Wniosek o dział spadku -
We wniosku o dział spadku należy powołać postanowienie o stwierdzeniu nabycia spadku albo zarejestrowany akt poświadczenia dziedziczenia oraz spis inwentarza, jak również podać, jakie spadkodawca sporządził testamenty, gdzie zostały złożone i gdzie się znajdują. Jeżeli spis inwentarza nie został sporządzony, należy we wniosku wskazać majątek, który ma być przedmiotem działu. W wypadku gdy w skład spadku wchodzi nieruchomość, należy przedstawić dowody stwierdzające, że nieruchomość stanowiła własność spadkodawcy.
art. 680 k.p.c.
- WEZWANIE DO OPUSZCZENIA LOKALU MIESZKALNEGO
- wypowiedzenie umowy w T-mobile
- Wzór oświadczenia woli
- użytkownicy
- pełnomocnictwo do odbioru emerytury
- praca
- nabycie
- sankcja
- waloryzacja emerytur
- złożenie deklaracji
- wezwanie do wydania
- Kancelaria adwokacka
- przejęcie
- skrócenie+terminu+zwrotu+podatków
- podatek+dochodowy+od+osób+prawnych
- służba radiokomunikacyjna amatorska
- uzasadnione podejrzenie popełnienia przestępstwa
- metody+amortyzacji
- korzystanie z prywatnych urządzeń w pracy
- wykorzystywanie sprzętu prywatnego w celach służbowych
- udzielenie+pożyczki
- umowa w T-mobile
- wypowiedzenie umowy w T-mobile
- obowiązek składania sprawozdań przez opiekuna prawnego
- majątek odrębny
- układ zakładowy
- ordynacja+samorządowa
- rejestr+obrotów
- przesłanki przysposobienia
- wniosek o przysposobienie
Wyszukiwana fraza:
wniosek

Ustawa żłobkowa
Sprawowanie opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 jest zadaniem niezwykle trudnym, szczególnie jeśli obowiązek ten przypada pracownikom odpowiednich placówek, takich jak żłobki. Nie każdy wie, że zajmowanie się takimi maluchami zostało uregulowane przez polskiego ustawodawcę – w ustawie z dnia 4 lutego 2011 r. o opiece nad dziećmi w wieku do lat…
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 16 stycznia 2014
Odwołanie się od kary porządkowej
Rola świadków, tłumaczy i biegłych w postępowaniu karnym okazuje się być bardzo ważna – dzięki nim sąd może poprawnie poprowadzić cały proces i wydać rzetelny wyrok skazujący lub uniewinniający oskarżonego o popełnienie określonego przestępstwa. Niekiedy jednak świadkowie, biegli oraz tłumacze nie wykonują swoich zadań poprawnie, powodując…
Słowa kluczowe:
kara pieniężna, kara porządkowa, odwołanie się od decyzji o ukaraniu, odwołanie się od ukarania
Typ: Artykuł
Kategoria: Kodeksy
Data utworzenia: 17 stycznia 2014
Planowana nowelizacja ustawy alimentacyjnej
Jednym z podstawowych aktów prawnych regulujących prawa uprawnionych do świadczeń alimentacyjnych jest ustawa z dnia 7 września 2007 r. o pomocy osobom uprawnionym do alimentów. Na chwilę obecną procedura uzyskiwania powyższych świadczeń jest w Polsce dosyć trudna – uprawnieni do alimentów muszą sporo natrudzić się, aby uzyskać należne im…
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 21 stycznia 2014
Pracownik samorządowy, a prawo do dodatku za godziny nadliczbowe
W dniu 21 stycznia 2014 r. Trybunał Konstytucyjny rozpoznał pytanie prawne Sądu Rejonowego w Gliwicach VI Wydział Pracy i Ubezpieczeń Społecznych dotyczące prawa pracownika samorządowego do dodatku za godziny nadliczbowe. Trybunał uznał, iż zakwestionowany przepis w zakresie, w jakim dotyczy pracowników samorządowych zarządzających w imieniu pracodawcy…
Słowa kluczowe:
dodatek za godziny nadliczbowe, godziny nadliczbowe, pracownik samorządowy, pytanie prawne
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo pracy
Data utworzenia: 22 stycznia 2014
Ciężar udowodnienia faktu
Art. 5 Kodeksu cywilnego stanowi, że nie można czynić ze swego prawa użytku, który by był sprzeczny ze społeczno-gospodarczym przeznaczeniem tego prawa lub z zasadami współżycia społecznego. Takie działanie lub zaniechanie uprawnionego nie jest uważane za wykonywanie prawa i nie korzysta z ochrony. Jak zatem skutecznie chronić swoje prawa?
