Jesteś tutaj: Strona główna serwisu Strona głównawniosek
Wniosek o dział spadku -

We wniosku o dział spadku należy powołać postanowienie o stwierdzeniu nabycia spadku albo zarejestrowany akt poświadczenia dziedziczenia oraz spis inwentarza, jak również podać, jakie spadkodawca sporządził testamenty, gdzie zostały złożone i gdzie się znajdują. Jeżeli spis inwentarza nie został sporządzony, należy we wniosku wskazać majątek, który ma być przedmiotem działu.  W wypadku gdy w skład spadku wchodzi nieruchomość, należy przedstawić dowody stwierdzające, że nieruchomość stanowiła własność spadkodawcy.
art. 680 k.p.c.

 
 
Wyszukiwana fraza:

wniosek

Archiwum wyszukiwanych fraz prawnych Znaleziono 4453 publikacji spełniających kryteria wyszukiwania.

Dla kogo nieodpłatna pomoc prawna?

Wczoraj na Komitecie Stałym Rady Ministrów rozpatrywany był projekt ustawy o nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnej informacji prawnej i edukacji prawnej społeczeństwa. Sprawdź komu – zgodnie z projektem – będzie przysługiwać darmowa pomoc prawna...

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 12 marca 2015

1000 zł miesięcznie po urodzeniu dziecka - dla bezrobotnych i nie tylko...

Rząd przyjął nowelizację ustawy wprowadzającą nowe świadczenia rodzicielskie. To dobra wiadomość dla wszystkich osób, które myślą o założeniu rodziny a z różnych względów nie mogą podjąć zatrudnienia na umowę o pracę i mają z tego powodu pewne obawy... Sprawdź kto – oprócz osób, które pracują na podstawie umowy o pracę będzie…

Data utworzenia: 1 kwietnia 2015

Porada prawna: Ustanowienie służebności drogi koniecznej, a wpis w księdze wieczystej

Czy jeśli służebność drogi koniecznej nie została ujawniona w księdze wieczystej, to jako nowy właściciel nieruchomości, przez którą biegnie „konieczna” droga dojazdowa (służebność), mogę powołać się na nieistnienie służebności?

Data utworzenia: 14 maja 2015

Ekshumacja

Ekshumacja polega na wydobyciu zwłok i szczątków z grobu lub miejsca tymczasowego pochówku w celu przeniesienia ich i ponownego pochówku na tym samym lub innym cmentarzu, remontu grobu/grobowca i ponownego pochówku na tym samym miejscu a także przeprowadzenia oględzin lekarsko-sądowych.

Data utworzenia: 11 października 2011

Opłaty abonamentowe rtv w 2012 roku

Opłaty abonamentowe pobierane są za używanie odbiorników radiowych i telewizyjnych w celu umożliwienia realizacji misji publicznej przez jednostki publicznej radiofonii i telewizji. Rejestracji odbiorników radiowych i telewizyjnych należy dokonać w urzędach pocztowych w ciągu 14 dni od dnia wejścia w ich posiadanie.

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 16 października 2011

Posiadanie i przewóz broni palnej do innego kraju UE

Wywóz broni i amunicji za granicę przez obywateli polskich wymaga zgody właściwego organu policji. Przepisu tego nie stosuje się w przypadku wydania Europejskiej karty broni palnej, uprawniającej do wwozu broni na terytorium państw członkowskich Unii Europejskiej.

Data utworzenia: 25 października 2011

Eksmisja do noclegowni możliwa tylko teoretycznie

W dniu 16 listopada 2011 roku weszły w życie przepisy ustawy o zmianie ustawy o ochronie praw lokatorów, mieszkaniowym zasobie gminy i o zmianie Kodeksu cywilnego oraz ustawy - Kodeks postępowania cywilnego z dnia 31 sierpnia 2011 r. (Dz.U. Nr 224, poz. 1342).

Słowa kluczowe: bezdomny, egzekucja, eksmisja, eksmisji
Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 17 listopada 2011

Kto może starać się o dofinansowanie studiów podyplomowych z urzędu pracy?

Sfinansowanie przez powiatowy urząd pracy studiów podyplomowych jest jedną z form pomocy udzielanej bezrobotnym. Zasady dofinansowania studiów podyplomowych reguluje Ustawa z dnia 20 kwietnia 2004r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy (Dz. U. z 2008r., Nr 69, poz. 415 ze zm.).

Kategoria: Prawo pracy
Data utworzenia: 20 listopada 2011

Czy Poczta Polska może wpisać abonenta do rejestru dłużników?

Pobierając abonament Poczta Polska S.A. działa jako wierzyciel, czyli osoba prawna, której w związku z wykonywaną działalnością gospodarczą lub stosunkiem prawnym przysługuje wierzytelność. Oznacza to, że na Poczcie Polskiej spoczywa obowiązek podejmowania działań zmierzających do egzekwowania zaległości powstałych w związku z nieuiszczaniem…

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 7 grudnia 2011

Jak dobrze napisać pozew?

Pozew to pismo, które można napisać samodzielnie, bez korzystania z pomocy pełnomocnika. Wbrew pozorom nie jest to trudne, należy tylko wiedzieć, co takie pismo powinno dokładnie zawierać.

Data utworzenia: 19 stycznia 2012
« Poprzednia 1 … 342  |  343  |  344  |  345  |  346 … 446 Następna »
® 2008 - 2023 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.