Jesteś tutaj: Strona główna serwisu Strona głównawniosek
Wniosek o dział spadku -

We wniosku o dział spadku należy powołać postanowienie o stwierdzeniu nabycia spadku albo zarejestrowany akt poświadczenia dziedziczenia oraz spis inwentarza, jak również podać, jakie spadkodawca sporządził testamenty, gdzie zostały złożone i gdzie się znajdują. Jeżeli spis inwentarza nie został sporządzony, należy we wniosku wskazać majątek, który ma być przedmiotem działu.  W wypadku gdy w skład spadku wchodzi nieruchomość, należy przedstawić dowody stwierdzające, że nieruchomość stanowiła własność spadkodawcy.
art. 680 k.p.c.

 
 
Wyszukiwana fraza:

wniosek

Archiwum wyszukiwanych fraz prawnych Znaleziono 4453 publikacji spełniających kryteria wyszukiwania.

Zwiększenie bezpieczeństwa skazanych

Ministerstwo Sprawiedliwości opublikowało projekt ustawy o zmianie ustawy - Kodeks karny wykonawczy oraz ustawy o Służbie Więziennej. Projektowana ustawa ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa osobistego szczególnej kategorii osób przebywających w zakładach karnych i aresztach śledczych, które występują jednocześnie jako ważni uczestnicy w trwających…

Kategoria: Prawo karne
Data utworzenia: 19 maja 2010

Wydawanie dokumentów paszportowych

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji opublikowało projekt rozporządzenia sprawie wydawania dokumentów paszportowych. Przepisy rozporządzenia oddziaływać będą na obywateli polskich występujących o wydanie paszportu i paszportu tymczasowego w kraju i za granicą, organy paszportowe (wojewodowie, konsule, Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji…

Data utworzenia: 21 czerwca 2010

Wnioski ws. głosowania przez pełnomocnika do 11 listopada

Przepisy ustawy z dnia 16 lipca 1998 r. – Ordynacja wyborcza do rad gmin, rad powiatów i sejmików województw (Dz. U. z 2003 r. Nr 159, poz. 1547, z późn. zm.) umożliwiają ustanowienie pełnomocnika, który w imieniu wyborcy odda głos w wyborach. Jednakże szczegółowe zasady w sprawie sporządzenia aktu pełnomocnictwa do głosowania w wyborach do…

Słowa kluczowe: pełnomocnictwo, wybory
Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 7 listopada 2010

System skróconego tygodnia czasu pracy

Ponadto pracownik ma prawo ubiegać się o zastosowanie wobec niego systemu, w którym będzie on wykonywał pracę przez mniej niż pięć dni w tygodniu. Jest to tzw. system skróconego tygodnia pracy. System ten cechuje zatem zmniejszenie liczby dni pracy w tygodniu, co w typowym równoważnym systemie czasu pracy nie jest obowiązkowe.

Kategoria: Prawo pracy
Data utworzenia: 3 sierpnia 2011

Zwrot akcyzy za paliwo rolnicze w 2014 r.

Zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej następuje w oparciu o zasady wyrażonej w ustawie z dnia 10 marca 2006 r. o takim samym brzmieniu. Warto już w tym miejscu nadmienić, że stawka zwracanego podatku obowiązująca w 2014 r. będzie taka sama jak w 2013 r. Przyjrzyjmy się zatem uważnie, na jakie…

Data utworzenia: 23 grudnia 2013

Mniejsze opłaty egzekucyjne

Wraz z nowym rokiem wchodzi w życie bardzo duża ilość nowych przepisów, często modyfikujących te istniejące od dobrych kilku lat. Tak też jest w przypadku ustawy o komornikach sądowych i egzekucji. Na skutek orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego, ustawodawca był zmuszony do nowelizacji powyższego aktu prawnego w zakresie opłat egzekucyjnych. Dzięki…

Kategoria: Kodeksy
Data utworzenia: 7 stycznia 2014

Czym jest plan urlopów?

Prawo do wypoczynku jest podstawowym uprawnieniem każdego zatrudnionego na podstawie umowy o pracę, powołania, mianowania, wyboru i spółdzielczej umowy o pracę. Kodeks pracy gwarantuje szereg różnych urlopów, z czego jeden przysługujący wszystkim pracownikom – urlop wypoczynkowy. Pamiętajmy jednak, że przyznawanie urlopu wypoczynkowego następuje…

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 28 stycznia 2014

Wyłączenie sędziego w postępowaniu cywilnym

Rozpatrywanie spraw sądowych nie jest zadaniem łatwym – wie to z pewnością każdy sędzia. Byłoby to jednak dużo trudniejsze, gdyby w toczącym się postępowaniu występowała bliska sędziemu osoba. Na szczęście takie przypadki nie mogą mieć w polskim prawie miejsca. Ustawodawca przewidział bowiem instytucję wyłączenia sędziego od orzekania…

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 29 stycznia 2014

Jak poprawnie zarejestrować swój samochód?

Rejestracja samochodu jest niezbędna, aby mógł on w pełni legalnie poruszać się po polskich drogach. Cały proces rejestracyjny może przebiegać bardzo szybko, gdy nabywamy nowe auto prosto z salonu albo gdy wiemy jakich formalności musimy dopełnić. W poniższym artykule dowiecie się jak sprawnie zarejestrować samochód i ile będzie to kosztowało.

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 29 kwietnia 2014

Od dnia 1 stycznia 2015 będzie obowiązywał nowy wzór dowodu osobistego. Sprawdź, jakich informacje nie znajdziesz w nowym dowodzie osobistym!

Nowy wzór dowodu osobistego oraz wzory formularzy związane z wydawaniem i unieważnieniem dowodów osobistych zostały określone w projekcie rozporządzenia w sprawie wzoru dowodu osobistego oraz sposobu i trybu postępowania w sprawach wydawania dowodów osobistych, ich utraty, uszkodzenia, unieważnienia i zwrotu. Z projektu rozporządzenia wynika także…

Data utworzenia: 6 sierpnia 2014
« Poprzednia 1 … 241  |  242  |  243  |  244  |  245 … 446 Następna »
® 2008 - 2023 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.