Jesteś tutaj: Strona główna serwisu Strona głównawniosek
Wniosek o dział spadku -

We wniosku o dział spadku należy powołać postanowienie o stwierdzeniu nabycia spadku albo zarejestrowany akt poświadczenia dziedziczenia oraz spis inwentarza, jak również podać, jakie spadkodawca sporządził testamenty, gdzie zostały złożone i gdzie się znajdują. Jeżeli spis inwentarza nie został sporządzony, należy we wniosku wskazać majątek, który ma być przedmiotem działu.  W wypadku gdy w skład spadku wchodzi nieruchomość, należy przedstawić dowody stwierdzające, że nieruchomość stanowiła własność spadkodawcy.
art. 680 k.p.c.

 
 
Wyszukiwana fraza:

wniosek

Archiwum wyszukiwanych fraz prawnych Znaleziono 4453 publikacji spełniających kryteria wyszukiwania.

Jak poprawnie wykreślić wpis z rejestru zastawów?

Dokonywanie wpisów w rejestrze zastawów musi odbywać się zgodnie z obowiązującymi przepisami, a te wskazują na konieczność składania odpowiednich wniosków. Przejdźmy jednak do kwestii wykreślania informacji z takiego rejestru. Jak się okazuje może to nastąpić nie tylko z inicjatywy uprawnionej osoby, ale także z mocy samego prawa. W tym drugim…

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 26 czerwca 2014

Czym jest ETE?

Tytuły egzekucyjne, jak wskazuje na to sama nazwa, są podstawą do prowadzenia czynności egzekucyjnych. Pojawiają się, gdy dłużnik nie chce dobrowolnie zrealizować swojego zobowiązania – wierzyciel musi wówczas skierować sprawę na drogę postępowania sądowego. Jak się okazuje tytuły egzekucyjne nie są domeną polskiego systemu prawnego, prawo…

Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 1 lipca 2014

Wyjazd dziecka za granicę - czy potrzebuję zgodę eks małżonka...?

Jeżeli władza rodzicielska przysługuje obojgu rodzicom, każde z nich jest obowiązane i uprawnione do jej wykonywania. Problem zaczyna się gdy, władza rodzicielska przysługuje tylko jednemu rodzicowi… Czy potrzebna jest zgoda byłego małżonka na wyjazd z dzieckiem za granicę na urlop?

Data utworzenia: 6 lipca 2014

A może tak telepraca?

W Polsce wstępuje wiele różnych form zatrudnienia, choć przeważającą jest umowa o pracę. Jak się okazuje zawarcie takiej umowy nie oznacza, że musisz pracować w siedzibie nowego pracodawcy – jeśli jest taka możliwość możesz starać się o wykonywanie zadań we własnym domu lub wszędzie tam, gdzie znajdziesz dostęp do sieci internetowej. O…

Kategoria: Prawo pracy
Data utworzenia: 3 sierpnia 2014

Czy radca prawny może być pełnomocnikiem w postępowaniu karnym?

W kodeksie postępowania karnego zostały szczegółowo określone kwestie związywane z zastępowaniem strony postępowania karnego przez pełnomocnika. powoływania pełnomocnika w procesie karnym. Na wstępie należy wskazać, że to właśnie strona inna niż oskarżony może ustanowić pełnomocnika.

Data utworzenia: 31 sierpnia 2014

Urlop tacierzyński, a ojcowski - czym się różnią?

Często zdarza się, że urlop tacierzyński i urlop ojcowski są ze sobą mylone lub używane zamiennie. Mimo, że oba te urlopy przysługują ojcu dziecka i to mniej więcej w tym samy okresie, nie są to jednak pojęcia tożsame i różnica między nimi jest znaczna. Oba te urlopy reguluje Ustawa z dnia 26 czerwca 1974r. Kodeks pracy (Dz. U. z 1974r., Nr 24…

Kategoria: Prawo pracy
Data utworzenia: 21 września 2012

Wszystko o wpisie do księgi wieczystej

Zgodnie z treścią art. 1 ustawy z dnia 6 lipca 1982 r. o księgach wieczystych i hipotece, księgi wieczyste prowadzi się w celu ustalenia stanu prawnego nieruchomości. Księgi wieczyste zakłada i prowadzi się dla nieruchomości, które nie mają ksiąg wieczystych albo których księgi wieczyste zaginęły lub uległy zniszczeniu.

Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 9 października 2012

Powrót z urlopu macierzyńskiego - czego nie może zrobić szef?

Zgodnie z treścią art. 180 Kodeksu pracy, pracownicy przysługuje urlop macierzyński w wymiarze: - 20 tygodni w przypadku urodzenia jednego dziecka przy jednym porodzie, - 31 tygodni w przypadku urodzenia dwojga dzieci przy jednym porodzie, - 33 tygodni w przypadku urodzenia trojga dzieci przy jednym porodzie, - 35 tygodni w przypadku urodzenia czworga…

Kategoria: Prawo pracy
Data utworzenia: 15 października 2012

Decyzja o ustaleniu lokalizacji inwestycji celu publicznego

Inwestycja celu publicznego została szczegółowo określona w ustawie z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami. Ogólnie rzecz biorąc jest to działanie o znaczeniu lokalnym i ponadlokalnym, które stanowi realizację szczegółowo określonych w tej ustawie celów (art. 6 ustawy), do których zaliczymy m.in. wydzielenie gruntów pod linie…

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 31 października 2012
« Poprzednia 1 … 255  |  256  |  257  |  258  |  259 … 446 Następna »
® 2008 - 2023 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.