Jesteś tutaj: Strona główna serwisu Strona głównawniosek
Wniosek o dział spadku -

We wniosku o dział spadku należy powołać postanowienie o stwierdzeniu nabycia spadku albo zarejestrowany akt poświadczenia dziedziczenia oraz spis inwentarza, jak również podać, jakie spadkodawca sporządził testamenty, gdzie zostały złożone i gdzie się znajdują. Jeżeli spis inwentarza nie został sporządzony, należy we wniosku wskazać majątek, który ma być przedmiotem działu.  W wypadku gdy w skład spadku wchodzi nieruchomość, należy przedstawić dowody stwierdzające, że nieruchomość stanowiła własność spadkodawcy.
art. 680 k.p.c.

 
 
Wyszukiwana fraza:

wniosek

Archiwum wyszukiwanych fraz prawnych Znaleziono 4453 publikacji spełniających kryteria wyszukiwania.

Stypendium od ministra

1 października 2012 r. weszło w życie Rozporządzenie Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 1 września 2011 r. w sprawie szczegółowych warunków i trybu przyznawania oraz wypłacania studentom stypendiów ministra za wybitne osiągnięcia.

Data utworzenia: 2 października 2012

Zmiana czasu z letniego na zimowy- wyższe wynagrodzenie za tę noc?

Jak co roku w październiku następuje zmiana czasu z letniego na zimowy. W tym roku nastąpi to w najbliższy weekend 28 października. W nocy z soboty na niedzielę trzeba będzie przesunąć wskazówki zegara z godziny 3.00 na 2.00. Wiele osób będzie miało okazję po prostu lepiej się wyspać. Mniej powodów do radości mają jednak pracownicy, których…

Kategoria: Prawo pracy
Data utworzenia: 25 października 2012

Skutki prawne decyzji o warunkach zabudowy

Decyzja o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu została wprowadzona do polskiego systemu prawnego ustawą z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym. Zgodnie z treścią art. 4 powyższego aktu normatywnego, jest to forma określenia sposobów zagospodarowania i warunków zabudowy dokonywana w sytuacji, gdy nie istnieje miejscowy…

Data utworzenia: 12 listopada 2012

Brak określenia maksymalnego okresu trwania aresztowania tymczasowego w postępowaniu karnym

Tymczasowe aresztowanie należy do środków zapobiegawczych przewidzianych w postępowaniu karnym. Jest to jeden z bardziej restrykcyjnych środków, który stosuje się wobec podejrzanego lub oskarżonego w celu zabezpieczenia prawidłowego toku postępowania, a wyjątkowo także w celu zapobiegnięcia popełnieniu przez oskarżonego nowego, ciężkiego przestępstwa…

Kategoria: Prawo karne
Data utworzenia: 21 listopada 2012

Zwrot otrzymanej dywidendy

Dywidendą określamy część zysku netto spółki kapitałowej (sp. z o.o. lub sp. akcyjnej) przeznaczonej dla jedynego wspólnika lub jedynego akcjonariusza lub do oddziału pomiędzy wspólników albo akcjonariuszy. Jej wysokość jest obliczana na podstawie rocznego wyniku finansowego spółki.

Data utworzenia: 22 listopada 2012

Dodatek dla sieroty zupełnej

Uprawniona do renty rodzinnej osoba, która utraciła oboje rodziców, ma również prawo do dodatkowego świadczenia w postaci dodatku dla sieroty zupełnej. Należy jednak pamiętać, że za sierotę zupełną uznawana jest tylko osoba która straciła oboje rodziców i tyko ona może ubiegać się o ten dodatek. Nie otrzyma więc go osoba, której jedno z…

Data utworzenia: 4 lutego 2013

Odpowiedni wiek dla motocyklistów...

Wraz z początkiem 2013 r. weszły w życie zupełnie nowe przepisy regulujące zasady nabywania uprawnień do kierowania konkretnymi pojazdami. Zgodnie z zapisami ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. o kierujących pojazdami, w polskim systemie prawnym pojawiły się nowe kategorie prawa jazdy jak np. AM oraz B1 dotyczące chociażby quadów. Ustawodawca postanowił…

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 11 marca 2013

Sekurytyzacja wierzytelności

Sekurytyzacja wierzytelności to wykup wierzytelności ze środków uzyskanych z emisji obligacji. Właściwymi w tym zakresie są dwa akty prawne – ustawa z dnia 29 sierpnia 1997 r. – Prawo bankowe oraz ustawa z dnia 27 maja 2004 r. o funduszach inwestycyjnych.

Kategoria: Finanse
Data utworzenia: 15 kwietnia 2013

Urlop dla stażysty

Warto wiedzieć, że osobie odbywającej płatny staż z urzędu pracy nie przysługuje prawo do urlopu wypoczynkowego. Z urlopu wypoczynkowego mogą bowiem korzystać tylko pracownicy. Na mocy art. 2 Kodeksu pracy pracownikiem jest osoba zatrudniona na podstawie umowy o pracę, powołania, wyboru, mianowania lub spółdzielczej umowy o pracę. Natomiast staż…

Kategoria: Prawo pracy
Data utworzenia: 22 kwietnia 2013

Zabezpieczenie roszczeń w postępowaniu upadłościowym

Kodeks postępowania cywilnego przewiduje możliwość zabezpieczenia roszczeń w toczącym się postępowaniu. Ma to oczywiście na celu ochronę stron konkretnej sprawy, tak aby niekiedy długotrwałe postępowanie nie wpłynęło niekorzystnie na przyszłą możliwość egzekucji określonego świadczenia.

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 30 kwietnia 2013
« Poprzednia 1 … 268  |  269  |  270  |  271  |  272 … 446 Następna »
® 2008 - 2023 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.