Wniosek o dział spadku -
We wniosku o dział spadku należy powołać postanowienie o stwierdzeniu nabycia spadku albo zarejestrowany akt poświadczenia dziedziczenia oraz spis inwentarza, jak również podać, jakie spadkodawca sporządził testamenty, gdzie zostały złożone i gdzie się znajdują. Jeżeli spis inwentarza nie został sporządzony, należy we wniosku wskazać majątek, który ma być przedmiotem działu. W wypadku gdy w skład spadku wchodzi nieruchomość, należy przedstawić dowody stwierdzające, że nieruchomość stanowiła własność spadkodawcy.
art. 680 k.p.c.
- rodzina zastępcza zawodowa pełniąca funkcję pogotowia rodzinnego
- katalog otwarty
- pełnomocnictwo do odbioru emerytury
- stopień awansu zawodowego nauczyciela
- poprzednik prawny
- związek przyczynowo - skutkowy
- warunek+otrzymania+dodatku
- zażalenie na wszczęcie postępowania egzekucyjnego
- akt stanu cywilnego
- rejestr
- miesiąc kalendarzowy
- trudna sytuacja materialna
- WNIOSEK O DOŁĄCZENIE DOKUMENTÓW DO SPRAWY
- sprawozdanie o zarządzie majątkiem
- oświadczenie zgoda na kandydowanie
- Środek odurzający
- obowiązek zapłaty podatku od spadku
- rozwiązanie umowy dożywocia
- kompielisko
- odpowiedzialność małżonków za zaciągnięte zobowiązania
- oświadczenie+o+wspólności+majątkowej+małżonków
- miesiąc kalendarzowy
- udział w zorganizowanej grupie przestępczej
- jednostki samorządu terytorialnego
- Wniosek+o+stwierdzenie+nabycia+spadku+bez+testamentu
- kodeks cywilny
- odpowiedź na pozew o ustalenie ojcostwa
- uchwała wspólników SPÓŁKI JAWNEJ ZAWIESZENIE PROWADZENIA DZIAŁALNOŚCI GOSPODARCZEJ
- opłata za parking strzeżony
- zgoda wszystkich współwłaścicieli
Wyszukiwana fraza:
wniosek

Marek Sawicki: Polska musi odwołać się w sprawie zwrotu 80 mln euro
Program wsparcia gospodarstw niskotowarowych, którego brak kontroli zarzuciła Polsce Bruksela, był realizowany zgodnie z ustaleniami zapisanymi w traktacie akcesyjnym naszego kraju do Unii Europejskiej. Według byłego wiceministra rolnictwa Marka Sawickiego, Komisja Europejska zmieniła reguły w trakcie realizowania programu, dlatego to urzędnicy w Brukseli…
Słowa kluczowe:
Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Komisja Europejska, minister rolnictwa, Program Rozwoju Obszarów Wiejskich
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 7 maja 2013
Nowe zasady w zasiłkach chorobowych dla przedsiębiorców
Przedsiębiorcy mają mieć wyliczany zasiłek chorobowy według podobnych zasad, jak pracownicy, wprowadzone też zostaną rozwiązania zmniejszające nadużycia w wypłacie zasiłków chorobowych dla prowadzących działalność gospodarczą – takie zmiany przewidziane są w projekcie założeń projektu ustawy o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia…
Słowa kluczowe:
podstawy wymiaru zasiłku chorobowego i macierzyńskiego, przedsiębiorca, składka na ubezpieczenie chorobowe, ubezpieczenie chorobowe
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 3 czerwca 2013
Urlop ojcowski
Urlop ojcowski to dodatkowe dni wolne, które ojciec dziecka może wykorzystać niezależnie od urlopu macierzyńskiego matki. Jego udzielenie nie jest więc uzależnione od rezygnacji matki dziecka z części jej urlopu. Dlatego urlopu ojcowskiego nie należy mylić z urlopem tacierzyńskim. Urlop tacierzyński jest to bowiem potoczna nazwa części przysługującego…
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo pracy
Data utworzenia: 4 czerwca 2013
Ustalenie podstawy wymiaru kapitału początkowego dla osób wracających z urlopów wychowawczych
Podstawowym aktem prawnym regulującym polskie świadczenia pieniężne emerytów i rencistów jest oczywiście ustawa z dnia 17 grudnia 1998 r. o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych. Określa ona warunki nabywania prawa do świadczeń pieniężnych z ubezpieczeń emerytalnego i rentowych, zasady ustalania wysokości świadczeń oraz zasady…
