Jesteś tutaj: Strona główna serwisu Strona głównawniosek
Wniosek o dział spadku -

We wniosku o dział spadku należy powołać postanowienie o stwierdzeniu nabycia spadku albo zarejestrowany akt poświadczenia dziedziczenia oraz spis inwentarza, jak również podać, jakie spadkodawca sporządził testamenty, gdzie zostały złożone i gdzie się znajdują. Jeżeli spis inwentarza nie został sporządzony, należy we wniosku wskazać majątek, który ma być przedmiotem działu.  W wypadku gdy w skład spadku wchodzi nieruchomość, należy przedstawić dowody stwierdzające, że nieruchomość stanowiła własność spadkodawcy.
art. 680 k.p.c.

 
 
Wyszukiwana fraza:

wniosek

Archiwum wyszukiwanych fraz prawnych Znaleziono 4453 publikacji spełniających kryteria wyszukiwania.

Europol: unijne centrum wspierania współpracy organów ścigania i szkoleń w zakresie egzekwowania prawa

Unijna agencja egzekwowania prawa (Europol) powinna być bardziej skuteczna w zbieraniu informacji, ich analizie i dzieleniu się nimi z państwami członkowskimi – proponuje Komisja Europejska. Dzięki proponowanym zmianom Europol będzie w stanie udzielać bardziej konkretnego i ukierunkowanego wsparcia krajowym organom ścigania podczas współpracy transgranicznej…

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 27 marca 2013

Dzień wolny za przepracowane nadgodziny

Nadgodzinami określamy pracę wykonywaną ponad obowiązujące pracownika normy czasu pracy, a także pracę wykonywaną ponad przedłużony dobowy wymiar czasu pracy, wynikający z obowiązującego pracownika systemu i rozkładu czasu pracy, stanowi pracę w godzinach nadliczbowych. Wypracowanie nadgodzin jest podstawą do żądania dodatkowego wynagrodzenia…

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 17 września 2013

Jak znieść współwłasność?

Korzystanie z nieruchomości wspólnej wiązać się może z trudnościami praktycznymi, związanymi choćby z niemożnością uzyskania porozumienia w istotnych kwestiach wspólnych. Do zbycia wspólnej rzeczy, obciążenia ograniczonym prawem rzeczowym, wzniesienia lub przebudowy budynku na wspólnej nieruchomości potrzebna jest zgoda wszystkich współwłaścicieli…

Data utworzenia: 9 grudnia 2014

Wyłączenie sędziego w postępowaniu karnym

Bezstronność sądu – zarówno w postępowaniu karnym jak i w postępowaniu cywilnym – gwarantuje m.in. możliwość wyłączenia sędziego. W artykule zostaną omówione kwestie związane z wyłączeniem sędziego w procedurze karnej.

Data utworzenia: 29 kwietnia 2015

Wycinanie drzew i krzewów kosztuje

Wydawałoby się, że każdy może dowolnie wycinać drzewa i krzewy na własnej nieruchomości. Nie zawsze jednak jest to prosta sprawa, gdyż usuwanie drzew i krzewów jest obwarowane prawnie i aby tego dokonać należy uzyskać stosowne zezwolenie. Za nieprzestrzeganie przepisów grożą wysokie kary pieniężne. Zagadnienia z tym związane reguluje Ustawa…

Data utworzenia: 22 października 2011

Możesz się obronić przed komornikiem

Coraz więcej nowinek technicznych wkracza w nasze życie. Taką nowością już od dwóch lat jest elektroniczne postępowanie upominawcze, które popularnie zwane jest e-sądem. Wiele osób już poznało tą instytucję, niektórzy mogą ją wkrótce poznać…

Słowa kluczowe: egzekucja, EPU, komornik, nakaz zapłaty
Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 11 stycznia 2012

Przyczyna braku pozwolenia może mieć znaczenie

W uchwale składu siedmiu sędziów Naczelny Sąd Administracyjny potwierdził, że organ administracji wymierzając opłaty podwyższone za korzystanie ze środowiska powinien wyjaśnić przyczyny braku wymaganego pozwolenia.

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 12 lutego 2012

Poza skargą na opieszałość sprawy w sądzie, będzie można się poskarżyć na wymiar sprawiedliwości

Z dniem 28 marca br. wejdą w życie zmienione przepisy ustawy – Prawo o ustroju sądów powszechnych oraz innych ustaw, które określają zasady składania skarg i wniosków na funkcjonowanie sądów w Polsce.

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 12 marca 2012

Likwidacja działalności gospodarczej prowadzonej przez osobę fizyczną w związku z ogłoszeniem upadłości

Likwidacja działalności gospodarczej, prowadzonej przez osoby fizyczne może także nastąpić w związku z ogłoszeniem upadłości takiej osoby. W takim przypadku zastosowanie będą miały przepisy ustawy z dnia 28 lutego 2003 r. – Prawo upadłościowe i naprawcze (Dz. U. 2003 r., nr 60, poz. 535 z późn. zm.).

Data utworzenia: 1 kwietnia 2012

Pożyczka na SMS - dla kogo?

Coraz więcej osób korzysta z ofert pożyczek pozabankowych. Dla wielu z nas jest to bardzo wygodna forma uzyskiwania pieniędzy, szczególnie kiedy zależy nam na czasie. Firmy pożyczkowe chętnie wykorzystują możliwości, jakie dają nowoczesne technologie. Dziś o pożyczkę możemy wnioskować także za pomocą SMS-a.

Data utworzenia: 17 listopada 2016
« Poprzednia 1 … 251  |  252  |  253  |  254  |  255 … 446 Następna »
® 2008 - 2023 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.