Wniosek o dział spadku -
We wniosku o dział spadku należy powołać postanowienie o stwierdzeniu nabycia spadku albo zarejestrowany akt poświadczenia dziedziczenia oraz spis inwentarza, jak również podać, jakie spadkodawca sporządził testamenty, gdzie zostały złożone i gdzie się znajdują. Jeżeli spis inwentarza nie został sporządzony, należy we wniosku wskazać majątek, który ma być przedmiotem działu. W wypadku gdy w skład spadku wchodzi nieruchomość, należy przedstawić dowody stwierdzające, że nieruchomość stanowiła własność spadkodawcy.
art. 680 k.p.c.
- rodzina zastępcza zawodowa pełniąca funkcję pogotowia rodzinnego
- katalog otwarty
- pełnomocnictwo do odbioru emerytury
- stopień awansu zawodowego nauczyciela
- poprzednik prawny
- związek przyczynowo - skutkowy
- warunek+otrzymania+dodatku
- zażalenie na wszczęcie postępowania egzekucyjnego
- akt stanu cywilnego
- rejestr
- miesiąc kalendarzowy
- umocowanie
- sprawozdanie o zarządzie majątkiem
- trudna sytuacja materialna
- oświadczenie zgoda na kandydowanie
- przekroczenie granic obrony koniecznej
- miejsce+zamieszkania+dziecka
- wniosek rozłożenie długu na raty
- czynność
- Rezygnacja z pełnienia funkcji wzór
- warunek+otrzymania+dodatku
- przedstawicielstwo zagraniczne
- wzór umowy podział majątku wspólnego małżonków
- bezpieczeństwo
- nowe zasady funkcjonowania placówek opiekuńczo wychowawczych
- wyrejestrowanie się z urzędu pracy
- wniosek o unieważnienie znaku towarowego
- kontakt
- umowa o dzieło gwarancja
- anulowanie uchwały
Wyszukiwana fraza:
wniosek

Dobrowolne ubezpieczenie zdrowotne
Osoba, która nie posiada żadnego tytułu do ubezpieczenia może zawrzeć umowę o dobrowolne ubezpieczenie zdrowotne. Pozwoli to uniknąć ponoszenia wysokich kosztów za świadczenia opieki zdrowotnej udzielone w razie choroby lub konieczności uzyskania natychmiastowej pomocy lekarskiej. Osoba objęta dobrowolnym ubezpieczeniem zdrowotnym ma bowiem prawo…
Słowa kluczowe:
dobrowolne ubezpieczenie zdrowotne, dobrowolone ubezpieczenie, prawo do świadczeń opieki zdrowotnej, składka na ubezpieczenie zdrowotne
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 24 stycznia 2014
Zawieszenie postępowania administracyjnego
Postępowanie administracyjne rządzi się swoistymi regułami, niepodobnymi do tych obowiązujących w procedurze cywilnej czy karnej. Stąd też konieczność obowiązywania odrębnego aktu prawnego w tej materii – Kodeksu postępowania administracyjnego. Znajdziemy w nim wiele różnych instytucji stosowanych w procedurze administracyjnej, w tym tej, która…
Słowa kluczowe:
przyczyny uzasadniające zawieszenie postępowania, zawieszenie postępowania, zawieszenie postępowania administracyjnego, zawieszenie toczącego się postępowania
Typ: Artykuł
Kategoria: Kodeksy
Data utworzenia: 3 lutego 2014
Kiedy sędzia może przejść w stan spoczynku?
Stan spoczynku sędziego jest odpowiednikiem emerytury pracowniczej. Sędziowie jako specyficzna grupa zawodowa podlega w tym zakresie zupełnie innym przepisom, niż „standardowy” pracownik. Tym samym warunki decydujące o możliwości zakończenia kariery orzeczniczej odnajdziemy nie w Kodeksie pracy, lecz w ustawie z dnia 27 lipca 2001 r. – Prawo o ustroju…
Słowa kluczowe:
przejście sędziego w stan spoczynku, przejście w stan spoczynku, przeniesienie w stan spoczynku, sędzia w stanie spoczynku
Typ: Artykuł
Kategoria: Dla Prawnika
Data utworzenia: 4 lutego 2014
Pomoc materialna dla uczniów
Edukacja polskich uczniów, choć powszechna i obowiązkowa, nie należy do najtańszych – nawet, gdy mówimy o uczęszczani u do szkół publicznych. Pomimo darmowej nauki, rodzice dzieci muszą zaopatrzyć je w niezbędne przybory i pomoce naukowe, a te jak wiadomo sporo kosztują. Nie każdego stać jednak na tego typu wydatki, w związku z tym ustawa o…
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 7 lutego 2014
Czy dłużnik alimentacyjny może stracić swoje prawo jazdy?