Typ: Artykuł
Kategoria: Kodeksy
Data utworzenia: 22 stycznia 2014
Izolacja sprawców najgroźniejszych przestępstw
W dniu 22 stycznia 2014 r. weszła w życie ustawa o postępowaniu wobec osób z zaburzeniami psychicznymi stwarzającymi zagrożenie dla życia, zdrowia lub wolności seksualnej innych osób. Nie da się ukryć, że przedmiotowa ustawa wzbudza wiele kontrowersji…
Słowa kluczowe:
Krajowy Ośrodek Zapobiegania Zachowaniom Dyssocjalnym, nadzór prewencyjny, nadzór prewencyjny połączony z terapią w warunkach wolnościowych, osoba stwarzająca zagrożenie
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo karne
Data utworzenia: 28 stycznia 2014
W jakich sytuacjach może zostać zatrzymane prawo jazdy?
Zatrzymanie prawa jazdy przez Policję nie jest dla nikogo przyjemnym zdarzeniem. Szczególnie dotkliwie mogą odczuć to osoby, którym jest ono niezbędne w życiu codziennym, np. jest potrzebne do pracy. Warto więc wiedzieć w jakich sytuacjach może to nastąpić i w jaki sposób można zatrzymane prawo jazdy odzyskać. Kwestie związane z tym tematem regulują…
Słowa kluczowe:
decyzja o zatrzymaniu prawa jazdy, kierowca, kierujący, pokwitowanie za zatrzymanie prawa jazdy
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo administracyjne
Data utworzenia: 30 stycznia 2014
Powrót asesorów
Obecny model kształcenia polskich sędziów opiera się przede wszystkim na odbyciu aplikacji ogólnej oraz aplikacji specjalizacyjnej. Jednocześnie umiejętności młodych sędziów są sprawdzane w ramach specjalnego egzaminu zawodowego. Niestety na tym kończy się podstawowa kontrola sędziów. Jeszcze kilka lat temu znaczącym narzędziem w tej kwestii…
Typ: Artykuł
Kategoria: Zawody prawnicze
Data utworzenia: 31 stycznia 2014
Od 1 kwietnia nowe zasady odliczania VAT-u od samochodów osobowych
Sejm przyjął nowe zasady odliczania VAT przy nabyciu samochodów osobowych. Od 1 kwietnia przedsiębiorcy wykorzystujący auta firmowe również na cele prywatne będą mogli odliczyć 50% przy zakupie samochodu. Na możliwość odliczania VAT od paliwa poczekają jeszcze 16 miesięcy.
Słowa kluczowe:
odliczenie podatku VAT od zakupu samochodu, odliczenie VAT od paliwa, podatek, podatek vat
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo podatkowe
Data utworzenia: 10 lutego 2014
Zmiany w przepisach o Policji
W dniu 4 marca 2014r. Rada Ministrów przyjęła projekt Ustawy o zmianie ustawy z dnia 6 kwietnia 1990r. o Policji oraz niektórych innych ustaw. Przedmiotowa nowelizacja przewiduje utworzenie nowej jednostki organizacyjnej Policji, czyli Centralnego Biura Śledczego Policji (CBŚP) oraz zwiększenie efektywności prowadzenia przez Policję poszukiwań osób…
Słowa kluczowe:
Centralne Biuro Śledcze Policji, definicja osoby zaginionej, nowa jednostka Policji, nowelizacja
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo administracyjne
Data utworzenia: 7 marca 2014
« Poprzednia | 1 … 372 | 373 | 374 | 375 | 376 … 446 | Następna » |