Wniosek o dział spadku -
We wniosku o dział spadku należy powołać postanowienie o stwierdzeniu nabycia spadku albo zarejestrowany akt poświadczenia dziedziczenia oraz spis inwentarza, jak również podać, jakie spadkodawca sporządził testamenty, gdzie zostały złożone i gdzie się znajdują. Jeżeli spis inwentarza nie został sporządzony, należy we wniosku wskazać majątek, który ma być przedmiotem działu. W wypadku gdy w skład spadku wchodzi nieruchomość, należy przedstawić dowody stwierdzające, że nieruchomość stanowiła własność spadkodawcy.
art. 680 k.p.c.
- emerytura+czC499C59Bciowa+przed+osiC485gniC499ciem+wieku+emerytalnego
- niewykonanie+umowy
- katalog otwarty
- samo
- Wzór oświadczenia woli
- alimenty
- karne prawo
- spadek
- podatek dochodowy
- kredyt
- nieruchomość
- instytucje finansowe
- WEZWANIE DO OPUSZCZENIA LOKALU MIESZKALNEGO
- egzekucja
- pełnomocnictwo do odbioru emerytury
- wniosek BIK
- o wykreślenie wpisu w księdze wieczystej
- Wzór oświadczenia woli
- umowa najmu okazjonalnego
- umowa najmu mieszkania
- dokumentacja związana ze sprawą sądową
- dokumentacja od adwokata
- pożar
- telekomunikacyjne urządzenie końcowe
- zaniedbanie dziecka
- ugoda o zachowek
- replika
- Umowa rodziców
- bezpieczeństwo
- ochrona
Wyszukiwana fraza:
wniosek

Napisz odpowiedź na pozew
Każdy kto otrzymał odpis pozwu wraz z wezwaniem na wyznaczoną rozprawę wie, że nie jest to nic przyjemnego – szczególnie gdy mamy występować w charakterze pozwanego. Dodatkowy problem pojawia się, gdy ze sprawą nie mamy nic wspólnego lub żądania powoda są całkowicie bezzasadne. W takiej sytuacji powinniśmy zastanowić się nad sporządzeniem…
Typ: Artykuł
Kategoria: Procedura sądowa
Data utworzenia: 14 kwietnia 2014
Sprawa o wykroczenie będzie utrwalana w formie tzw. protokołu elektronicznego
W dniu 4 kwietnia 2014r. Sejm, po rozpatrzeniu poprawek Senatu, przyjął tekst Ustawy o zmianie ustawy - Kodeks postępowania w sprawach o wykroczenia. Celem nowelizacji jest skrócenie czasu trwania postępowań sądowych w sprawach o wykroczenia oraz zredukowanie ponoszonych w związku z tym kosztów, przez wprowadzenie do sądowych spraw o wykroczenia protokołu…
Słowa kluczowe:
postępowanie sądowe w sprawach o wykroczenie, protokół elektroniczny, przekład ustnego uzasadnienia wyroku, urządzenie rejestrujące obraz i dźwięk
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo karne
Data utworzenia: 14 kwietnia 2014
W jakim terminie należy wnieść zażalenie w postępowaniu cywilnym?
Zażalenie jest zwyczajnym środkiem odwoławczym, przewidzianym przepisami postępowania cywilnego. Wniesienie zażalenia wstrzymuje uprawomocnienia się orzeczenia oraz co do zasady powoduje przeniesienie sprawy do wyższej instancji.
