Jesteś tutaj: Strona główna serwisu Strona głównawniosek
Wniosek o dział spadku -

We wniosku o dział spadku należy powołać postanowienie o stwierdzeniu nabycia spadku albo zarejestrowany akt poświadczenia dziedziczenia oraz spis inwentarza, jak również podać, jakie spadkodawca sporządził testamenty, gdzie zostały złożone i gdzie się znajdują. Jeżeli spis inwentarza nie został sporządzony, należy we wniosku wskazać majątek, który ma być przedmiotem działu.  W wypadku gdy w skład spadku wchodzi nieruchomość, należy przedstawić dowody stwierdzające, że nieruchomość stanowiła własność spadkodawcy.
art. 680 k.p.c.

 
 
Wyszukiwana fraza:

wniosek

Archiwum wyszukiwanych fraz prawnych Znaleziono 4453 publikacji spełniających kryteria wyszukiwania.

Przyłączenie się do sieci energetycznej

Postawienie nowej nieruchomości wymaga zazwyczaj przyłączenia się do sieci wodociągowej oraz elektrycznej. To z kolei powoduje konieczność zawarcia odpowiedniej umowy z przedsiębiorstwem dostarczającym poszczególne media. W poniższym artykule przedstawiamy kilka najważniejszych informacji, które mogą przydać się każdemu kto zechce przyłączyć…

Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 27 marca 2014

Jak Polacy mogą głosować za granicą w wyborach do Parlamentu Europejskiego?

Już 25 maja 2014r. odbędą się w wybory do Parlamentu Europejskiego. Warto wiedzieć, że Polacy przebywający za granicą mogą również brać udział w tych wyborach. Co ważne, głosować można także na statku morskim oraz korespondencyjnie. Kwestie związane z tym tematem reguluje Ustawa z dnia 5 stycznia 2011r. Kodeks wyborczy (Dz. U. z 2011r., Nr…

Data utworzenia: 13 maja 2014

Czy masz szansę na dobrowolne ubezpieczenie społeczne?

Odprowadzanie składek na ubezpieczenia społeczne jest obowiązkowe w przypadku zatrudniania pracownika na podstawie umowy o pracę. W odniesieniu zaś do umowy o dzieło lub umowy zlecenia kwestia ta zależy od wielu innych czynników. Skupmy się jednak na zupełnie innym zagadnieniu – czy opłacanie powyższych składek może być dobrowolne?

Kategoria: Prawo pracy
Data utworzenia: 14 lipca 2014

Polak będzie mógł zbankrutować

Właśnie trwają prace legislacyjne nad zmianami przepisów o upadłości konsumenckiej. Ustawodawca po kilku latach obowiązywania przepisów w tym zakresie (przepisy weszły w życie w 2008 roku) zorientował się, że chyba coś nie do końca działa. W Polsce wg. danych Biura Informacji Kredytowej oraz biur informacji gospodarczej wynika, że mamy rzeszę…

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 23 lipca 2014

Formalności związane z uzyskaniem nowej karty parkingowej dla osoby niepełnosprawnej

Od dnia 1 lipca 2014 r. trwa przyjmowanie oraz rozpatrywanie wniosków od osób niepełnosprawnych o przyznanie nowych kart parkingowych. Sprawdź kto może otrzymać nową kartę parkingową i jakie formalności musi dopełnić.

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 21 sierpnia 2014

Kompensata pomoże uregulować podatek

Zobowiązanie podatkowe najczęściej wygasa w drodze zapłaty podatku. Istnieje jednak szereg innych sposobów na uregulowanie należności wobec fiskusa. Jednym z nich jest potrącenie wzajemnych należności. Rozwiązanie choć trochę awaryjne może być pomocne i przydatne w sytuacji, gdy z jednej strony przedsiębiorca nie ma środków na zapłatę podatku…

Data utworzenia: 18 września 2012

List gończy a europejski nakaz aresztowania

List gończy jest wydawany przez sąd lub prokuratora w przypadku, gdy oskarżony, w stosunku do którego wydano postanowienie o tymczasowym aresztowaniu, ukrywa się. Jeśli poszukiwany może próbować schronić się na terenie Unii Europejskiej, to po spełnieniu pewnych warunków formalnych można rozesłać za nim europejski list gończy, tj. wydać europejski…

Kategoria: Prawo karne
Data utworzenia: 21 września 2012

Wierzyciel szuka majątku dłużnika......

Aby egzekucja komornicza zakończyła się sukcesem i wierzyciel mógł odzyskać choć część należnych mu pieniędzy, komornik musi posiadać jak najwięcej informacji o dłużniku, a dokładniej o posiadanym przez niego majątku. W praktyce nie jest to jednak łatwa sprawa.

Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 2 listopada 2012

Opłata komornicza

Czynności wykonywane przez polskich komorników nie należą do najtańszych. Jednocześnie wierzyciele występujący z jakąkolwiek sprawą do tej grupy prawników nie mają gwarancji, że uda się zaspokoić ich roszczenie – dłużnik może bowiem okazać się niewypłacalny.

Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 3 kwietnia 2013

Prewencja rentowa

Niewiele osób wie, że ZUS oprócz tego, że pobiera składki na ubezpieczenia społeczne i wypłaca emerytury oraz renty zajmuje się również tzw. prewencją rentową. Obejmuje ona rehabilitację leczniczą, badania i analizy przyczyny niezdolności do pracy oraz inne działania prewencyjne. Generalnie ma to służyć zapobieganiu występowania niezdolności…

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 15 kwietnia 2013
« Poprzednia 1 … 275  |  276  |  277  |  278  |  279 … 446 Następna »
® 2008 - 2023 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.