Wniosek o dział spadku -
We wniosku o dział spadku należy powołać postanowienie o stwierdzeniu nabycia spadku albo zarejestrowany akt poświadczenia dziedziczenia oraz spis inwentarza, jak również podać, jakie spadkodawca sporządził testamenty, gdzie zostały złożone i gdzie się znajdują. Jeżeli spis inwentarza nie został sporządzony, należy we wniosku wskazać majątek, który ma być przedmiotem działu. W wypadku gdy w skład spadku wchodzi nieruchomość, należy przedstawić dowody stwierdzające, że nieruchomość stanowiła własność spadkodawcy.
art. 680 k.p.c.
- rodzina zastępcza zawodowa pełniąca funkcję pogotowia rodzinnego
- katalog otwarty
- stopień awansu zawodowego nauczyciela
- pełnomocnictwo do odbioru emerytury
- poprzednik prawny
- zażalenie na wszczęcie postępowania egzekucyjnego
- związek przyczynowo - skutkowy
- warunek+otrzymania+dodatku
- wniosek+o+powołanie+świadka
- akt stanu cywilnego
- rejestr
- weksel in blanco
- miesiąc kalendarzowy
- trudna sytuacja materialna
- testament+holograficzny
- skierowanie pracownika na badania lekarskie
- alimenty na dziecko niepełnosprawne
- oświadczenie zgoda na kandydowanie
- wina pracownika
- odwołanie do kolegium odwoławczego
- przekroczenie+granic+obrony+koniecznej
- bezpaństwowiec
- dokumentacja w sprawach związanych ze stosunkiem pracy
- odwołanie od wyroku sądu
- ZAŻALENIE NA POSTANOWIENIE O NADANIU TYTUŁOWI EGZEKUCYJNEMU KLAUZULI WYKONALNOŚCI
- Równości podmiotów
- miesiąc kalendarzowy
- wniosek o zwrot pieniędzy od komornika
- wniosek+o+wydanie+postanowienia+o+nabyciu+spadku
- jednostka samorządu terytorialnego
Wyszukiwana fraza:
wniosek

Przeglądanie akt w postępowaniu karnym
Polska procedura karna opiera się na przepisach Kodeksu postępowania karnego. Wśród szeregu instytucji uregulowanych w powyższej ustawie możemy odnaleźć również i sposób na zapoznawanie się z aktami toczącej się sprawy. Taka możliwość jest istotna zarówno z punktu widzenia pokrzywdzonego, jak i podejrzanego czy oskarżonego o popełnienie określonego…
Słowa kluczowe:
przeglądanie akt, przeglądanie akt sprawy, przeglądanie akt sprawy karnej, uprawniony do przeglądania akt
Typ: Artykuł
Kategoria: Kodeksy
Data utworzenia: 17 grudnia 2013
Wypadek w pociągu - kto za to zapłaci?
Wypadki w polskich pociągach zdarzają się, na szczęście, dosyć rzadko. Niemniej jednak jeśli już do nich dochodzi, skutki są bardzo poważne. Kto w takiej sytuacji ponosi winę za powstałą szkodę i kto jest zobowiązany do jej naprawienia? Odpowiedź w poniższym artykule.
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 20 stycznia 2014
Spóźniony pociąg? Poznaj swoje prawa!
