Jesteś tutaj: Strona główna serwisu Strona głównawniosek
Wniosek o dział spadku -

We wniosku o dział spadku należy powołać postanowienie o stwierdzeniu nabycia spadku albo zarejestrowany akt poświadczenia dziedziczenia oraz spis inwentarza, jak również podać, jakie spadkodawca sporządził testamenty, gdzie zostały złożone i gdzie się znajdują. Jeżeli spis inwentarza nie został sporządzony, należy we wniosku wskazać majątek, który ma być przedmiotem działu.  W wypadku gdy w skład spadku wchodzi nieruchomość, należy przedstawić dowody stwierdzające, że nieruchomość stanowiła własność spadkodawcy.
art. 680 k.p.c.

 
 
Wyszukiwana fraza:

wniosek

Archiwum wyszukiwanych fraz prawnych Znaleziono 4453 publikacji spełniających kryteria wyszukiwania.

Czym jest rodzicielski plan wychowawczy?

Opieka nad dzieckiem nie jest zadaniem łatwym, tym bardziej, gdy rodzice pozostają w separacji lub są rozwiedzeni. Mając na względzie różne sytuacje życiowe, polski ustawodawca postanowił dokładnie uregulować kwestie wykonywania władzy rodzicielskiej i kontaktów z dzieckiem w Kodeksie rodzinnym i opiekuńczym.

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 20 marca 2013

Pozew zbiorowy

Możliwość dochodzenia swoich praw na drodze postępowania sądowego jest zagwarantowana Konstytucją RP. Zasadniczo pozew, jako pismo inicjujące postępowanie sądowe w konkretnej sprawie składany jest przez jedną osobę, określaną jako powód. Przepisy w zakresie wymogów powyższego pisma procesowego zawarte są w Kodeksie postępowania cywilnego. Polskie…

Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 21 marca 2013

Stypendium dla studentów z rodzin popegeerowskich

Osoba pochodząca z rodziny popegeerowskiej, która zda maturę i dostanie się na studia dzienne, może otrzymać stypendium w wysokości 500,-zł miesięcznie.

Kategoria: Studia
Data utworzenia: 4 kwietnia 2013

Dziedziczenie akcji

Kodeks cywilny przewiduje, że w skład majątku spadkowego wchodzą zarówno aktywa jak i pasywa. Innymi słowy dziedziczeniu mogą podlegać wszelkie prawa i obowiązki zmarłego, oczywiście jeśli nie mają charakteru osobistego. Akcje przysługujące zmarłemu również mogą stać się przedmiotem spadkobrania.

Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 11 kwietnia 2013

Prawo poboru akcji

Uczestnictwo akcjonariusza w określonej spółce akcyjnej wiąże się z prawem posiadania akcji. Akcja to nic innego jak papier wartościowy, który łączy w sobie wszelkie prawa o charakterze majątkowym i niemajątkowym. W niektórych sytuacjach spółka może doprowadzić do emisji nowych akcji, co wiąże się z kolei z prawem ich poboru przez dotychczasowych…

Data utworzenia: 15 kwietnia 2013

Czy pracodawca może samodzielnie podważyć zwolnienie lekarskie pracownika?

Zwolnienia lekarskie istnieją oczywiście po to, aby pracownik mógł odpocząć w domu jeśli zdarzy mu się zachorować. Przysługuje mu przy tym nie tylko wolne od obowiązku świadczenia pracy, ale także prawo do odpowiedniej części wynagrodzenia. Niekiedy jednak pojawiają się przypadki niesłusznego wystawiania zwolnień przez lekarzy, w takich sytuacjach…

Kategoria: Prawo pracy
Data utworzenia: 23 kwietnia 2013

Jak skutecznie ochronić małoletniego przed długami spadkowymi

Osoby małoletnie są chronione przepisami prawa przed odpowiedzialnością spłaty długów spadkowych. Przedstawiciele prawni mają kilka możliwości ochrony małoletniego przed ponoszeniem odpowiedzialności za długi spadkodawcy, zarówno przed jak i po jego śmierci.. Należy odróżnić odrzucenie spadku – które można dokonać w okresie 6 miesięcy…

Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 24 kwietnia 2013

Uprawnienie do rozporządzania opróżnionym miejscem hipotecznym

Na mocy ustawy z dnia 6 lipca 1982r. o księgach wieczystych i hipotece (Dz. U. z 2001r., Nr 124, poz. 1361 ze zm.) właścicielowi nieruchomości przysługuje prawo do rozporządzania opróżnionym miejscem hipotecznym. W takim przypadku, może on albo wpisać nową hipotekę w miejsce skreślonej lub też, za zgodą wierzyciela, przenieść w to miejsce inną…

Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 26 kwietnia 2013

Podrobiona umowa - co można zrobić?

Fałszowanie umów o świadczenie usług telekomunikacyjnych jest coraz częstszym zjawiskiem. Dopuszczają się tego zarówno osoby posługujące się skradzionym, czy znalezionym dokumentem tożsamości, jak i handlowcy, którzy wejdą w posiadanie danych osobowych wymaganych do podpisania umowy. Osoba, która posługuje się cudzym dowodem osobistym robi…

Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 28 kwietnia 2013

Czy możliwa jest zmiana etatu w trakcie miesiąca?

Wygaśnięcie stosunku pracy w trakcie miesiąca nie jest niczym nowym na rynku pracy. Niezależnie od tego z jakich powodów nastąpiło rozwiązanie umowy o pracę, pracownikowi i pracodawcy przysługują pewne prawa i obowiązki związane z zaprzestaniem świadczenia pracy. Dużo większy problem powstaje, gdy pracownik chce zmienić dotychczasowe warunki…

Kategoria: Prawo pracy
Data utworzenia: 6 maja 2013
« Poprzednia 1 … 336  |  337  |  338  |  339  |  340 … 446 Następna »
® 2008 - 2023 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.