Wniosek o dział spadku -
We wniosku o dział spadku należy powołać postanowienie o stwierdzeniu nabycia spadku albo zarejestrowany akt poświadczenia dziedziczenia oraz spis inwentarza, jak również podać, jakie spadkodawca sporządził testamenty, gdzie zostały złożone i gdzie się znajdują. Jeżeli spis inwentarza nie został sporządzony, należy we wniosku wskazać majątek, który ma być przedmiotem działu. W wypadku gdy w skład spadku wchodzi nieruchomość, należy przedstawić dowody stwierdzające, że nieruchomość stanowiła własność spadkodawcy.
art. 680 k.p.c.
- Wzór oświadczenia woli
- WEZWANIE DO OPUSZCZENIA LOKALU MIESZKALNEGO
- rozwiC485zanie+umowy+o+pracC499+na+mocy+porozumienia+stron
- odpC582atne+zbycie
- wypowiedzenie umowy w T-mobile
- porozumienie o sposobie wykonywania władzy rodzicielskiej
- pełnomocnictwo do odbioru emerytury
- prawo+do
- umowa+o+oddanie+gruntu+w+uC5BCytkowanie
- konsumentowi+wolno+odstC485piC487+od+umowy
- sprzedaż mieszkania
- użytkownicy
- waloryzacja emerytur
- czynsz najmu mieszkania
- nabycie
- pozbawienie+praw+publicznych
- WEZWANIE DO OPUSZCZENIA LOKALU MIESZKALNEGO
- rozwiC485zanie+umowy+o+pracC499+na+mocy+porozumienia+stron
- pozbawienie+statusu+osoby+bezrobotnej
- postępowanie arbitrażowe
- arbitraż
- wnioski+o+500plus+na+rok+2017
- dłużnik alimentacyjny
- numer+telefonu+w+celu+informacji
- E-doręczeń+dokona+Poczta+Polska
- wypowiedzenie umowy w T-mobile
- Wzór oświadczenia woli
- Pełnomocnictwo
- zasiedzenie+ruchomości
- rozwój+kariery
Wyszukiwana fraza:
wniosek

Kto może być uznany za osobę samotnie wychowującą dziecko?
Na kanwie indywidualnej sprawy pojawił się problem związany z ustaleniem, czy zgodnie z brzmieniem ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych może być uznana za osobę samotnie wychowującą dziecko osoba będąca w związku małżeńskim, jeżeli został wydany prawomocny wyrok stwierdzający, że jej mąż nie jest ojcem dziecka urodzonego w czasie…
Słowa kluczowe:
osoba samotnie wychowująca dziecko, preferencyjne zasady opodatkowania, rozliczenie się z podatku z dzieckiem, zaprzeczenie ojcostwa
Typ: Artykuł
Kategoria: Podatki
Data utworzenia: 28 grudnia 2014
Co zrobić z zaległym urlopem za 2014 r.?
Prawo do płatnego urlopu wypoczynkowego przysługuje każdemu pracownikowi – oczywiście o ile jest zatrudniony na podstawie umowy o pracę. Często urlop nie jest wykorzystywany jednorazowo w całym przysługującym wymiarze, a to z kolei prowadzi do powstawania zaległości. Co więc powinieneś zrobić, jeśli przysługuje Ci wolne jeszcze z ubiegłego…
Słowa kluczowe:
jak uzyskać zaległy urlop, przyznanie zaległego urlopu, urlop za 2014, zaległy urlop
Typ: Artykuł
Kategoria: Praca
Data utworzenia: 1 stycznia 2015
Zagospodarowanie wspólnot gruntowych - nowe rozwiązania
Wspólnoty gruntowe stanowią relikt stosunków własnościowych, jakie powstały w XIX wieku na terenach byłego zaboru rosyjskiego i austriackiego w wyniku likwidacji pańszczyzny. Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o zmianie ustawy o zagospodarowaniu wspólnot gruntowych, który określa zasady uregulowania stanu prawnego nieruchomości wykazanych w…
Słowa kluczowe:
korzystanie ze wspólnoty gruntowej, uregulowanie stanu prawnego nieruchomości wspólnot gruntowych, wspólnota gruntowa, wspólnoty gruntowe
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 11 lutego 2015
Co grozi za ukrywanie majątku przed komornikiem?