Zima to niezbyt przyjemny czas na podróżowanie w polskich warunkach. Nie dotyczy to tylko jazdy samochodem, ale także korzystania z usług Polskich Kolei Państwowych. Pomijając niekiedy naprawdę ekstremalne warunki podróży pociągiem, często zdarza się, że musimy na niego trochę poczekać. Nie byłoby w tym nic złego, gdyby nie fakt, iż spóźnienia…
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 22 stycznia 2014
Prawo pracownika samorządowego do dodatku za godziny nadliczbowe
Praca w godzinach nadliczbowych uprawnia do żądania dodatkowego wynagrodzenia w wysokości 100 lub 50% otrzymywanej pensji. Wartość takiego dodatku jest uzależniona od dnia, w którym wykonywaliśmy dodatkową pracę. Kwestia ta została szczegółowo uregulowana w Kodeksie pracy, niedawno przyjrzał się jej także Trybunał Konstytucyjny – w odniesieniu…
Słowa kluczowe:
godziny nadliczbowe, nadgodziny, praca w godzinach nadliczbowych, praca w nadgodzinach
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo pracy
Data utworzenia: 22 stycznia 2014
Koncesja na rozpowszechnianie programów telewizyjnych w świetle orzeczenia TK
Nadawanie audycji radiowych i telewizyjnych wymaga uzyskania odpowiedniego zezwolenia, tzw. koncesji. Szczegółowy zakres jej uzyskiwania został określony w ustawie z dnia 29 grudnia 1992 r. o radiofonii i telewizji. 18 lutego 2014 r. Trybunał Konstytucyjny badał konstytucyjność kilku przepisów powyższego aktu prawnego.
Słowa kluczowe:
koncesję na rozpowszechnianie programu radiowego, koncesję na rozpowszechnianie programu radiowego lub telewizyjnego, koncesję na rozpowszechnianie programu telewizyjnego, udzielenie koncesji
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 19 lutego 2014
Jak założyć stowarzyszenie?
Stowarzyszenie jest dobrowolnym, samorządnym, trwałym zrzeszeniem o celach niezarobkowych. Stowarzyszenie samodzielnie określa swoje cele, programy działania i struktury organizacyjne oraz uchwala akty wewnętrzne dotyczące jego działalności. Stowarzyszenie opiera swoją działalność na pracy społecznej członków; do prowadzenia swych spraw może zatrudniać…
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 21 lutego 2014
Jak skutecznie cofnąć pozew?
Wniesienie pozwu jest czynnością inicjującą postępowanie cywilne przed sądem. Pamiętajmy, że wniesienie sprawy na drogę sadową nie oznacza, iż powód nie może cofnąć pozwu. Ustawodawca mając na celu ugodowe załatwianie sporów pozwala bowiem na dokonanie tego typu czynności – w zależności od etapu postępowania, cofnięcie pozwu może być…
Typ: Artykuł
Kategoria: Kodeksy
Data utworzenia: 3 marca 2014
Brałeś kredyt? Zobacz jak zatrzeć tę informację
Informacje na temat zaciąganych kredytów są bardzo ważne dla każdej instytucji finansowej, w której zechcemy wziąć kolejną pożyczkę. Jeśli okażemy się nierzetelnym kredytobiorcą, który nie spłaca zaciągniętego długu, o nowym kredycie będziemy musieli zapomnieć. Z drugiej strony, jeżeli wywiązaliśmy się z umowy kredytowej w całości…
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo finansowe
Data utworzenia: 7 kwietnia 2014
Urlop bezpłatny jako szczególny rodzaj urlopu
Urlop bezpłatny jest szczególnym rodzajem urlopu, podczas którego następuje swego rodzaju zawieszenie praw i obowiązków, zarówno pracownika, jak i pracodawcy. Jest on zazwyczaj wykorzystywany w razie wyjazdu za granicę na dłuższy okres, konieczności wykonywania obowiązków rodzinnych bądź możliwości podjęcia okresowej pracy u innego pracodawcy…
Słowa kluczowe:
czas trwania urlopu bezpłatnego, odwołanie pracownika z urlopu bezpłatnego, okres urlopu bezpłatnego, pracodawca
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo pracy
Data utworzenia: 13 kwietnia 2014
Czy dziecko może odziedziczyć cudze długi?
Sytuacja prawna osób małoletnich jest szczególnie uregulowana w prawie. Tym samym oznacza to, że w wielu przypadkach odpowiedzialność za podjęte lub niepodjęte przez dziecko czyny (a w zasadzie za ich następstwa) będzie spoczywała na jego rodzicach lub prawnych opiekunach. Ta zasada przedstawia się nieco inaczej w kwestiach spadkowych – musimy być…
Typ: Artykuł
Kategoria: Spadki
Data utworzenia: 18 kwietnia 2014
« Poprzednia | 1 … 285 | 286 | 287 | 288 | 289 … 446 | Następna » |