Jesteś tutaj: Strona główna serwisu Strona głównawniosek
Wniosek o dział spadku -

We wniosku o dział spadku należy powołać postanowienie o stwierdzeniu nabycia spadku albo zarejestrowany akt poświadczenia dziedziczenia oraz spis inwentarza, jak również podać, jakie spadkodawca sporządził testamenty, gdzie zostały złożone i gdzie się znajdują. Jeżeli spis inwentarza nie został sporządzony, należy we wniosku wskazać majątek, który ma być przedmiotem działu.  W wypadku gdy w skład spadku wchodzi nieruchomość, należy przedstawić dowody stwierdzające, że nieruchomość stanowiła własność spadkodawcy.
art. 680 k.p.c.

 
 
Wyszukiwana fraza:

wniosek

Archiwum wyszukiwanych fraz prawnych Znaleziono 4453 publikacji spełniających kryteria wyszukiwania.

Zgłoszenie do ubezpieczenia pracowników gospodarstwa rolnego

W myśl przepisów ustawy, rolnik zobligowany jest, aby - nie czekając na wezwanie - zgłaszać Kasie Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego osoby podlegające ubezpieczeniu z tytułu pracy w jego gospodarstwie. Musi on także informować o okolicznościach mających wpływ na podleganie ubezpieczeniu i o zmianach tych okoliczności. Każdorazowo czynności…

Data utworzenia: 22 marca 2010

Rehabilitacja lecznicza dla rolników

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego - zgodnie ze swym ustawowym obowiązkiem, zapewnia rolnikom uprawnionym do świadczeń Kasy możliwości korzystania z rehabilitacji leczniczej. Jest ona organizowana w formie 21-dniowych turnusów, prowadzonych we własnych Centrach lub Ośrodkach Rehabilitacji Rolników KRUS oraz zakładach rehabilitacji leczniczej…

Data utworzenia: 29 marca 2010

Tryb dokonywania zgłoszenia do ubezpieczenia społecznego rolnikw

Zgodnie z przepisami ustawy z dnia 20 grudnia 1990 r. o ubezpieczeniu społecznym rolników, rolnik zobligowany jest, nie czekając na wezwanie, zgłaszać Kasie Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego osoby podlegające ubezpieczeniu z tytułu pracy w jego gospodarstwie oraz informować o okolicznościach mających wpływ na podleganie ubezpieczeniu i o zmianach…

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 9 grudnia 2010

Więzień szczególnie chroniony

W dniu 26 marca 2011 roku weszły w życie przepisy ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. o zmianie ustawy - Kodeks karny wykonawczy. W sytuacji, gdy w związku z toczącym się lub zakończonym postępowaniem karnym, w którym skazany lub tymczasowo aresztowany uczestniczy lub uczestniczył w charakterze podejrzanego, oskarżonego, świadka lub pokrzywdzonego, wystąpiło…

Kategoria: Prawo karne
Data utworzenia: 27 marca 2011

Szczególna ochrona skazanego lub tymczasowo aresztowanego

Przepisy ustawy o zmianie ustawy – Kodeks karny wykonawczy, przewidujące objęcie pewnej kategorii skazanych szczególną ochroną obowiązują już od 26 marca 2011 r. Regulacje te przewidują, że jeżeli w związku z toczącym się lub zakończonym postępowaniem karnym, w którym skazany lub tymczasowo aresztowany uczestniczy lub uczestniczył w charakterze…

Kategoria: Prawo karne
Data utworzenia: 29 czerwca 2011

Przestępstwo zgwałcenia ścigane z urzędu

W dniu 27 stycznia 2014 r. weszła w życie nowelizacja Kodeksu karnego oraz Kodeksu postępowania karnego, która zmieniła tryb ścigania przestępstw przeciwko wolności seksualnej i obyczajności.

Kategoria: Prawo karne
Data utworzenia: 28 stycznia 2014

Nadzór prewencyjny nad niebezpiecznymi przestępcami

Wydarzenia ostatnich tygodni pokazały jak ważny jest problem odpowiedniego nadzorowania sprawców najcięższych przestępstw, którzy po odbyciu kary pozbawienia wolności mogą opuścić zakład karny. Aby nie doprowadzić do ponownej tragedii, wprowadzono do polskiego systemu prawnego ustawę z dnia 22 listopada 2013 r. o postępowaniu wobec osób z zaburzeniami…

Kategoria: Prawo karne
Data utworzenia: 4 marca 2014

Dostęp do informacji publicznej - zmiany!

Każda informacja o sprawach publicznych stanowi informację publiczną w rozumieniu ustawy i podlega udostępnieniu i ponownemu wykorzystywaniu na zasadach i w trybie określonych w niniejszej ustawie. 10 marca 2014 r. weszła w życie nowelizacja ustawy z dnia 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej. Warto przyjrzeć się jakie zmiany w prawie…

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 11 marca 2014

Jak odtworzyć akt stanu cywilnego?

Akty stanu cywilnego są chronione w dosyć dobry sposób – mowa tu oczywiście o oryginałach znajdujących się w poszczególnych urzędach w Polsce. Niestety na skutek różnych zdarzeń losowych, akty te mogą ulec zniszczeniu. Prawo nie dopuszcza sytuacji, w której człowiek nie miałby uregulowanego stanu cywilnego, toteż w powyższej sytuacji koniecznym…

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 2 kwietnia 2014

Już ostatni dzień na rozliczenie z fiskusem i korektę zeznania bez strat

Na rozliczenie się z urzędem skarbowym został tylko jeden dzień. Ci, którzy zeznanie już złożyli, powinni sprawdzić, czy nie ma w nim żadnej pomyłki. Korekta zeznania podatkowego powinna zostać złożona możliwie jak najszybciej – złożenie jej do końca okresu rozliczeniowego nie powoduje żadnych negatywnych konsekwencji. Im dłuższa będzie…

Data utworzenia: 30 kwietnia 2014
« Poprzednia 1 … 237  |  238  |  239  |  240  |  241 … 446 Następna »
® 2008 - 2023 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.