Wniosek o dział spadku -
We wniosku o dział spadku należy powołać postanowienie o stwierdzeniu nabycia spadku albo zarejestrowany akt poświadczenia dziedziczenia oraz spis inwentarza, jak również podać, jakie spadkodawca sporządził testamenty, gdzie zostały złożone i gdzie się znajdują. Jeżeli spis inwentarza nie został sporządzony, należy we wniosku wskazać majątek, który ma być przedmiotem działu. W wypadku gdy w skład spadku wchodzi nieruchomość, należy przedstawić dowody stwierdzające, że nieruchomość stanowiła własność spadkodawcy.
art. 680 k.p.c.
- komornik pracodawca
- Wzór oświadczenia woli
- stwierdzenie+niezgodności+z+prawem+prawomocnego+orzeczenia
- wzór+dokumentów
- bagaż
- lot+do+domu
- sprawozdanie+o+zarządzie+majątkiem
- zbycie+udziału
- przejęcie
- uchwała wspólnoty mieszkaniowej
- wezwanie do wydania
- wniosek do sądu rodzinnego
- unieważnienie+aktu+zgonu
- Główny Urząd Statystyczny
- wypełnienie sprawozdania SP-3
Wyszukiwana fraza:
wniosek

Czy jest obowiązkowe wypełnianie sprawozdania SP-3 do Urzędu Statystycznego?
Na mocy art. 30 ust. 3 ustawy z dnia 29 czerwca 1995 r. o statystyce publicznej, podmioty gospodarki narodowej są obowiązane do przekazania jednorazowo, przekazywania systematycznie lub okresowo, nieodpłatnie informacji i danych statystycznych dotyczących prowadzonej działalności i jej wyników w formach i terminach oraz według zasad metodologicznych określonych…
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo administracyjne
Data utworzenia: 2 września 2013
Skarga o wydanie wyroku sądu polubownego
Wyrok sądu polubownego wydany w Rzeczypospolitej Polskiej może zostać uchylony przez sąd wyłącznie w postępowaniu wszczętym na skutek wniesienia skargi o jego uchylenie.
Słowa kluczowe:
przekroczenie zakresu zapisu na sąd polubowny, sąd polubowny, skarga o uchylenie wyroku sądu polubownego, uchylenie wyroku sądu polubownego
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 6 września 2013
Głosowanie nad dyrektywą tytoniową w październiku
Ponad 60 tysięcy polskich rodzin może stracić główne źródło utrzymania...
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 9 września 2013
Czym jest stowarzyszenie zwykłe?
Zgodnie z treścią art. 1 ustawy z dnia 7 kwietnia 1989 r. – Prawo o stowarzyszeniach, obywatele polscy realizują prawo zrzeszania się w stowarzyszeniach, zgodnie z przepisami Konstytucji oraz porządkiem prawnym określonym w ustawach. Prawo zrzeszania się w stowarzyszeniach może podlegać ograniczeniom przewidzianym jedynie przez ustawy, niezbędnym…
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 12 września 2013
Zawieszenie działalności gospodarczej
Ustawodawca w ustawie z dnia z dnia 2 lipca 2004 r. o swobodzie działalności gospodarczej przewidział, że przedsiębiorca niezatrudniający pracowników może zawiesić wykonywanie działalności gospodarczej na okres od 30 dni do 24 miesięcy.
Słowa kluczowe:
działalność gospodarcza, okres zawieszenia wykonywania działalności gospodarczej, wykonywanie działalności gospodarczej, zawieszenie wykonywania działalności gospodarczej
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo gospodarcze
Data utworzenia: 24 września 2013
Obrońca z urzędu w sprawach o wykroczenia
Przestępstwa i prowadzenie postępowania karnego zostały uregulowane zasadniczo w dwóch podstawowych aktach prawnych – Kodeksie karnym oraz Kodeksie postępowania karnego. Odrębnym zagadnieniem są jednak wykroczenia, których nie odnajdziemy w powyższych ustawach. Polski system prawny opiera się w tym zakresie na Kodeksie wykroczeń oraz Kodeksie postępowania…
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo karne
Data utworzenia: 30 września 2013
Przerwa, a odroczenie rozprawy w postępowaniu w sprawach o wykroczenia
Kodeks postępowania w sprawach o wykroczenia reguluje, jak wskazuje na to jego nazwa, wykroczeniowe postępowanie sądowe. Z przepisów powyższej ustawy możemy dowiedzieć się nie tylko jakie tryby występują w owym postępowaniu, ale także jaka jest różnica pomiędzy przerwą w rozprawie, a jej zawieszeniem.
Słowa kluczowe:
odroczenie, odroczenie rozprawy, zarządzenie odroczenia rozprawy, zarządzenie przerwy
Typ: Artykuł
Kategoria: Kodeksy
Data utworzenia: 2 października 2013
Uchylenie się od skutków prawnych niezachowania terminu do odrzucenia spadku
Na wstępie trzeba zauważyć, że zgodnie z art. 1015 § 1 Kodeksu cywilnego oświadczenie o przyjęciu lub o odrzuceniu spadku może być złożone w ciągu sześciu miesięcy od dnia, w którym spadkobierca dowiedział się o tytule swego powołania. Niemniej jednak w oparciu o z art. 1019 § 2 Kodeksu cywilnego spadkobierca, który pod wpływem błędu lub…
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 3 października 2013
Czy można wpisać najem do księgi wieczystej?
Księgi wieczyste są rejestrami publicznymi prowadzonymi dla nieruchomości znajdujących się na terytorium Polski, zarówno tych gruntowych, budynkowych i lokalowych. Ustawa z dnia 6 lipca 1982 r. o księgach wieczystych i hipotece wyraźnie wskazuje jakie prawa i obciążenia mogą być umieszczane w księgach wieczystych.
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 4 października 2013
Przymusowy zarząd w spółdzielni mieszkaniowej
Spółdzielnia mieszkaniowa to podmiot działający na podstawie dwóch aktów prawnych – ustawy z dnia 16 września 1982 r. – Prawo spółdzielcze oraz ustawy z dnia 15 grudnia 2000 r. o spółdzielniach mieszkaniowych. Jej podstawowym zadaniem jest zaspokajanie potrzeb mieszkaniowych i innych potrzeb członków oraz ich rodzin poprzez dostarczanie członkom…
Słowa kluczowe:
ustanowienie zarządcy przymusowego, wykonywanie zarządu nieruchomościami wspólnymi, zarząd nieruchomościami wspólnymi, zarząd nieruchomością
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 4 października 2013
« Poprzednia | 1 … 339 | 340 | 341 | 342 | 343 … 446 | Następna » |