Wniosek o dział spadku -
We wniosku o dział spadku należy powołać postanowienie o stwierdzeniu nabycia spadku albo zarejestrowany akt poświadczenia dziedziczenia oraz spis inwentarza, jak również podać, jakie spadkodawca sporządził testamenty, gdzie zostały złożone i gdzie się znajdują. Jeżeli spis inwentarza nie został sporządzony, należy we wniosku wskazać majątek, który ma być przedmiotem działu. W wypadku gdy w skład spadku wchodzi nieruchomość, należy przedstawić dowody stwierdzające, że nieruchomość stanowiła własność spadkodawcy.
art. 680 k.p.c.
- dokumentacja od adwokata
- wynik+egzaminu+maturalnego
- składki+na+ubezpieczenia+rentowe+pracowników
- obowiązek składania sprawozdań przez opiekuna prawnego
- poręczenia+i+gwarancje
- dzierżawca
- poddanie+się+egzekucji
- konwencja
- bezpieczeństwo informacji
- z+wniosku
- strona+w+sprawie4
- Teren Zieleni urządzonej
- WEZWANIE DO OPUSZCZENIA LOKALU MIESZKALNEGO
- obrona z urzędu
- obowiązkowa obrona
Wyszukiwana fraza:
wniosek

Roszczenia za naruszenie praw autorskich
Zgodnie z regulacjami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych, autorskie prawa osobiste i majątkowe podlegają ochronie prawnej. W sytuacji ich bezprawnego naruszenia przez jakąkolwiek osobę trzecią, ich twórca ma zagwarantowane określone roszczenia. Tak naprawdę środki przysługujące twórcy zależą od rodzaju naruszonych…
Słowa kluczowe:
autorskie prawa osobiste, naruszenie autorskich praw majątkowych, naruszenie autorskich praw osobistych, ochrona autorskich praw majątkowych
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo autorskie
Data utworzenia: 22 lutego 2013
ZUS nie zmniejszy emerytury po upływie 5-ciu lat od jej przyznania
W dniu 21 lutego 2013r. Senat podjął uchwałę w sprawie wniesienia do Sejmu projektu ustawy o zmianie ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych oraz niektórych innych ustaw. Nowelizacja ma na celu uwzględnienie wskazówek zawartych w wyroku Trybunału Konstytucyjnego z dnia 28 lutego 2012r. (sygn. akt K 5/11) stwierdzającym niezgodność art. 114 ust…
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 25 lutego 2013
Ustanowienie kuratora dla spółki
Wszelkie osoby prawne, włączając w to spółki kapitałowe, działają poprzez należycie umocowane organy. Niekiedy jednak spółka nie posiada takich organów i w związku z tym nie może skutecznie prowadzić swoich spraw i dokonywać jakichkolwiek czynności prawnych. W związku z tym ustawodawca zdecydował się na wprowadzenie do polskiego prawa spółek…
Słowa kluczowe:
kurator dla osoby prawnej, postanowienie w przedmiocie ustanowienia kuratora, przesłanki ustanowienia kuratora dla osoby prawnej, sąd właściwy do rozstrzygnięcia powództwa wyznacza kuratora spółki
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 27 lutego 2013
Pozbawienie prawa wykonywania czynności syndyka w postępowaniu upadłościowym oraz uzyskania licencji syndyka
Syndykiem masy upadłościowej nazywamy osobę fizyczną lub prawną, która została wyznaczona przez właściwy w sprawie upadłości sąd do zarządzania majątkiem osoby lub instytucji znajdującej się w stanie upadłości. Ogólnie rzecz biorąc zadania syndyka skupiają się na przeprowadzeniu postępowania mającego na celu zaspokojenie roszczeń wierzycieli…
Słowa kluczowe:
bezterminowe utrzymanie prawa do wykonywania czynności syndyka, kwalifikacje syndyka, kwalifikacje syndyków, listy kandydatów na syndyków
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo konstytucyjne
Data utworzenia: 27 lutego 2013
Zakup kasy fiskalnej: sprawdź, ile fiskus może ci zwrócić
Przedsiębiorcy zobowiązanemu do wprowadzenia kasy fiskalnej przysługuje prawo do odliczenia od podatku znacznej części wydatku poniesionego na jej zakup. Muszą być jednak spełnione pewne warunki.