Słowa kluczowe:
termin do wniesienia zażalenia, uzasadnienie zażalenia, zażalenie, zażalenie do sądu drugiej instancji
Typ: Artykuł
Kategoria: Procedura sądowa
Data utworzenia: 15 kwietnia 2014
Renta powypadkowa
Świadczenia powypadkowe mogą występować w różnych formach. Dla poszkodowanego znaczy to tyle, że jest on uprawniony nie tylko do żądania odpowiedniego odszkodowania od sprawcy wypadku, ale także i renty. Dodać przy tym jednak trzeba, że prawo takie powstanie tylko w ściśle określonych warunkach, nie każdy bowiem wypadek umożliwia staranie się…
Typ: Artykuł
Kategoria: Opieka społeczna
Data utworzenia: 22 kwietnia 2014
Strona w postępowaniu administracyjnym
Stroną w postępowaniu administracyjnym jest każdy, czyjego interesu prawnego lub obowiązku dotyczy postępowanie albo kto żąda czynności organu ze względu na swój interes prawny lub obowiązek. Stronami mogą być osoby fizyczne i osoby prawne, a gdy chodzi o państwowe i samorządowe jednostki organizacyjne i organizacje społeczne - także jednostki…
Słowa kluczowe:
organ administracji publicznej, organizacja społeczna, postępowanie administracyjne, strona w postępowaniu administracyjnym
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo administracyjne
Data utworzenia: 22 kwietnia 2014
Nowe prawo łowieckie
W dniu 21 kwietnia 2014 r. weszły w życie przepisy zmieniające ustawę – Prawo łowieckie. Nowelizacja wykonuje wyrok Trybunału Konstytucyjnego z 6 listopada 2012 r., w którym uznano za niekonstytucyjny zakres, w jakim ustawa z 13 października 1995 r. – Prawo łowieckie dotyczyła dyscyplinarnego sądownictwa łowieckiego.
Słowa kluczowe:
dyscyplinarne sądownictwo łowieckie, Główny Sąd Łowiecki, Polski Związek Łowiecki, prawo łowieckie
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 22 kwietnia 2014
Nie taki skrót straszny
Chwytliwa nazwa jest podstawowym znakiem rozpoznawczym na rynku, a niekiedy gwarancją sukcesu. Przepisy prawa pozwalają w zasadzie na swobodne ustalenie firmy przedsiębiorstwa (czyli jego nazwy), oczywiście o ile nie naruszy się przy tym cudzych praw autorskich i zasad uczciwej konkurencji. Oprócz firmy przedsiębiorca jest zobowiązany także do określenia…
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo gospodarcze
Data utworzenia: 24 kwietnia 2014
Komornik nie wykonał eksmisji? Należy Ci się odszkodowanie!
Choć eksmisja należy do czynności egzekucyjnych podejmowanych względem dłużnika w ostateczności, nie zawsze jest przeprowadzana. Nie chodzi tu jednak o kwestię tzw. okresów ochronnych, w których eksmisji nie można dokonać, lecz brak lokali zastępczych, do których eksmitowany powinien zostać skierowany. W takiej sytuacji sprawy egzekucyjne mogą…
Typ: Artykuł
Kategoria: Postępowanie cywilne
Data utworzenia: 6 maja 2014
Praktyka absolwencka
Zgodnie z art. 1 ust. 2 Ustawy z dnia 17 lipca 2009r. o praktykach absolwenckich (Dz. U. z 2009r., Nr 127, poz. 1053) praktyka absolwencka ma na celu ułatwienie absolwentom uzyskania doświadczenia i nabywania umiejętności praktycznych niezbędnych do wykonywania pracy. Kwestie z tym związane reguluje również Ustawa z 20 kwietnia 2004r. o promocji zatrudnienia…
Słowa kluczowe:
praktyka absolwencka, praktyka nieodpłatna, praktyka odpłatna, umowa o praktykę absolwencką
Typ: Artykuł
Kategoria: Kariera
Data utworzenia: 6 maja 2014
Podwyższony wiek emerytalny jest jednak zgodny z Konstytucją
Trybunał Konstytucyjny podjął ostateczną decyzję w sprawie kontrowersyjnego podwyższenia wieku emerytalnego w Polsce. Po dwudniowych obradach, które miały miejsce 6 i 7 maja ostatecznie rozstrzygnięto, że nowa, wyższa granica wieku emerytalnego jest zgodna z zapisami konstytucji RP.
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo konstytucyjne
Data utworzenia: 8 maja 2014
« Poprzednia | 1 … 374 | 375 | 376 | 377 | 378 … 446 | Następna » |