Wniosek o dział spadku -
We wniosku o dział spadku należy powołać postanowienie o stwierdzeniu nabycia spadku albo zarejestrowany akt poświadczenia dziedziczenia oraz spis inwentarza, jak również podać, jakie spadkodawca sporządził testamenty, gdzie zostały złożone i gdzie się znajdują. Jeżeli spis inwentarza nie został sporządzony, należy we wniosku wskazać majątek, który ma być przedmiotem działu. W wypadku gdy w skład spadku wchodzi nieruchomość, należy przedstawić dowody stwierdzające, że nieruchomość stanowiła własność spadkodawcy.
art. 680 k.p.c.
- emerytura+czC499C59Bciowa+przed+osiC485gniC499ciem+wieku+emerytalnego
- niewykonanie+umowy
- katalog otwarty
- samo
- Wzór oświadczenia woli
- alimenty
- karne prawo
- spadek
- podatek dochodowy
- kredyt
- nieruchomość
- instytucje finansowe
- WEZWANIE DO OPUSZCZENIA LOKALU MIESZKALNEGO
- egzekucja
- pełnomocnictwo do odbioru emerytury
- wniosek BIK
- o wykreślenie wpisu w księdze wieczystej
- Wzór oświadczenia woli
- umowa najmu okazjonalnego
- umowa najmu mieszkania
- dokumentacja związana ze sprawą sądową
- dokumentacja od adwokata
- pożar
- telekomunikacyjne urządzenie końcowe
- zaniedbanie dziecka
- ugoda o zachowek
- replika
- Umowa rodziców
- bezpieczeństwo
- ochrona
Wyszukiwana fraza:
wniosek

Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi częściowo niekonstytucyjne
Ustawa z dnia 30 sierpnia 2002 r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi jest podstawowym aktem prawnym regulującym procedurę administracyjnoprawną toczącą się na sali sądowej. Ostatnimi czasy część jej przepisów była badana pod kątem zgodności z Konstytucją RP – jak orzekł Trybunał Konstytucyjny w wyroku z dnia 8 kwietnia…
Słowa kluczowe:
postępowanie przed sądami administracyjnymi, postępowanie sądowe, sąd administracyjny, Trybunał Konstytucyjny
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo administracyjne
Data utworzenia: 10 kwietnia 2014
Przebywasz na urlopie bezpłatnym? Też masz swoje prawa!
Urlop bezpłatny z samej definicji oznacza, że pracownikowi, który zdecyduje się na jego wykorzystanie nie przysługuje żadne wynagrodzenie. Z drugiej strony nie oznacza to, że zatrudniony traci swoje wszystkie dotychczasowe prawa gwarantowane przepisami prawa pracy. Zdarza się niekiedy, że nawet podczas urlopu bezpłatnego można otrzymywać pensję –…
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo pracy
Data utworzenia: 15 kwietnia 2014
Zatrudnienie pracownika bez konkursu
Procedury konkursowe pojawiają się praktycznie we wszystkich urzędach w Polsce w przypadku dokonywanego naboru na wolne stanowiska. Pominięcie tego ważnego etapu jest utożsamiane z korupcja lub kumoterstwem, a co za tym idzie z nierównym dostępem do stanowisk pracy w sektorze publicznym. Nie wszyscy jednak wiedzą, że brak konkursu jest w niektórych…
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo pracy
Data utworzenia: 15 kwietnia 2014
Przepis dotyczący wysokości opłaty od skargi na orzeczenie Krajowej Izby Odwoławczej niezgodny z Konstytucją
Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością wniosła odwołanie do Krajowej Izby Odwoławczej w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego. Skarżący – w postępowaniu występujący jako odwołujący, podniósł kwestię naruszenia przez zamawiającego przepisów prawa zamówień publicznych poprzez zaniechanie wykluczenia z postępowania innej spółki…
Słowa kluczowe:
koszty sądowe w sprawach cywilnych, Krajowa Izba Odwoławcza, opłata od skargi od orzeczenia Krajowej Izby Odwoławczej, opłaty sądowe w sprawach zamówień publicznych
Typ: Artykuł
Kategoria: Koszty sądowe i inne
Data utworzenia: 16 kwietnia 2014
Przekazywanie ciała na cele naukowe
Polskie przepisy regulują szereg rozmaitych stosunków prawnych. Jednym z ciekawszych zagadnień jest status ciała ludzkiego po śmierci człowieka. Zgodnie z prawem zwłoki nie mogą być przedmiotem jakiegokolwiek obrotu – zakazana jest zatem ich sprzedaż. Z drugiej strony każdy z nas może podjąć wiążącą decyzję, aby jego ciało zostało przekazane…
Słowa kluczowe:
oświadczenie o przekazaniu ciała na cele naukowe, przekazanie zwłok do celów naukowych, przekazanie zwłok uczelni, zwłoki
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo medyczne
Data utworzenia: 16 kwietnia 2014
Przerwanie biegu przedawnienia
Przewidziana przez kodeks cywilny – instytucja przedawnienia ogranicza w czasie dochodzenie roszczeń majątkowych wynikających ze stosunków cywilnoprawnych. Po upływie terminu przedawnienia ten, przeciwko komu przysługuje roszczenie, może uchylić się od jego zaspokojenia, chyba że zrzeka się korzystania z zarzutu przedawnienia.
Słowa kluczowe:
bieg przedawnienia, okres przedawnienia, przedawnienie, przerwanie biegu przedawnienia
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 18 kwietnia 2014
Wykorzystywanie prywatnych urządzeń do celów służbowych. Część I
BYOD, czyli Bring Your Own Device to coraz bardziej popularne zjawisko wykorzystywania prywatnych urządzeń do celów służbowych. Wykonując obowiązki służbowe pracownicy często korzystają z własnych telefonów, komputerów i innego sprzętu elektronicznego, z którym najczęściej związane jest oprogramowanie (od systemu operacyjnego do poszczególnych…
Słowa kluczowe:
korzystanie z prywatnych urządzeń w pracy, korzystanie z samochodu prywatnego w celach służbowych, obowiązki służbowe, urządzenia
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo pracy
Data utworzenia: 18 kwietnia 2014
Nie chcesz mandatu? To go nie przyjmuj
Każdy kto choć raz dostał mandat za przekroczenie prędkości wie, że nie jest to przyjemna sytuacja. Konieczność uiszczenia wysokiej kwoty pieniężnej jest jednak niczym w porównaniu do punktów karnych, co w przypadku niektórych kierowców może zakończyć się nawet utratą prawa jazdy. Policjanci z reguły nie stosują upomnień, nie oznacza to…
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo karne
Data utworzenia: 22 kwietnia 2014
Małżonek dłużnika też może być objęty klauzulą wykonalności w nakazie zapłaty
Klauzula wykonalności jest niezbędnym elementem każdego tytułu egzekucyjnego – bez niej wierzyciel nie będzie mógł zwrócić się do komornika o podjęcie czynności egzekucyjnych, a co za tym idzie nie odzyska swojej wierzytelności (nawet jeśli wygrał sprawę w sądzie). Zasady wydawania tej klauzuli przeszły ostatnimi czasy sporą modyfikację…
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 22 kwietnia 2014
Ułatwienia dla cudzoziemców - już od 1 maja!
W dniu 1 maja 2014 r. zaczną obowiązywać nowe przepisy, które zawierają rozwiązania wprowadzające ułatwienia dla cudzoziemców pracujących i studiujących w Polsce oraz dla osób chcących zalegalizować swój pobyt. Mowa m.in. o wydłużeniu z 2 do 3 lat zezwolenia na pobyt czasowy, jednym zezwoleni na pobyt i pracę w Polsce oraz zezwoleniu na pobyt…
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 29 kwietnia 2014
« Poprzednia | 1 … 329 | 330 | 331 | 332 | 333 … 446 | Następna » |