał o kosztach po raz pierwszy, nie przysługuje środek odwoławczy. W opinii Rzecznika Praw Obywatelskich jeżeli sąd odwoławczy rozstrzyga jako pierwszy o kosztach procesu karnego, orzeczenie w tym przedmiocie…

Data utworzenia: 25 lutego 2015

4 najważniejsze zagadnienia dotyczące zniesienia separacji

Separacja jest zjawiskiem przejściowym. Nawet jeśli zostanie orzeczona przez sąd, małżonkowie w każdej chwili mogą wspólnie zadecydować o jej zniesieniu.

Data utworzenia: 27 lutego 2015

Sprawdź czy należy Ci się pomieszczenie tymczasowe

Nawet, jeśli grozi Ci eksmisja z mieszkania nie musisz obawiać się, że wylądujesz na bruku. Prawo nie pozwala bowiem na tego rodzaju działania – nie wolno więc doprowadzić do tego, że dłużnik stanie się osobą bezdomną. Z drugiej jednak strony, jeśli eksmitowany nie zechce przyjąć pomieszczenia tymczasowego, nikt na siłę nie może zapewnić…

Data utworzenia: 4 marca 2015

Korzystniejsze zasady obliczania emerytur - Sejm uchwalił ustawę

Temat rent i emerytur interesuje wszystkich, bowiem dotyczy on zarówno osób obecnie pobierających świadczenia z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych, jak i tych, które prawo do emerytury bądź renty nabędą dopiero w przyszłości. Poza niedawną zmianą zasad waloryzacji świadczeń, wydaję się, że czeka nas kolejna nowelizacja, a to za sprawą uchwalonej…

Data utworzenia: 9 marca 2015

Ważne zmiany dla wszystkich działkowców - nie muszą usuwać altan!

Jakiś czas temu wśród osób posiadających ogródki działkowe i posadowione na nich altanki zapanowała niepewność. Wszystko za sprawą dość kontrowersyjnego wyroku Naczelnego Sądu Administracyjnego, pozwalającego traktować wzniesione na działkach altanki jako samowole budowlane. Kwestia ta została jednak rozstrzygnięta definitywnie, dzięki odpowiednim…

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 23 marca 2015

Zmiany w kodeksie karnym wykonawczym już obowiązują - zobacz, co się zmieniło!

Ustawa zmieniająca Kodeks karny wykonawczy weszła w życie. Wprowadzone zmiany są pokłosiem wyroku Trybunału Konstytucyjnego, który stwierdził niezgodność zaskarżonych przepisów z Konstytucją. Czego więc dotyczą wprowadzone zmiany oraz co to oznacza dla skazanych?

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 30 marca 2015

Jak prawidłowo sporządzić skargę na czynność komornika?

Skarga na czynność komornika – to środek zaskarżenia, który może złożyć zarówno wierzyciel jak i dłużnik w postępowaniu egzekucyjnym. Omawiany środek zaskarżenia stanowi środek nadzoru sądu nad komornikiem. Powody chęci złożenia skargi na czynność komornika mogą być różne – może być tak, że np. komornik bezzasadnie umorzył lub…

Data utworzenia: 10 kwietnia 2015

Bankowy tytuł egzekucyjny jest niezgodny z Konstytucją!

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, na podstawie ksiąg banków lub innych dokumentów związanych z dokonywaniem czynności bankowych banki są uprawnione do tego, aby wystawiać bankowe tytuły egzekucyjne. W bankowym tytule egzekucyjnym należy oznaczyć bank, który go wystawił i na rzecz którego egzekucja ma być prowadzona, dłużnika zobowiązanego…

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 16 kwietnia 2015

Egzekucja z udziałów w spółce z ograniczoną odpowiedzialnością

Udziały w spółce z ograniczoną odpowiedzialnością, jak inne prawa majątkowe, mogą być przedmiotem egzekucji komorniczej. Zasadniczo kwestię tę ustawodawca uregulował w art. 909 – 912 Kodeksu postępowania cywilnego oraz w przepisach Kodeksu spółek handlowych (w szczególności w art. 185 KSH).

Kategoria: Biznes
Data utworzenia: 20 kwietnia 2015
« Poprzednia 1 … 397  |  398  |  399  |  400  |  401 … 446 Następna »
® 2008 - 2023 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.