Słowa kluczowe:
ewidencjonowanie obrotu, kasa fiskalna, kasa rejestrująca, pisemne zawiadomienie o liczbie kas
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo podatkowe
Data utworzenia: 5 marca 2013
Notariusz ma prawo do pobrania dodatkowej opłaty za skierowanie wniosku o wpis do księgi wieczystej
Prawo o notariacie przewiduje szereg uprawnień i obowiązków notariuszy w zakresie sporządzania aktów notarialnych i związanych z nimi wymaganymi czynnościami prawnymi – takimi choćby jak składanie wniosków o wpis do księgi wieczystej. Wizyta u notariusza zaoszczędza w praktyce wiele czasu i kłopotów związanych np. z kupnem nieruchomości czy…
Słowa kluczowe:
czynność notarialna, dokonanie czynności notarialnej, maksymalne stawki taksy notarialnej, notariusz
Typ: Artykuł
Kategoria: Zawody prawnicze
Data utworzenia: 11 marca 2013
Ministerstwo Sprawiedliwości pracuje nad modernizacją elektronicznych postępowań sądowych
Wprowadzenie nowego postępowania elektronicznego przy nadawaniu klauzuli wykonalności bankowym tytułom egzekucyjnym, prace nad elektroniczną licytacją ruchomości oraz wprowadzenie elektronicznego postępowania w wydziałach wieczystoksięgowych sądów – to tylko niektóre zmiany, nad jakimi pracuje Ministerstwo Sprawiedliwości. Niektóre z nich już…
Słowa kluczowe:
bankowy tytuł egzekucyjny, EKW, elektroniczna licytacja ruchomości, elektroniczne postępowanie sądowe
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 19 marca 2013
Zakład pracy chronionej
Zakład pracy chronionej jest miejscem, którego celem jest zapewnienie osobom niepełnosprawnym odpowiedniej dla nich pracy, opieki medycznej i rehabilitacyjnej. Kwestie związane z uzyskaniem statusu zakładu pracy chronionej oraz zasady jego funkcjonowania określa Ustawa z dnia 27 sierpnia 1997r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób…
Słowa kluczowe:
niepełnosprawny, niepełnosprawny pracownik, osoba niepełnosprawna, Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo pracy
Data utworzenia: 27 marca 2013
Praca na macierzyńskim. Opłaca się?
Jesteś pracownicą na urlopie macierzyńskim lub wychowawczym a nie chcesz rezygnować z kariery? Zależy Tobie na podreperowaniu domowego budżetu? Sprawdź na jakich zasadach możesz pracować, aby nie stracić prawa do zasiłku!
Słowa kluczowe:
dodatkowy urlop macierzyński, praca na macierzyńskim, praca na urlopie macierzyńskim, praca w czasie dodatkowego urlopu macierzyńskiego
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo pracy
Data utworzenia: 3 kwietnia 2013
Przedstawiciel strony w postępowaniu administracyjnym
Postępowanie administracyjne jest procedurą opierającą się o przepisy Kodeksu postępowania administracyjnego. Podobnie jak Kodeks postępowania cywilnego czy Kodeks postępowania karnego, przewiduje możliwość pojawienia się przedstawiciela strony w konkretnej sprawie. Oczywiście musimy przy tym pamiętać, że udział takiej osoby w postępowaniu uzależniony…
Słowa kluczowe:
postępowanie administracyjne, postępowanie sądowoadministracyjne, przedstawiciel strony, przedstawiciel ustawowy strony
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo administracyjne
Data utworzenia: 29 kwietnia 2013
« Poprzednia | 1 … 290 | 291 | 292 | 293 | 294 … 446 | Następna » |