Jesteś tutaj: Strona główna serwisu Strona głównawniosek
Wniosek o dział spadku -

We wniosku o dział spadku należy powołać postanowienie o stwierdzeniu nabycia spadku albo zarejestrowany akt poświadczenia dziedziczenia oraz spis inwentarza, jak również podać, jakie spadkodawca sporządził testamenty, gdzie zostały złożone i gdzie się znajdują. Jeżeli spis inwentarza nie został sporządzony, należy we wniosku wskazać majątek, który ma być przedmiotem działu.  W wypadku gdy w skład spadku wchodzi nieruchomość, należy przedstawić dowody stwierdzające, że nieruchomość stanowiła własność spadkodawcy.
art. 680 k.p.c.

 
 
Wyszukiwana fraza:

wniosek

Archiwum wyszukiwanych fraz prawnych Znaleziono 4453 publikacji spełniających kryteria wyszukiwania.

Przyjęcie bez zgody do szpitala psychiatrycznego

Szpital psychiatryczny to szczególne miejsce, w którym leczeniu poddawane są osoby z zaburzeniami psychicznymi, czyli - w pierwszym rzędzie - osoby chore psychicznie. Mowa także o osobach upośledzonych umysłowo. Do osób z zaburzeniami psychicznymi zalicza się też osoby wykazujące inne zakłócenia czynności psychicznych, jeżeli - zgodnie ze stanem…

Data utworzenia: 29 września 2014

Specjalne strefy ekonomiczne

Nadrzędnym założeniem tworzenia specjalnych stref ekonomicznych jest przyspieszenie rozwoju gospodarczego kraju oraz poprawa jakości życia społeczeństwa poprzez wzrost zatrudnienia. Na podstawie przepisów specjalnie stworzonej ustawy państwo umożliwia przedsiębiorcom prowadzenie działalności gospodarczej na preferencyjnych warunkach, natomiast działalność…

Data utworzenia: 6 października 2014

Zamiana mieszkań - sprawdź o jakich kosztach muszę pamiętać

Dla wielu osób zamiana mieszkania to jedyna możliwość na nabycie własności większego mieszkania. Najwięcej czasu trzeba poświęcić – wbrew pozorom, nie na załatwianie spraw administracyjnych, ale na znalezienie osoby zainteresowanej zamianą jednego mieszkania na drugie. Jeśli jednak znajdziesz już mieszkanie na zamianę, warto wiedzieć jakie…

Data utworzenia: 6 października 2014

Utrudnianie kontaktów z dzieckiem - co możesz zrobić?

Prawo do kontaktów z dzieckiem przysługuje niezależnie do wykonywania władzy rodzicielskiej. W praktyce może być tak, że jeden z rozwiedzionych rodziców nie może zajmować się wychowywaniem swojego dziecka, nie przekreśla to jednak jego prawa do codziennych odwiedzin. O pozbawieniu prawa do kontaktów może zadecydować wyłącznie sąd rodzinny, a…

Data utworzenia: 9 października 2014

Co zrobić, aby otrzymywać większe alimenty na dziecko?

Orzekając o obowiązku alimentacyjnym sąd bierze pod uwagę nie tylko uzasadnione potrzeby uprawnionego do tych świadczeń, ale także i możliwości majątkowe zobowiązanego. Raz ustalona wysokość alimentów nie oznacza jednak, że nie można jej w ogóle zmienić. Zarówno dłużnik alimentacyjny jak i uprawniony do pobierania świadczeń mogą wnioskować…

Data utworzenia: 12 października 2014

Opłata skarbowa od pełnomocnictwa

W pewnych przypadkach udzielenie pełnomocnictwa wiąże się z obowiązkiem uiszczenia opłaty skarbowej. Nieuiszczenie opłaty skarbowej od udzielonego pełnomocnictwa stanowi wykroczenie skarbowe, które może być karane nawet do wysokości dwudziestokrotności wynagrodzenia minimalnego.

Data utworzenia: 19 października 2014

Pobił Cię ochroniarz? Sprawdź jakie masz prawa

Ochroniarze w sklepach i barach nie należą do zbyt delikatnych osób, w związku z czym nierzadko zdarza się, że „kłopotliwy” klient wychodzi z takiego miejsca z uszczerbkiem na zdrowiu. Z jednej strony ochroniarze mogą użyć siły, jednak powinna ona być ograniczona tylko do bardzo szczególnych sytuacji. Jeśli zostałeś pobity przez ochronę…

Data utworzenia: 22 października 2014

Kiedy osobę zaginioną można uznać za zmarłą?

Życie pisze różne scenariusze. Czasami, w wyniku jakiegoś tragicznego zdarzenia, takiego jak powódź, pożar czy katastrofa kolejowa nie udaje się odnaleźć wszystkich osób, które w danym czasie i miejscu w zdarzeniu uczestniczyły. Wówczas nie ma pewności co do tego, czy osoby te żyją. W związku z tym, po spełnieniu przesłanek z Kodeksu cywilnego…

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 4 listopada 2014

TK: Ograniczanie uprawnień niepełnosprawnych do niestosowania się do niektórych znaków drogowych - wprowadzone z naruszeniem prawa

Rzecznik Praw Obywatelskich otrzymywał wiele pism, w których kierujący pojazdami będący osobami niepełnosprawnymi wskazywali na problem ograniczania przysługującego im uprawnienia do niestosowania się do niektórych znaków drogowych dotyczących zakazu ruchu lub postoju. Uprawnienie to wynika z art. 8 ust. 1 prawa o ruchu drogowym, który dotyczy nie…

Data utworzenia: 4 listopada 2014

Sprawy o wykroczenia będą nagrywane

W dniu 9 listopada 2014 r. weszły w życie zmiany w kodeksie postępowania w sprawach o wykroczenia. Celem nowelizacji jest skrócenie czasu trwania postępowań sądowych w sprawach o wykroczenia oraz zredukowanie ponoszonych w związku z tym kosztów, przez wprowadzenie do systemu polskiego postępowania w sprawach o wykroczenia protokołu z rozprawy w postaci…

Data utworzenia: 10 listopada 2014
« Poprzednia 1 … 353  |  354  |  355  |  356  |  357 … 446 Następna »
® 2008 - 2023 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.