Jesteś tutaj: Strona główna serwisu Strona głównawniosek
Wniosek o dział spadku -

We wniosku o dział spadku należy powołać postanowienie o stwierdzeniu nabycia spadku albo zarejestrowany akt poświadczenia dziedziczenia oraz spis inwentarza, jak również podać, jakie spadkodawca sporządził testamenty, gdzie zostały złożone i gdzie się znajdują. Jeżeli spis inwentarza nie został sporządzony, należy we wniosku wskazać majątek, który ma być przedmiotem działu.  W wypadku gdy w skład spadku wchodzi nieruchomość, należy przedstawić dowody stwierdzające, że nieruchomość stanowiła własność spadkodawcy.
art. 680 k.p.c.

 
 
Wyszukiwana fraza:

wniosek

Archiwum wyszukiwanych fraz prawnych Znaleziono 4453 publikacji spełniających kryteria wyszukiwania.

Telepraca

Telepraca jest jedną z coraz bardziej popularnych form świadczenia pracy w Polsce. Jej niewątpliwą zaletą oszczędność czasu i środowiska – praca jest bowiem wykonywana we własnym domu. Minusem może być zacieranie się granic pomiędzy czasem pracy a czasem prywatnym oraz brak bezpośrednich kontaktów z innymi pracownikami.

Kategoria: Prawo pracy
Data utworzenia: 21 maja 2013

Czy można zaskarżyć uchwałę o zmianie planu zagospodarowania przestrzennego?

Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego to akt prawa miejscowego uchwalany przez radę właściwej gminy w celu dokładnego określenia przeznaczenia, warunków zagospodarowania i zabudowy terenu, a także rozmieszczenia inwestycji celu publicznego. Szczegółowa procedura podjęcia uchwały w powyższym zakresie została zawarta w ustawie z dnia 27 marca…

Data utworzenia: 27 maja 2013

Rzecznik Praw Obywatelskich

Jeżeli zostały naruszone Twoje prawa i wolności skorzystaj z pomocy Rzecznika Praw Obywatelskich. Właśnie „ombudsman”, jako jednoosobowy organ władzy państwowej zadba o Twoje prawa.

Data utworzenia: 28 maja 2013

W jakim wieku można zawrzeć małżeństwo?

Prawo rodzinne i opiekuńcze jednoznacznie wskazuje, kto w świetle polskiego prawa może zawrzeć związek małżeński. Jedną z takich przesłanek jest granica wiekowa. Co do zasady małżeństwa nie może zawrzeć osoba, która nie ukończyła 18 lat. Jednak z ważnych powodów sąd opiekuńczy może zezwolić na zawarcie małżeństwa kobiecie, która ukończyła…

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 8 czerwca 2013

Urlop bezpłatny a staż pracy

Urlop bezpłatny jest szczególnym rodzajem urlopu, podczas którego zawieszeniu ulegają prawa i obowiązki, zarówno pracownika, jak i pracodawcy. Co do zasady, okresu urlopu bezpłatnego nie wlicza się do stażu pracy, od którego zależą uprawnienia pracownicze. Kwestie z tym związane reguluje Ustawa z dnia 26 czerwca 1974r. Kodeks pracy (Dz. U. z 1998r…

Kategoria: Prawo pracy
Data utworzenia: 25 czerwca 2013

Decyzja lokalizacyjna

Ustawa z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym zawiera w sobie nie tylko regulacje dotyczące procedury uchwalania miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, ale także zasady działania, gdy względem terenu przeznaczonego pod inwestycję celu publicznego nie został ustalony powyższy plan. w takiej sytuacji inwestycja…

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 4 lipca 2013

Bank odrzucił reklamację - co mogę zrobić?

Źle wykonane usługi bankowe możemy i powinniśmy reklamować. Dotyczy to szczególnie sytuacji, w których bank pobrał nieuzasadnioną prowizję, niewłaściwie naliczył transakcję, czy nawet gdy nie udało nam się wypłacić pieniędzy z bankomatu. Problem może pojawić się, gdy instytucja finansowa nie zechce uwzględnić naszego stanowiska i odrzuci…

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 31 lipca 2013

Zwrot poręczenia majątkowego

Poręczenie majątkowe jest jednym ze środków zapobiegawczych stosowanych w ramach polskiego postępowania karnego. Sąd stosuje go względem podejrzanego lub oskarżonego jako gwarancję majątkową mającą zapewnić określone zachowanie takiej osoby.

Kategoria: Prawo karne
Data utworzenia: 5 sierpnia 2013

Eksmitowanie byłego męża z mieszkania

Prawomocny wyrok rozwodowy powoduje, co prawda ustanie małżeństwa, jednak nie zawsze jest wystarczający do tego, aby rozwiedzeni przestali ze sobą zamieszkiwać. Praktyka pokazuje, że znaczna część rozwodników zajmuje tę samą nieruchomość z prostej przyczyny – jeden z byłych małżonków nie ma po prostu innego lokalu, w którym mógłby osiąść…

Data utworzenia: 6 sierpnia 2013

Zmiany dla pracujących rodziców - poznaj szczegóły

17 czerwca w życie weszły zmiany dotyczące urlopów dla pracujących rodziców. Choć mówi się o nich wiele, pewne kwestie dla niektórych nadal pozostają niejasne. Czy pracownicy, której umowa o pracę (zawarta na czas określony lub wykonywania określonej pracy) w świetle przepisów Kodeksu pracy (art. 177 § 3 k.p.) została przedłużona do dnia…

Kategoria: Prawo pracy
Data utworzenia: 2 września 2013
« Poprzednia 1 … 257  |  258  |  259  |  260  |  261 … 446 Następna »
® 2008 - 2023 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.