Słowa kluczowe:
korzystanie z urlopu wychowawczego, prawo do urlopu wychowawczego, przebywanie na urlopie wychowawczym, urlop wychowawczy
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo pracy
Data utworzenia: 24 czerwca 2013
Spółka w organizacji
Kodeks spółek handlowych z dnia 15 września 2000 r. (Dz.U. Nr 94, poz. 1037 z pózn. zm.), reguluje pojęcie spółki w organizacji. Spółka kapitałowa od momentu zawarcia umowy spółka do momentu wpisania jej do rejestru jest spółką w organizacji. Termin ten dotyczy jedynie spółek kapitałowych, do których należą spółka z ograniczona odpowiedzialnością…
Słowa kluczowe:
S.A. w organizacji, spółka akcyjna w organizacji, spółka w organizacji, spółka z ograniczoną odpowiedzialnością w organizacji
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo gospodarcze
Data utworzenia: 25 czerwca 2013
Zaległy urlop wypoczynkowy po urlopie macierzyńskim
Urlop macierzyński jest przyznawany zgodnie z zasadami wskazanymi w Kodeksie pracy, podobnie zresztą jak urlop wypoczynkowy. W praktyce zdarza się, że prawa do obu urlopów dla pracownicy, która urodziła dziecko pokrywają się. Tym samym oznacza to, że urlop wypoczynkowy może przysługiwać nawet wtedy, gdy kobieta skorzystała już z urlopu macierzyńskiego…
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo pracy
Data utworzenia: 12 sierpnia 2013
Zmiana adresu spółki z o.o.
Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością jest podmiotem działającym w obrocie prawno – gospodarczym. To z kolei oznacza, że musi ona posługiwać się aktualnym adresem, także w odniesieniu do ewentualnych oddziałów spółki. W niektórych sytuacjach zdarza się, że spółka zmienia swój adres – wówczas pojawia się obowiązek aktualizacji danych…
Słowa kluczowe:
uchwała zarządu o zmianie adresu spółki, zmiana adresu spółki, zmiana adresu spółki z o.o., zmiana adresu spółki z ograniczoną odpowiedzialnością
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo gospodarcze
Data utworzenia: 13 sierpnia 2013
Wydatek za złożenie VAT-R rozliczysz w kosztach
Ponoszone w urzędzie opłaty mogą obniżyć należny podatek. Opłatę skarbową pobieraną od przedsiębiorcy przez fiskusa, wójta lub burmistrza miasta można bowiem zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów.
Typ: Artykuł
Kategoria: Podatki
Data utworzenia: 28 sierpnia 2013
Ministerstwo Sprawiedliwości chce dalszych ułatwień przy zakładaniu spółek przez internet
Spółki jawne i komandytowe będzie można zakładać online – takie ułatwienia przewiduje projekt założeń zmian w Kodeksie spółek handlowych i innych ustaw, przygotowany przez Ministerstwo Sprawiedliwości. Resort planuje także wprowadzić niższe opłaty sądowe dla spółek zakładanych online oraz elektroniczną formę rozwiązania i wprowadzania…
Słowa kluczowe:
obniżenie opłat sądowych od wniosków spółek, udogodnienia dla firm, zakładanie spółek jawnych, zakładanie spółek komandytowych
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 5 września 2013
Jak napisać pozew o alimenty na rzecz dziecka?
Zgodnie z treścią art. 133 Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego, rodzice obowiązani są do świadczeń alimentacyjnych względem dziecka, które nie jest jeszcze w stanie utrzymać się samodzielnie, chyba że dochody z majątku dziecka wystarczają na pokrycie kosztów jego utrzymania i wychowania. Poza powyższym wypadkiem uprawniony do świadczeń alimentacyjnych…
Typ: Artykuł
Kategoria: Kodeksy
Data utworzenia: 26 września 2013
« Poprzednia | 1 … 269 | 270 | 271 | 272 | 273 … 446 | Następna » |