Wniosek o dział spadku -
We wniosku o dział spadku należy powołać postanowienie o stwierdzeniu nabycia spadku albo zarejestrowany akt poświadczenia dziedziczenia oraz spis inwentarza, jak również podać, jakie spadkodawca sporządził testamenty, gdzie zostały złożone i gdzie się znajdują. Jeżeli spis inwentarza nie został sporządzony, należy we wniosku wskazać majątek, który ma być przedmiotem działu. W wypadku gdy w skład spadku wchodzi nieruchomość, należy przedstawić dowody stwierdzające, że nieruchomość stanowiła własność spadkodawcy.
art. 680 k.p.c.
- uchylenie sprzeciwu Ministra Sprawiedliwości dotyczącego wpisu na listę adwokatów
- kwota+kredytu
- użytkownicy
- księga wieczysta
- komornik pracodawca
- Wzór oświadczenia woli
- stwierdzenie+niezgodności+z+prawem+prawomocnego+orzeczenia
- wzór+dokumentów
- bagaż
- lot+do+domu
- sprawozdanie+o+zarządzie+majątkiem
- zbycie+udziału
- przejęcie
- uchwała wspólnoty mieszkaniowej
- wezwanie do wydania
Wyszukiwana fraza:
wniosek

Zasady przyznawania becikowego
Becikowe to potoczna nazwa jednorazowej zapomogi finansowej przyznawanej rodzinie z tytułu urodzenia dziecka. Podstawowym celem tego świadczenia jest oczywiście zachęcanie Polaków do posiadania większej ilości dzieci i przeciwdziałanie tym samym efektowi niżu demograficznego. Niezależnie od tego, czy becikowe spełnia swoją rolę, warto przyjrzeć…
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 8 października 2013
Jaka kara grozi za ujawnienie tajemnicy przedsiębiorstwa?
Zgodnie z treścią art. 11 ust. 4 ustawy z dnia 16 kwietnia 1993 r. o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji, przez tajemnicę przedsiębiorstwa rozumie się nieujawnione do wiadomości publicznej informacje techniczne, technologiczne, organizacyjne przedsiębiorstwa lub inne informacje posiadające wartość gospodarczą, co do których przedsiębiorca podjął…
Słowa kluczowe:
naruszenie tajemnicy przedsiębiorstwa, tajemnica przedsiębiorcy, tajemnica przedsiębiorstwa, tajemnice przedsiębiorstwa
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 10 października 2013
Księga wieczysta dla każdego
Nie jest obowiązkowym elementem kupowanej nieruchomości, ale nabycie mieszkania bez księgi wieczystej wiąże się z ryzykiem. Zawiera ona najważniejsze informacje dotyczące nieruchomości i każdy kupujący powinien się z nią zapoznać.
Typ: Artykuł
Kategoria: Nieruchomości
Data utworzenia: 25 października 2013
Czyn nieuczciwej konkurencji
Katalog czynów nieuczciwej konkurencji jest bardzo obszerny. Podstawowym aktem prawny określającym tego typu zachowania jest ustawa z dnia 16 kwietnia 1993 r. o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji.
Słowa kluczowe:
czyn nieuczciwej konkurencji, czyny konkurencji, czyny nieuczciwej konkurencji, konkurencja
Typ: Artykuł
Kategoria: Kodeksy
Data utworzenia: 30 października 2013
Zakup nieruchomości obciążonej hipoteką
Hipoteka jest ograniczonym prawem rzeczowym obciążającym nieruchomość. Jest to jedna z powszechniejszych form zabezpieczenia wierzytelności na całym świecie. W przypadku, gdy dłużnik nie wykona ciążącego na nim świadczenia, wierzyciel będzie mógł zaspokoić się z obciążonej hipoteką nieruchomości – np. poprzez jej sprzedaż.
Typ: Artykuł
Kategoria: Kodeksy
Data utworzenia: 31 października 2013
14 dni na podważenie interpretacji indywidualnej
Z zajętym przez fiskusa w sprawie podatnika stanowiskiem podatnik może udać się do sądu, jeśli urząd skarbowy nie zmieni treści wydanej przez siebie interpretacji lub nie odpowie na wezwanie podatnika. Zaskarżenie fiskusa jednak kosztuje.
Typ: Artykuł
Kategoria: sprawy podatkowe
Data utworzenia: 5 listopada 2013
Zaświadczenie o pracy
Kodeks pracy definiuje pracownika, jako osobę zatrudnioną w oparciu o umowę o pracę, powołanie, mianowanie, wybór lub spółdzielczą umowę o pracę. Nawiązanie stosunku w ramach powyższych podstaw, gwarantuje danej osobie korzystanie z wielu uprawnień pracowniczych. Wśród nich jest chociażby prawo do otrzymania świadectwa pracy w sytuacji, gdy…
Słowa kluczowe:
sporządzenie zaświadczenia o pracy, świadectwo pracy, zaświadczenie o pracy, zaświadczenie o zatrudnieniu
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo pracy
Data utworzenia: 12 listopada 2013
Badania z udziałem oskarżonego oraz osoby podejrzanej
Trybunał Konstytucyjny jest organem sądownictwa konstytucyjnego w Polsce. Do jego zadań należy m.in. sprawdzanie poprawności i zgodności przepisów rangi ustawowej lub aktów wykonawczych z zapisami ustawy zasadniczej, którą jest oczywiście Konstytucja RP. Nie tak dawno jeden z przepisów rozporządzenia Ministra Sprawiedliwości z dnia 23 lutego 2005…
Słowa kluczowe:
przymus, przymus bezpośredni, stosowanie przymusu bezpośredniego podczas badań, stosowanie środków przymusu bezpośredniego
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo konstytucyjne
Data utworzenia: 14 listopada 2013
Notarialne poświadczenie podpisu
Notariusz oprócz sporządzania szeregu różnych aktów prawnych, może dokonywać także poświadczania podpisów swoich klientów. W praktyce będzie to miało znaczenie szczególnie wtedy, gdy przepisy ustawowe przewidują konieczność takiej formy składania oświadczeń woli – np. podczas sprzedaży przedsiębiorstwa w całości lub w części.
Słowa kluczowe:
notarialne poświadczenie podpisu, podpis notarialnie poświadczony, poświadczenie notarialne, poświadczenie podpisu
Typ: Artykuł
Kategoria: Umowy
Data utworzenia: 22 listopada 2013
Przygotowujesz się do ślubu? Musisz to przeczytać
Przygotowania do zawarcia małżeństwa zajmują sporo czasu. Trzeba jednak pamiętać, że bez odpowiednich dokumentów nikt nie udzieli ślubu. W związku z tym przygotowaliśmy ten artykuł – dzięki niemu dowiesz się, jakie dokumenty będą wymagane przez urzędnika stanu cywilnego lub księdza.
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo rodzinne i opiekuńcze
Data utworzenia: 11 września 2014
« Poprzednia | 1 … 340 | 341 | 342 | 343 | 344 … 446 | Następna » |