Wniosek o dział spadku -
We wniosku o dział spadku należy powołać postanowienie o stwierdzeniu nabycia spadku albo zarejestrowany akt poświadczenia dziedziczenia oraz spis inwentarza, jak również podać, jakie spadkodawca sporządził testamenty, gdzie zostały złożone i gdzie się znajdują. Jeżeli spis inwentarza nie został sporządzony, należy we wniosku wskazać majątek, który ma być przedmiotem działu. W wypadku gdy w skład spadku wchodzi nieruchomość, należy przedstawić dowody stwierdzające, że nieruchomość stanowiła własność spadkodawcy.
art. 680 k.p.c.
- wniosek o umorzenie długu
- kw-wpis wzór
- wniosek o przyspieszenie
- wniosek o zmianę kontaktów z dzieckiem
- WNIOSEK O ZEZWOLENIE NA DOKONANIE CZYNNOŚCI PRZEKRACZAJĄCEJ ZAKRES ZWYKŁEGO ZARZĄDU MAJĄTKIEM DZIECKA
- wezwanie do zwrotu pieniędzy
- druk na współwłasność samochodu
- pozew o rozwód bez orzekania o winie niezgodność charakterów
- wniosek o nękanie
- wniosek o niestawiennictwo
- Wzór zobowiązania do zapłaty
- umowa współwłasności samochodu
- ugoda wzór
- Wzór oświadczenia woli
- zarzut przedawnienia wzór
- spłata długu
- rozłożenie na raty
- wniosek o zniesienie współwłasności
- egzamin na aplikacje
- przesłuchanie świadka
- Pozew o rozwód bez orzekania o winie niezgodność charakterów
- wniosek o zniesławienie
- wniosek o zwrot pieniędzy
- zarzut nieudowodnienia roszczenia
- wycofanie wniosku z sądu
- Forum+Obywatelskiego+Rozwoju
- zaświadczenie o zarobkach emeryta
- przedmiot działalności
- korzystanie z lokalu
- umowa na czas określony
Wyszukiwana fraza:
wniosek

Dochodzenie roszczeń pracowniczych na drodze sądowej
Nosisz się z zamiarem wytoczenia powództwa przeciwko swojemu pracodawcy? Warto zwrócić uwagę nie tylko na fakt, czy racja leży po Twojej stronie. Przepisy postępowania mogą odegrać istotną rolę dla możliwości dochodzenia Twoich roszczeń. Jakie obowiązują terminy i czy istnieje możliwość ich przywracania? Jakie występują odrębności w postępowaniu…
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo pracy
Data utworzenia: 13 maja 2011
Rząd przyjąl projekt ustawy o zmianie ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych, przedłożony przez ministra pracy i polityki społecznej.
W projekcie nowelizacji ustawy zaproponowano dalsze zmiany dotyczące zasad przyznawania rent z tytułu całkowitej niezdolności do pracy. Zmiany te obejmą ubezpieczonych, którzy w dniu wejścia w życie nowych przepisów nie osiągnęli jeszcze pełnego wieku emerytalnego, czyli osób urodzonych po 1948 r., z wyjątkiem kobiet, które mają już wiek emerytalny…
Typ: Artykuł
Kategoria: Opieka społeczna
Data utworzenia: 16 czerwca 2011
Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego
Polacy udający się na wakacje do krajów członkowskich Europejskiego Obszaru Gospodarczego i Szwajcarii mają prawo do bezpłatnych świadczeń medycznych na podstawie Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego. Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ)to dokument który uprawnia do świadczeń zdrowotnych podczas pobytu na terenie: Austrii, Belgii…
Słowa kluczowe:
Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego, Narodowy Fundusz Zdrowia, NFZ, pomoc medyczna
Typ: Artykuł
Kategoria: Opieka społeczna
Data utworzenia: 11 sierpnia 2011
Jak przekształcić działkę rolną w budowlaną?
