Wniosek o dział spadku -
We wniosku o dział spadku należy powołać postanowienie o stwierdzeniu nabycia spadku albo zarejestrowany akt poświadczenia dziedziczenia oraz spis inwentarza, jak również podać, jakie spadkodawca sporządził testamenty, gdzie zostały złożone i gdzie się znajdują. Jeżeli spis inwentarza nie został sporządzony, należy we wniosku wskazać majątek, który ma być przedmiotem działu. W wypadku gdy w skład spadku wchodzi nieruchomość, należy przedstawić dowody stwierdzające, że nieruchomość stanowiła własność spadkodawcy.
art. 680 k.p.c.
Wyszukiwana fraza:
wniosek

Podejrzenie, że pacjent jest ofiarą gwałtu - co powinien zrobić lekarz?
Od stycznia przestępstwa: zgwałcenia, nadużycia stosunku zależności lub wykorzystania krytycznego położenia oraz wykorzystania bezradności innej osoby lub upośledzenia umysłowego lub choroby psychicznej w celu doprowadzenia do obcowania płciowego lub do poddania się innej czynności seksualnej albo do wykonania takiej czynności są ścigane z urzędu…
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo karne
Data utworzenia: 18 kwietnia 2014
Zmiana adresu spółki z o.o. nie musi być koszmarem
Informacja na temat aktualnego adresu przedsiębiorcy jest bardzo ważna przy prowadzeniu jakiejkolwiek działalności gospodarczej. Dzięki niej każdy konsument wie, gdzie może szukać danej firmy i w jaki sposób najszybciej skontaktować się z przedsiębiorcą. Podanie poprawnego adresu nie jest jednak wymogiem praktyki handlowej, wynika bowiem wprost z…
Słowa kluczowe:
adres spółki, zmiana adresu spółki, zmiana adresu spółki z o.o., zmiana adresu spółki z ograniczoną odpowiedzialnością
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo gospodarcze
Data utworzenia: 30 kwietnia 2014
Zasiłek dla opiekunów dorosłych osób niepełnosprawnych
W dniu 15 maja weszła w życie ustawa o ustaleniu i wypłacie zasiłków dla opiekunów, wykonująca wyrok Trybunału Konstytucyjnego z 5 grudnia 2013 r.. Trybunał Konstytucyjny orzekł uznał wówczas za niezgodne z konstytucją dwa przepisy ustawy z 7 grudnia 2012 r., które unieważniły z mocą od 1 lipca 2013 r. decyzje przyznające opiekunom dorosłych…
Słowa kluczowe:
specjalny zasiłek opiekuńczy, wysokość zasiłku dla opiekunów dorosłych osób niepełnosprawnych, zasiłek dla opiekunów, zasiłek dla opiekunów dorosłych osób niepełnosprawnych
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 22 maja 2014
Zarejestruj swoje czasopismo
Jeśli marzysz o wydawaniu własnej gazety, nic trudnego – wystarczy dobry pomysł i trochę pieniędzy na rozkręcenie działalności. Oprócz tego potrzebna Ci będzie także wiedza jak przebrnąć przez wszystkie procedury rejestracyjne – w tym akurat możemy pomóc. W poniższym artykule przeczytasz jak szybko i sprawnie zarejestrować nowy tytuł prasowy…
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 27 maja 2014
Jak znaleźć spadek?
Sytuacje, w których spadkobiercy kompletnie nie wiedzą co odziedziczyli po zmarłym krewnym należą do rzadkości. Z reguły jest bowiem tak, że rodzina spadkodawcy wie jaki posiadał on majątek, a przynajmniej wie co stanowiło jego większą część. Niemniej jednak poszukiwanie majątku zmarłego może okazać się konieczną czynnością, choćby dlatego…
Typ: Artykuł
Kategoria: Kodeksy
Data utworzenia: 5 czerwca 2014
Kiedy można ustanowić hipotekę przymusową?
Ustanowienie hipoteki przymusowej jest jednym z wielu sposobów zabezpieczenia wierzytelności stwierdzonej tytułem wykonawczym. Powszechność korzystania z tego środka prawnego wynika z tego, że dokonanie wpisu hipoteki przymusowej do księgi wieczystej nie wymaga zgody właściciela nieruchomości.
Słowa kluczowe:
formularz KW-pp, formularz KW-wpis, hipoteka przymusowa, opłata od wniosku o wpis do księgi wieczystej
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 5 czerwca 2014
Ochrona świadka i pokrzywdzonego w postępowaniu karnym
Nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że zeznania i wyjaśnienia składane zarówno przez świadków jak i pokrzywdzonych obciążające sprawcę przestępstwa mogą spowodować zagrożenie dla zdrowia lub życia nie tylko ich samych, ale także dla osób im najbliższych. Tymczasem aktualnie nie ma jednolitego aktu prawnego, w którym znajdują się regulacje…
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo karne
Data utworzenia: 15 lipca 2014
Odszkodowanie i zadośćuczynienie - to nie to samo!
W wielu powszechnie dostępnych materiałach i źródłach, terminów „zadośćuczynienia” i „odszkodowania” używa się zamiennie. W praktyce, różnice między nimi są znaczne, a ich nieznajomość może narazić nas na poważne straty.
Typ: Artykuł
Kategoria: Inne
Data utworzenia: 14 sierpnia 2014
Zatarcie skazania
Instytucja zatarcia skazania została uregulowana w art. 106 – 108 Kodeksu karnego. Jej zastosowanie skutkuje uznaniem popełnionego przestępstwa za niebyłe, oczywiście po upływie określonego w ustawie czasu. Wpis o skazaniu usuwa się z rejestru skazanych.
Słowa kluczowe:
Krajowy System Informacji Policji, prawo karne, przestępstwo, przestępstwo przeciwko wolności seksualnej i obyczajności
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo karne
Data utworzenia: 16 września 2012
Wykreślenie z rejestru zabytków
Zgodnie z art. 13 ust. 1 ustawy z dnia 23 lipca 2003 r. o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami, zabytek wpisany do rejestru, który uległ zniszczeniu w stopniu powodującym utratę jego wartości historycznej, artystycznej lub naukowej albo którego wartość będąca podstawą wydania decyzji o wpisie do rejestru nie została potwierdzona w nowych ustaleniach…
Słowa kluczowe:
konserwator zabytków, rejestr zabytków, skreślenie z rejestru zabytków, wartość historyczna zabytku
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo administracyjne
Data utworzenia: 21 września 2012
« Poprzednia | 1 … 267 | 268 | 269 | 270 | 271 … 446 | Następna » |