Jeśli myślisz, że ukrycie całego majątku przed komornikiem jest dobrym pomysłem, jesteś niestety w błędzie (dotyczy to także ukrywania majątku przed wierzycielami). Ukrywanie majątku przez dłużnika nie stanowi jedynie podstawy do wszczęcia postępowania cywilnego. Jest to bowiem również przesłanka poniesienia odpowiedzialności karnej. Jakiej…
Typ: Artykuł
Kategoria: Majątek i pieniądze
Data utworzenia: 18 lutego 2015
Czym jest odpowiedź na pozew? Praktyczny poradnik
Możliwość złożenia odpowiedzi na pozew wynika wprost z przepisów Kodeksu postępowania cywilnego. Dzisiaj powiemy, czym jest odpowiedź na pozew oraz kiedy mamy prawo, a kiedy obowiązek ją wnieść.
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 20 kwietnia 2015
Termin zwrotu podatku sprawdź przez Internet, termin jego zapłaty odrocz
Pozostało cztery dni na rozliczenie się z fiskusem za 2014 r. – jedni sprawdzają swoje konta wyczekując zwrotu z urzędu skarbowego, drudzy główkują, jak te konta zasilić, aby móc uregulować niedopłacony podatek. Dla pierwszych niektóre urzędy przygotowały aplikację generującą termin zwrotu, drudzy mogą do końca kwietnia złożyć podanie…
Typ: Artykuł
Kategoria: Majątek i pieniądze
Data utworzenia: 27 kwietnia 2015
Zaświadczenie o zatrudnieniu i zarobkach
Jeśli musisz udowodnić pozostawanie w stosunku pracy lub wysokość uzyskiwanej pensji (np. dla celów urzędowych), zaświadczenie o zatrudnieniu i zarobkach jest dla Ciebie idealnym dokumentem. Oczywiście wydaje go pracodawca, praktyka pokazuje jednak, że sporządzany jest czasami przez samych pracowników. Dzisiejszy artykuł pomoże w sporządzeniu takiego…
Słowa kluczowe:
wynagrodzenie, wynagrodzenie o zatrudnieniu, zaświadczenie, zaświadczenie o wynagrodzeniu
Typ: Artykuł
Kategoria: Praca
Data utworzenia: 7 maja 2015
Pracujesz za granicą? Będziesz miał lepsza emeryturę
Nie od dziś wiadomo, że praca poza granicami naszego kraju jest zdecydowanie bardziej opłacalna. Potwierdzeniem takiego stanu rzeczy jest ogromna liczba emigrujących Polaków, którzy po zdobyciu zatrudnienia w innym państwie, nie zamierzają na stałe wracać do ojczyzny – i w gruncie rzeczy nie ma się czemu dziwić. Dziś jednak nie o zarobkach za granicą…
Typ: Artykuł
Kategoria: Praca
Data utworzenia: 14 maja 2015
Urlop a choroba
Przebywanie na zwolnieniu chorobowym oznacza mniejsze wynagrodzenie za czas pozostawania nie wykonywania pracy. Pojawia się jednak pytanie – czy pozostawanie w domu z tego powodu może mieć jakikolwiek wpływ na urlop wypoczynkowy? Wielu pracowników obawia się, że częste zwolnienia z powodu choroby zmniejszą liczbę dni urlopu.
Typ: Artykuł
Kategoria: Praca
Data utworzenia: 21 maja 2015
Zarządzasz majątkiem dziecka? Sprawdź czego nie wolno Ci robić
Zarządzanie majątkiem małoletniego, nawet jeśli majątek ten jest niewielki, musi odbywać się zgodnie z obowiązującymi regulacjami. W związku z tym rodzice lub prawni opiekunowie dziecka nie mogą dokonywać czynności, tak jakby to był wyłącznie ich własny majątek. Stąd w prawie pojawiają się pewne znaczące ograniczenia, mające na celu ochronę…
Słowa kluczowe:
czynności w imieniu dziecka, majątek dziecka, zarząd majątkiem, zarząd majątkiem dziecka
Typ: Artykuł
Kategoria: Sprawy rodzinne
Data utworzenia: 2 czerwca 2015
« Poprzednia | 1 … 296 | 297 | 298 | 299 | 300 … 446 | Następna » |