Wniosek o dział spadku -
We wniosku o dział spadku należy powołać postanowienie o stwierdzeniu nabycia spadku albo zarejestrowany akt poświadczenia dziedziczenia oraz spis inwentarza, jak również podać, jakie spadkodawca sporządził testamenty, gdzie zostały złożone i gdzie się znajdują. Jeżeli spis inwentarza nie został sporządzony, należy we wniosku wskazać majątek, który ma być przedmiotem działu. W wypadku gdy w skład spadku wchodzi nieruchomość, należy przedstawić dowody stwierdzające, że nieruchomość stanowiła własność spadkodawcy.
art. 680 k.p.c.
- mieszkaniowy zasób gminy
- depozyt sądowy
- wniosek o ukaranie pracownika naganą
- oskarżyciel posiłkowy
- uchwała powołanie
- katalog otwarty
- norma prawna
- skarga na sędziów
- remont drogi
- moc prawna dokumentów urzędowych
- odpowiedź na pozew
- upoważnienie do sporządzania i przechowywania notatek służbowych
- domniemana zgoda
- nieważność+zobowiązania
- opis i oszacowanie
Wyszukiwana fraza:
wniosek

Co to jest mienie komunalne?
Ustawa z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym zawiera w sobie nie tylko przepisy odnoszące się do obowiązków każdej polskiej gminy oraz zasad jej wewnętrznej organizacji, ale także wiele różnych definicji związanych z poprawnym funkcjonowaniem tej jednostki samorządu terytorialnego. Jednym z pojęć pojawiających się w powyższym akcie prawnym…
Słowa kluczowe:
mienie komunalne, nabycie mienia komunalnego, podział mienia komunalnego, składniki mienia komunalnego
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 6 lutego 2014
Ułaskawienie
Skazanie na karę pozbawienia wolności nie oznacza, że sprawca przestępstwa będzie musiał ją odbyć w całości. Obecnie obowiązujące przepisy pozwalają bowiem na skorzystanie z przedterminowego zwolnienia, oczywiście po spełnieniu właściwych przesłanek. Inną formą uniknięcia odpowiedzialności karnej za popełniony czyn jest instytucja ułaskawienia…
Słowa kluczowe:
prośba o ułaskawienie, prośbę o ułaskawienie skazanego, ułaskawienie, ułaskawienie skazanego
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo karne
Data utworzenia: 6 lutego 2014
Prowadzenie kantoru
Ustawa z dnia 27 lipca 2002 r. – Prawo dewizowe jest jednym z mniej popularnych aktów prawnych w Polsce, a szkoda bo znajdziemy w nim wiele ciekawych przepisów. Wśród wielu instytucji regulowanych Prawem dewizowym są chociażby kantory. Zobaczmy zatem jakie są podstawowe zasady wykonywania takiej właśnie działalności.
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo gospodarcze
Data utworzenia: 7 lutego 2014
Zażalenie w postępowaniu karnym
Zażalenie należy do zwyczajnych środków odwoławczych stosowanych zarówno w postępowaniu administracyjnym, cywilnym jak i karnym. Jego zastosowanie jest jednak możliwe tylko w konkretnych okolicznościach, przy zachowaniu niezbędnych wymogów formalnych. O tym kiedy można skorzystać z takiego środka i jak ono powinno wyglądać informuje nas m.in…
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo karne
Data utworzenia: 11 lutego 2014
Ułatwienia dla kandydujących w eurowyborach
Od 7 lutego 2014 r. osoby startujące w wyborach do Parlamentu Europejskiego w kraju unijnym, którego nie są obywatelami, ale na stałe w nim mieszkają nie będą musiały przedstawiać zaświadczenia, że nie są pozbawione prawa wyborczego do europarlamentu.
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 16 lutego 2014
Jak uzyskać dokumentację medyczną?
Zgodnie z treścią art. 27 ustawy z dnia 6 listopada 2008 r. o prawach pacjenta i Rzeczniku Praw Pacjenta, dokumentacja medyczna jest udostępniana do wglądu, w tym także do baz danych w zakresie ochrony zdrowia, w siedzibie podmiotu udzielającego świadczeń zdrowotnych; poprzez sporządzenie jej wyciągów, odpisów lub kopii; poprzez wydanie oryginału…
Słowa kluczowe:
dokumentacja medyczna, dostęp do dokumentacji medycznej, prawo dostępu do dokumentacji medycznej, udostępnienie dokumentacji medycznej
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo medyczne
Data utworzenia: 19 lutego 2014
Kto może być stroną w postępowaniu administracyjnym?
Pojęcie strony postępowania administracyjnego zostało wprost określone w Kodeksie postępowania administracyjnego. Od tego czy możemy posługiwać się mianem strony zależą różne prawa i obowiązki w toczącym się postępowaniu. Sprawdźmy zatem kiedy dana osoba może używać takiego tytułu.
Typ: Artykuł
Kategoria: Kodeksy
Data utworzenia: 20 lutego 2014
Czy dłużnik może zostać pociągnięty do odpowiedzialności karnej?
Niewykonanie zaciągniętego zobowiązania rodzi na gruncie obowiązujących przepisów nie tylko odpowiedzialność cywilną (o czym powszechnie wiadomo), ale także odpowiedzialność karną. Ustawodawca stworzył w Kodeksie karny przepis, który wprost odnosi się do sytuacji nieuczciwego kontrahenta, który nie chce wykonać swojego obowiązku.
Typ: Artykuł
Kategoria: Kodeksy
Data utworzenia: 21 lutego 2014
Masz nieważny dowód osobisty? Lepiej to przeczytaj
Dowody osobiste to dokumenty, których posiadanie jest obowiązkowe przez każdego Polaka. Dzięki nim możemy udowodnić naszą tożsamość, a co za tym idzie wykonać wiele ważnych czynności prawnych. Dowodowy osobiste są wydawane na określony z góry czas (z pewnymi wyjątkami). Gdy upłynie termin ważności takiego dokumentu powinniśmy niezwłocznie…
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo konstytucyjne
Data utworzenia: 24 lutego 2014
Nowe kwoty najniższych emerytur i rent
Od 1 marca 2014 r. będą obowiązywać nowe kwoty najniższych emerytur i rent. Świadczenia będą wypłacane w wyższej kwocie dzięki corocznej waloryzacji rent i emerytur. Zakład Ubezpieczeń Społecznych waloryzuje wszystkie świadczenia z urzędu, czyli nie trzeba zgłaszać w tej sprawie wniosku. W sytuacji, gdy wypłata świadczenia jest wstrzymana…
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 25 lutego 2014
« Poprzednia | 1 … 326 | 327 | 328 | 329 | 330 … 446 | Następna » |