Wniosek o dział spadku -
We wniosku o dział spadku należy powołać postanowienie o stwierdzeniu nabycia spadku albo zarejestrowany akt poświadczenia dziedziczenia oraz spis inwentarza, jak również podać, jakie spadkodawca sporządził testamenty, gdzie zostały złożone i gdzie się znajdują. Jeżeli spis inwentarza nie został sporządzony, należy we wniosku wskazać majątek, który ma być przedmiotem działu. W wypadku gdy w skład spadku wchodzi nieruchomość, należy przedstawić dowody stwierdzające, że nieruchomość stanowiła własność spadkodawcy.
art. 680 k.p.c.
- służba radiokomunikacyjna amatorska
- uzasadnione podejrzenie popełnienia przestępstwa
- metody+amortyzacji
- korzystanie z prywatnych urządzeń w pracy
- wykorzystywanie sprzętu prywatnego w celach służbowych
- udzielenie+pożyczki
- umowa w T-mobile
- wypowiedzenie umowy w T-mobile
- obowiązek składania sprawozdań przez opiekuna prawnego
- majątek odrębny
- układ zakładowy
- ordynacja+samorządowa
- rejestr+obrotów
- przesłanki przysposobienia
- wniosek o przysposobienie
Wyszukiwana fraza:
wniosek

E-protokół w postępowaniu cywilnym
Zgodnie z przepisami Ustawy Kodeks postępowania cywilnego z dnia 17 listopada 1964 r. (Dz.U. Nr 43, poz. 296 z pózn. zm.), przebieg rozprawy może być utrwalony za pomocą urządzenia rejestrującego dźwięk lub obraz.
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 6 września 2013
Władze coraz częściej sięgają do firm internetowych po dane o ich użytkownikach
Informacje o zapytaniach o dane użytkowników przez władze kilka tygodni temu przedstawił Facebook. Firma nie wyjaśniła jednak powodów rządowych pytań. Dlatego według Fundacji Panoptykon, największe działające w Polsce firmy internetowe – w tym Facebook – powinny stworzyć zbiorczy raport o zapytaniach władz na temat danych użytkowników. Miałyby…
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 19 września 2013
Uwalnianie rynku gazu na początku podbije jego ceny. Pojawią się nowi gracze.
Liberalizacja rynku gazu w pierwszej fazie przyniesie wzrost cen dla odbiorców końcowych – uważa Artur Tomaszewski, prezes DnB Nord. Marże na surowiec muszą wzrosnąć, by pojawili się nowi gracze. Dziś dominujący podmiot na rynku PGNiG odnotowuje straty z powodu zbyt niskich cen gazu, a to odstrasza potencjalnych inwestorów.
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 19 września 2013
Protest związkowców bez uzasadnienia. Zmiany w Kodeksie pracy w większości korzystne dla pracowników
Zmiany w Kodeksie pracy dotyczące elastycznego czasu pracy, które weszły w życie 23 sierpnia i popchnęły związki zawodowe do akcji protestacyjnej, są korzystne dla pracowników – przekonują eksperci ds. prawa pracy. Niechęć zatrudnionych budzić może co najwyżej wydłużony z 4 do 12 miesięcy okres rozliczeniowy czasu pracy w firmach Na zmianach…
Słowa kluczowe:
elastyczne rozliczanie czasu pracy, ruchomy system pracy, zmiany w kodeksie pracy, związki zawodowe
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo pracy
Data utworzenia: 20 września 2013
Zbyt duże wymagania dla firm pożyczkowych
Ministerstwo Finansów przedstawiło założenia do nowelizacji ustawy o nadzorze nad rynkiem finansowym. Proponowane zmiany mają na celu wzmocnienie ochrony konsumentów przed ryzykiem zawierania umów z nieuczciwymi przedsiębiorcami, którzy udzialają kredytów konsumenckich niezgodnie z prawem. Generalnie należy je ocenić pozytywnie, jednak niektóre…
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 25 września 2013
Obowiązek zaspokajania potrzeb rodziny przez małżonka
Zgodnie z Kodeksem Rodzinnym i Opiekuńczym oboje małżonkowie obowiązani są, każdy według swych sił oraz swych możliwości zarobkowych i majątkowych, przyczyniać się do zaspokajania potrzeb rodziny, którą przez swój związek założyli. Przy tym nieprzyczynianie się ma miejsce wtedy, kiedy małżonek nie przekazuje rodzinie zarobionych pieniędzy…
Słowa kluczowe:
obowiązek zaspokajania potrzeb rodziny przez małżonka, pozew o przyczynianie się do zaspokajania potrzeb rodziny, przyczynianie się do zaspokajania potrzeb rodziny, zaspokajanie potrzeb rodziny przez małżonka
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo rodzinne i opiekuńcze
Data utworzenia: 3 października 2013
Od stycznia odliczysz cały VAT od aut 'z kratką'
Wszystko wskazuje na to, że od stycznia 2014 r. przedsiębiorcy będą mogli znowu odliczać cały VAT od aut „z kratką”. Niestety, prawdopodobnie tylko przez kilka miesięcy.
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 15 listopada 2013
Darmowe porady dla poszkodowanych
Kwartalnik „Wypadki i Odszkodowania” zaprasza na „Bezpłatne Porady Prawne dla Poszkodowanych”. W dniach 7, 8, 9 i 10 listopada w Qubus Hotel Prestige w Katowicach, przy ul. Uniwersyteckiej 13, będzie można zasięgnąć bezpłatnych porad dotyczących dochodzenia odszkodowań za uszkodzenie ciała lub śmierć osoby bliskiej.
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawa konsumenta
Data utworzenia: 29 października 2014
Na czym polega konfrontacja w postępowaniu karnym?
Czasem aby ustalić, która z przesłuchiwanych, w postępowaniu karnym, osób zeznaje szczerze i prawdziwie trzeba skonfrontować je ze sobą. Czynność ta, określana ”stawieniem do oczu”, to szczególna forma przesłuchania, określona w art. 172 Ustawy z dnia 6 czerwca 1997r. Kodeks postępowania karnego (Dz. U. z 1997r., Nr 89, poz. 555 ze zm.).
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo karne
Data utworzenia: 13 grudnia 2011
Zmiany w systemie kształcenia zawodowego
W dniu 23 grudnia 2011 roku Minister Edukacji Narodowej - Krystyna Szumilas podpisała rozporządzenie w sprawie klasyfikacji zawodów szkolnictwa zawodowego. Rozporządzenie jest częścią zmian systemu kształcenia zawodowego, które mają poprawić jakość kształcenia zawodowego, uelastycznić i dostosować ofertę edukacyjną do potrzeb zmieniającego…
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 25 grudnia 2011
« Poprzednia | 1 … 305 | 306 | 307 | 308 | 309 … 446 | Następna » |