Decydując się na budowę własnego domu wiele osób postanawia nabyć działkę rolną z zamiarem przekształcenia jej na działkę budowlaną. Duże zainteresowanie gruntami rolnymi wynika z faktu, iż są one kilkakrotnie tańsze od budowlanych. Przekształcenie działki rolnej w budowlaną (tzw. odrolnienie) wiąże się jednak z załatwianiem licznych formalności…
Słowa kluczowe:
grunty rolne, odrolnienie, plan zagospodarowania przestrzennego, przekształcenie działki rolnej w budowlaną
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo administracyjne
Data utworzenia: 25 sierpnia 2011
Spółka z o.o. w organizacji
Podpisując umowę spółki, wspólnicy zobowiązują się dążyć do wspólnego celu poprzez wniesienie wkładów oraz współdziałanie w inny, określony w umowie, sposób. Z chwilą jej zawarcia (ewentualnie podpisania aktu założycielskiego jednoosobowej spółki z o.o.) powstaje spółka w organizacji, czyli spółka kapitałowa w swojej pierwszej, tymczasowej…
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo gospodarcze
Data utworzenia: 25 sierpnia 2011
Zasiłek pogrzebowy i odprawa pośmiertna
Wypłacany przez ZUS lub KRUS zasiłek pogrzebowy pozwala pokryć koszty pogrzebu bliskiej osoby. Przysługuje on temu, kto poniósł koszty związane z pochówkiem. Rodzina zmarłego zatrudnionego na podstawie umowy o pracę ma dodatkowo prawo do odprawy pośmiertnej, którą wypłaca pracodawca. Kwestie dotyczące zasiłku pogrzebowego reguluje Ustawa z dnia…
Typ: Artykuł
Kategoria: Opieka społeczna
Data utworzenia: 18 września 2011
Masz kasę fiskalną możesz mieć problem
Kasy fiskalne są powszechnie stosowane przez sprzedawców. Sam zakup kasy nie jest zbyt skomplikowany, ale trzeba spełnić wiele wymogów aby kasę taką można było używać. Obecnie do tych wymogów doszedł kolejny, a mianowicie istnieje od kilku miesięcy obowiązek informowania urzędu skarbowego o zmianie adresu, gdzie ta kasa jest używana. W ostatnim…
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo gospodarcze
Data utworzenia: 10 stycznia 2014
Firmy mają czas do 31 stycznia, żeby poinformować swoich pracowników o rezygnacji z tworzenia funduszu świadczeń socjalnych!
Już tylko 3 dni mają firmy na podjęcie i ogłoszenie pracownikom decyzji o nietworzeniu funduszu świadczeń socjalnych i niewypłacaniu świadczenia urlopowego. Zawiadomienia dokonuje się w sposób przyjęty u danego pracodawcy, np. poprzez wywieszenie informacji na tablicy ogłoszeń. Takie pismo można za darmo w 2 minuty przygotować i pobrać w systemie…
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo pracy
Data utworzenia: 28 stycznia 2014
Przyłączenie się do sieci energetycznej
Postawienie nowej nieruchomości wymaga zazwyczaj przyłączenia się do sieci wodociągowej oraz elektrycznej. To z kolei powoduje konieczność zawarcia odpowiedniej umowy z przedsiębiorstwem dostarczającym poszczególne media. W poniższym artykule przedstawiamy kilka najważniejszych informacji, które mogą przydać się każdemu kto zechce przyłączyć…
Słowa kluczowe:
przyłącze do sieci, przyłączenie się do sieci, umowy o przyłączenie do sieci, warunki przyłączenia do sieci
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 27 marca 2014
Jak Polacy mogą głosować za granicą w wyborach do Parlamentu Europejskiego?
Już 25 maja 2014r. odbędą się w wybory do Parlamentu Europejskiego. Warto wiedzieć, że Polacy przebywający za granicą mogą również brać udział w tych wyborach. Co ważne, głosować można także na statku morskim oraz korespondencyjnie. Kwestie związane z tym tematem reguluje Ustawa z dnia 5 stycznia 2011r. Kodeks wyborczy (Dz. U. z 2011r., Nr…
Słowa kluczowe:
głosowanie korespondencyjne, głosowanie na statku morskim, głosowanie za granicą, Kodeks wyborczy
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo konstytucyjne
Data utworzenia: 13 maja 2014
« Poprzednia | 1 … 274 | 275 | 276 | 277 | 278 … 445 | Następna » |