Jesteś tutaj: Strona główna serwisu Strona głównawniosek
Wniosek o dział spadku -

We wniosku o dział spadku należy powołać postanowienie o stwierdzeniu nabycia spadku albo zarejestrowany akt poświadczenia dziedziczenia oraz spis inwentarza, jak również podać, jakie spadkodawca sporządził testamenty, gdzie zostały złożone i gdzie się znajdują. Jeżeli spis inwentarza nie został sporządzony, należy we wniosku wskazać majątek, który ma być przedmiotem działu.  W wypadku gdy w skład spadku wchodzi nieruchomość, należy przedstawić dowody stwierdzające, że nieruchomość stanowiła własność spadkodawcy.
art. 680 k.p.c.

 
 
Wyszukiwana fraza:

wniosek

Archiwum wyszukiwanych fraz prawnych Znaleziono 4453 publikacji spełniających kryteria wyszukiwania.

Rejestracja małżeństwa zawartego za granicą

W celu rejestracji związku małżeńskiego zawartego poza granicami kraju, należy udać się z odpowiednim podaniem do urzędu stanu cywilnego. Rejestracji małżeństwa zawartego za granicą możemy dokonać bezpośrednio w urzędzie stanu cywilnego w Polsce: osobiście, za pośrednictwem najbliższej rodziny albo innej osoby upoważnionej. W przypadku, gdy…

Słowa kluczowe: małżeństwo
Data utworzenia: 8 marca 2010

Sprawdź ile będzie kosztował Cię rozwód

Sprawa rozwodowa to nie tylko nerwy i stracony czas, ale także duże koszty. Mam tu na uwadze nie tylko koszty sądowe, od tych możesz być w niektórych przypadkach zwolniony, lecz przede wszystkim wynagrodzenie adwokata czy radcy prawnego. Jeżeli bowiem małżonkowie nie są zgodni w kwestii rozwodu, ustalenia winnego rozpadu związku czy podziału majątku…

Data utworzenia: 29 maja 2014

Zawieszenie postępowania egzekucyjnego

Zgodnie z treścią art. 818 i n. Kodeksu postępowania cywilnego, organ egzekucyjny zawiesza postępowanie z urzędu jeżeli się okaże, że wierzyciel lub dłużnik nie ma zdolności procesowej ani przedstawiciela ustawowego (zdolność procesowa to zdolność do podejmowania czynności procesowych – np. złożenie pozwu czy apelacji, jest ona zależna od…

Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 12 października 2012

Zasady pobierania opłat od dłużników przez komorników sądowych

Prawa i obowiązki komorników, a także zakres wykonywanych przez nich czynności zostały ściśle określone w ustawie z dnia 29 sierpnia 1997 r. o komornikach sądowych i egzekucji. Jeden z przepisów powyższego aktu prawnego stał się przedmiotem badania samego Trybunału Konstytucyjnego – chodzi mianowicie o regulację art. 49 ust. 2, który pozwala…

Data utworzenia: 27 lutego 2013

Jak wymeldować byłego małżonka?

Prawomocny wyrok rozwodowy, choć kończący definitywnie małżeństwo, w praktyce nie zawsze pozwala na faktyczne oddzielenie od siebie byłych małżonków. Często zdarza się tak, że muszą oni przez wiele lat dzielić ze sobą wspólne mieszkanie, szczególnie jeśli wcześniej nie dokonali rozdzielności majątkowej. Problem jest jednak znacznie bardziej…

Data utworzenia: 24 września 2014

Jak wszcząć egzekucję?

Czasami egzekucja sądowa i komornicza to jedyne rozwiązanie na nieuczciwego dłużnika. Trzeba jednak pamiętać, że ten sposób ściągnięcia wierzytelności nie następuje z mocy samego prawa, niezbędne są właściwe działania zainteresowanego, czyli wierzyciela. Podpowiadamy jak przejść przez wszystkie formalności.

Data utworzenia: 27 listopada 2014

Kiedy warto zabezpieczyć spadek? Praktyczny poradnik

Sprawy związane ze spadkiem zazwyczaj generują wiele stresu. Dzisiaj postanowiliśmy więc odpowiedzieć na pytanie, kiedy warto zabezpieczyć spadek i w jak to uczynić.

Data utworzenia: 9 czerwca 2015

Zabezpieczenie roszczeń rozwodowych

Sprawy rozwodowe nie należą do najprostszych, choć wiele w tym zakresie zależy od samych stron postępowania. Jeśli małżonkowie są zgodni co do rozstania i podziału majątku wspólnego, adwokat czy radca prawny nie zawsze będzie potrzebny. Analogicznie, jeśli istnieją poważne spory pomiędzy pozwanym a powodem, lepiej będzie skorzystać z porady…

Data utworzenia: 29 czerwca 2015

Postępowanie w sprawie rozwodowej – złożenie powództwa o rozwód

Złożenie powództwa o rozwód - Jak złożyć pozew, gdzie i komu doręczyć. Krótki poradnik dotyczący złożenia powództwa rozwodowego.

Słowa kluczowe: cywilne postępowanie, rozwód
Data utworzenia: 19 maja 2006
« Poprzednia 1 … 228  |  229  |  230  |  231  |  232 … 446 Następna »
® 2008 - 2023 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.