Nierzetelny dłużnik to prawdziwy kłopot dla każdego wierzyciela. W takiej sytuacji Kodeks postępowania cywilnego przewiduje szereg różnych środków prawnych mających pomóc w odzyskaniu konkretnej należności umownej. Niestety dłużnicy nie zawsze chcą realizować swoje zobowiązania, nawet gdy dojdzie już do postępowania egzekucyjnego prowadzonego…
Słowa kluczowe:
dłużnik, dłużnik alimentacyjny, zatrzymanie prawa jazdy, zatrzymanie prawa jazdy dłużnikowi alimentacyjnemu
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo konstytucyjne
Data utworzenia: 13 lutego 2014
Udzielanie świadczeń zdrowotnych skazanym pozbawionym wolności
Kara pozbawienia wolności jest jedną z najsurowszych kar przewidzianych w polskim systemie prawnym. Może być orzekana w miesiącach i latach, a jej szczególnymi postaciami są kara 25 lat pozbawienia wolności oraz dożywotnie pozbawienie wolności. Skazany na taką karę nie może być jednak traktowany niehumanitarnie, w związku z czym przysługują mu…
Słowa kluczowe:
świadczenia zdrowotne, świadczenia zdrowotne osoby pozbawionej wolności, świadczenia zdrowotne osób pozbawionych wolności, świadczenie zdrowotne
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo karne
Data utworzenia: 27 lutego 2014
Odpowiedzialność dyscyplinarna studentów
Niewłaściwe zachowanie studentów skutkujące naruszeniem regulaminu uczelni wyższej wiąże się z tzw. odpowiedzialnością dyscyplinarną. Zgodnie z treścią art. 211 ustawy z dnia 27 lipca 2005 r. – Prawo o szkolnictwie wyższym, za naruszenie przepisów obowiązujących w uczelni oraz za czyny uchybiające godności studenta student ponosi odpowiedzialność…
Słowa kluczowe:
dyscyplina studencka, naruszenie dyscypliny studenckiej, postępowanie dyscyplinarne, postępowanie dyscyplinarne wobec studenta
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 3 marca 2014
Czy zgoda na skazanie bez rozprawy może być wycofana?
Polski system prawny przewiduje możliwość skazania danej osoby bez konieczności przeprowadzania rozprawy sądowej. W tym celu potrzebna jest jednak zgoda przyszłego skazanego. Zastanówmy się jednak czy raz wyrażona zgoda na skazanie jest dla sądu bezwzględnie wiążąca i czy można ją w ogóle cofnąć?
Słowa kluczowe:
skazanie, skazanie bez przeprowadzenia rozprawy, skazanie bez rozprawy, skazanie oskarżonego bez przeprowadzenia rozprawy
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo karne
Data utworzenia: 17 marca 2014
Zniesienie współwłasności
Współwłasność w polskim prawie jest dozwolonym, choć w praktyce problematycznym stanem. Im więcej współwłaścicieli, tym większe prawdopodobieństwo sporów w zakresie korzystania ze wspólnej rzeczy, zarówno w odniesieniu do praw jak i obowiązków. W związku z tym współwłasność może być skutecznie zniesiona – forma jest przy tym uzależniona…
Typ: Artykuł
Kategoria: Kodeksy
Data utworzenia: 11 kwietnia 2014
Urlop na długi weekend majowy
1 maja – Święto Pracy przypada w tym roku w czwartek, z kolei Święto Konstytucji 3 maja – w sobotę. Dlatego też w tym roku weekend majowy, trwa stosunkowo krótko od 1 do 4 maja. Aby w pełni wykorzystać majowy weekend, wystarczy zatem wziąć tylko jeden dzień urlopu – 2 maja w piątek.
Słowa kluczowe:
dzień wolny od pracy, święto w dzień wolny od pracy, urlop, urlop na długi weekend majowy
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo pracy
Data utworzenia: 29 kwietnia 2014
« Poprzednia | 1 … 254 | 255 | 256 | 257 | 258 … 446 | Następna » |