Jesteś tutaj: Strona główna serwisu Strona głównawniosek
Wniosek o dział spadku -

We wniosku o dział spadku należy powołać postanowienie o stwierdzeniu nabycia spadku albo zarejestrowany akt poświadczenia dziedziczenia oraz spis inwentarza, jak również podać, jakie spadkodawca sporządził testamenty, gdzie zostały złożone i gdzie się znajdują. Jeżeli spis inwentarza nie został sporządzony, należy we wniosku wskazać majątek, który ma być przedmiotem działu.  W wypadku gdy w skład spadku wchodzi nieruchomość, należy przedstawić dowody stwierdzające, że nieruchomość stanowiła własność spadkodawcy.
art. 680 k.p.c.

 
 
Wyszukiwana fraza:

wniosek

Archiwum wyszukiwanych fraz prawnych Znaleziono 4453 publikacji spełniających kryteria wyszukiwania.

Nowe dowody osobiste

Do dowodów osobistych w obecnym kształcie zdążyliśmy się już przyzwyczaić. Każdy posiadacz takiego dokumentu wie, jakie dane się na nim znajdują: imię, nazwisko, miejsce zameldowania z dokładnym adresem, pesel, zdjęcie – to tylko niektóre z informacji dowodowych. Od 1 stycznia wydawane dowody będą zupełnie inne. Sprawdź czy nie musisz wymienić…

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 30 września 2014

Jak ściągnąć alimenty z zagranicy?

Uzyskanie prawa do świadczeń alimentacyjnych w gruncie rzeczy nie stanowi większego problemu. Należy oczywiście pamiętać kiedy możemy żądać alimentów od drugiej osoby. Co jednak, jeśli świadczeniem zostaje obciążona osoba, która wyjechała do innego kraju? Wtedy też możesz skutecznie dochodzić alimentów, musisz wiedzieć tylko jak to zrobić…

Data utworzenia: 30 września 2014

Wydanie wtórnika dowodu rejestracyjnego

Każdemu może przytrafić się utrata dokumentów. Jednych spotyka los bycia ofiarą kradzieży, inni, przez zapomnienie, zostawiają portfel na ławce w parku czy, na skutek nieuwagi, wkładają do pralki spodnie z dokumentami w kieszeni.

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 23 października 2014

Kiedy możliwe jest zawieszenie postępowania administracyjnego?

Postępowanie administracyjne toczy się według własnych zadań, które w praktyce są dosyć odmienne od tych pojawiających się na sali sądowej w procesie cywilnym czy karnym. Koniecznym staje się zatem znajomość chociażby podstawowych zasad procedury administracyjnej – ostatecznie w każdej chwili możesz być stroną takiego postępowania. Dziś…

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 11 listopada 2014

Adam Hofman i afera madrycka

Aktualnie tematem numer jeden we wszystkich polskich stacjach informacyjnych jest afera madrycka. Jej uczestnicy – Adam Hofman, Mariusz Antonii Kamiński i Adam Rogacki oszukali Kancelarię Sejmu i w związku z tym zostali wyrzuceni z klubu Prawo i Sprawiedliwość. Wszyscy wiedzą, że bohaterowie tej afery nadużyli zaufania wyborców, ale czy ktoś wie w…

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 13 listopada 2014

Uwaga! Ibufen Forte wycofany z apteki - sprawdź swoją apteczkę!

Twoje dziecko zachorowało i kupiłeś Ibufen Forte? Uważaj! Z uwagi na nieprawidłowe oznaczenie na opakowaniu zewnętrznym lek został wycofany z aptek.

Kategoria: Prawo medyczne
Data utworzenia: 18 grudnia 2014

Jak wyrejestrować samochód?

Wyrejestrowanie samochodu wiąże się z załatwieniem pewnych formalności. Sprawdź zatem jak wygląda procedura wyrejestrowania samochodu.

Data utworzenia: 2 stycznia 2015

Literówka w pozwie

Wydawać by się mogło prosta sprawa: niezapłacona należność z podpisanej faktury. Złożyłeś pozew do sądu i otrzymałeś nakaz zapłaty wraz z klauzulą wykonalności. Na pierwszy rzut oka wszystko jest dobrze, a jednak po przeczytaniu nakazu zauważyłeś literówkę: zamiast prawidłowego nazwiska pozwanego Nowak, wpisane jest Nawak. Czy taki mały…

Data utworzenia: 8 stycznia 2015

Rozliczając swój PIT, przekaż 1 % podatku

Obowiązek podatkowy jest jednym z najmniej lubianych obowiązków obywatelskich. Skoro jednak podatki płacić musimy, to przy okazji można zrobić też coś dobrego dla innych. Dlatego od kilku lat możemy przekazać 1% podatku wybranej przez nas organizacji pożytku publicznego. Warto o tym pamiętać składając swoje zeznanie podatkowe, bowiem ofiarowując…

Data utworzenia: 6 lutego 2015

Odwołanie komornika z zajmowanego stanowiska

Od 4 marca obowiązuje nowelizacja ustawy o komornikach sądowych i egzekucji. Nowe przepisy wprowadzają zasadę automatycznej, natychmiastowej utraty stanowiska przez komornika, który został skazany prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub przestępstwo skarbowe albo prawomocnie ukaranego dyscyplinarnym wydaleniem ze służby.

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 5 marca 2015
« Poprzednia 1 … 259  |  260  |  261  |  262  |  263 … 446 Następna »
® 2008 - 2023 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.