Wniosek o dział spadku -
We wniosku o dział spadku należy powołać postanowienie o stwierdzeniu nabycia spadku albo zarejestrowany akt poświadczenia dziedziczenia oraz spis inwentarza, jak również podać, jakie spadkodawca sporządził testamenty, gdzie zostały złożone i gdzie się znajdują. Jeżeli spis inwentarza nie został sporządzony, należy we wniosku wskazać majątek, który ma być przedmiotem działu. W wypadku gdy w skład spadku wchodzi nieruchomość, należy przedstawić dowody stwierdzające, że nieruchomość stanowiła własność spadkodawcy.
art. 680 k.p.c.
- WEZWANIE DO OPUSZCZENIA LOKALU MIESZKALNEGO
- wypowiedzenie umowy w T-mobile
- Wzór oświadczenia woli
- pełnomocnictwo do odbioru emerytury
- praca
- nabycie
- kontakt
- złożenie deklaracji
- wezwanie do wydania
- przejęcie
- waloryzacja emerytur
- elastyczna organizacja pracy
- skrócenie+terminu+zwrotu+podatków
- podatek+dochodowy+od+osób+prawnych
- pracownik
Wyszukiwana fraza:
wniosek

Zniesienie współwłasności lokalu mieszkalnego
Współwłasność lokalu mieszkalnego występuje wówczas, gdy jego własność przysługuje niepodzielnie kilku osobom. W przypadku braku możliwości korzystania z niego wspólnie w pełni, przez wszystkie osoby jednocześnie i wynikających na tym tle konfliktów korzystniejszym rozwiązaniem jest zniesienie tej współwłasności. Kwestie związane ze współwłasnością…
Słowa kluczowe:
mieszkanie, roszczenie o zniesienie współwłasności, sądowe zmiesienie współwłasności, umowa znosząca współwłasność
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 26 lutego 2013
UOKiK wygrywa w sądzie - Getin Noble Bank
Getin Noble Bank pobierał niezgodnie z prawem opłaty od użytkowników swoich kart kredytowych, którzy spóźniali się ze spłatą zadłużenia – decyzję Prezesa UOKiK potwierdził Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Utrzymana została również kara finansowa nałożona na bank, która wyniosła blisko 2 mln zł.
Słowa kluczowe:
Getin Noble Bank, konsument, opłata za obsługę nieterminowej spłaty, praktyki naruszające zbiorowe interesy konsumentów
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 4 marca 2013
Zabezpieczenie powództwa w postępowaniu nakazowym
Zgodnie z treścią art. 730 Kodeksu postępowania cywilnego, w każdej sprawie cywilnej podlegającej rozpoznaniu przez sąd lub sąd polubowny można żądać udzielenia zabezpieczenia. Sąd może udzielić zabezpieczenia przed wszczęciem postępowania lub w jego toku. Po uzyskaniu przez uprawnionego tytułu wykonawczego dopuszczalne jest udzielenie zabezpieczenia…
Słowa kluczowe:
udzielenie zabezpieczenia, wniosek o zabezpieczenie roszczenia, zabezpieczenie dochodzonego roszczenia, zabezpieczenie kwot zasądzonych nakazem zapłaty
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 12 marca 2013
Postępowanie zabezpieczające
Postępowanie zabezpieczające ma na celu tymczasowe zabezpieczenie interesów strony, która prowadzi lub zamierza prowadzić postępowania sądowe przeciwko określonemu podmiotowi. Przedmiotem tego postępowania jest roszczenie, choć dopuszcza się również zabezpieczenie prawa. Poprzez zabezpieczenie wykonania orzeczenia lub uregulowanie stosunków między…
Słowa kluczowe:
obowiązany, postanowienie o zabezpieczeniu, postanowienie w przedmiocie zabezpieczenia, postępowanie cywilne
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 26 marca 2013
Układ zbiorowy pracy
Układ zbiorowy pracy jest zawierany przez reprezentację pracowników oraz pracodawcę w celu określenia warunków wynagradzania za pracę i przyznawania innych świadczeń związanych z wykonywaniem pracy. Szczegółowa regulacja w tym zakresie została umieszczona w Kodeksie pracy.
Słowa kluczowe:
inicjatywa zawarcia układu zakładowego, postanowienia układu zakładowego, strony układu zakładowego, układ zakładowy
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 3 kwietnia 2013
Pozwolenie na budowę
Wybudowanie jakiejkolwiek nieruchomości, nawet w sytuacji, gdy ma to miejsce na należącej do nas działce, jest uzależnione od pozwolenia na budowę. Jest to decyzja administracyjna, bez której nie wolno nam podjąć jakiejkolwiek czynności zmierzającej do stworzenia nawet niewielkiego budynku. Sprzeciwienie się tej zasadzie może kosztować nas nie tylko…
Słowa kluczowe:
brak konieczności uzyskiwania pozwoleń na budowę, decyzja o pozwoleniu na budowę, obowiązek uzyskania pozwolenia na budowę, pozwolenie na budowę
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 22 kwietnia 2013
Sądowe zniesienie współwłasności
Współwłasność nie jest pożądanym stanem prawnym na gruncie polskiego prawa cywilnego. W praktyce często bowiem współwłaściciele nie są w stanie porozumieć się w kwestii korzystania i utrzymywania danej rzeczy, szczególnie gdy dotyczy to rzeczy ruchomej. W związku z tym doktryna i orzecznictwo postulują do znoszenia współwłasności, tak aby…
Słowa kluczowe:
postępowanie o zniesienie współwłasności, prawo żądania zniesienia współwłasności, skutki zniesienia współwłasności, wniosek o zniesienie współwłasności
Typ: Artykuł
Kategoria: Procedura sądowa
Data utworzenia: 8 maja 2013
Co dzieje się z majątkiem wspólnym małżonków będących w separacji?
Pomiędzy nupturientami z momentem wstąpienia w związek małżeński powstaje z mocy ustawy ustrój majątkowy małżeński wspólności majątkowej. Ustroje majątkowe małżeńskie są uregulowane przepisami kodeksu rodzinnego i opiekuńczego (dalej KRO).
Słowa kluczowe:
majątek nabyty po orzeczeniu separacji, majątek wspólny małżonków będących w separacji, orzeczenie separacji, rozdzielność majątkowa
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo rodzinne i opiekuńcze
Data utworzenia: 13 maja 2013
Pomoc dla przedsiębiorców na czas spowolnienia gospodarczego
Przedsiębiorcy, którzy odnotowali spadek obrotów gospodarczych o co najmniej 15 proc. (w okresie wskazanym w projekcie ustawy) będą mogli liczyć na bezpośrednią pomoc finansową. Zostanie ona przeznaczona na dopłaty do wynagrodzeń zatrudnionych pracowników, dzięki czemu będą zachowane miejsca pracy, a sytuacja ekonomiczna firmy poprawi się.
Słowa kluczowe:
czas niewykonywania pracy przez pracownika, Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych, przedsiębiorca, przestój
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo pracy
Data utworzenia: 22 maja 2013
Wpis do rejestru dłużników
Największa lista dłużników w Polsce znajduje się w Krajowym Rejestrze Długów Biura Informacji Kredytowej SA. Spis ten funkcjonuje pod bezpośrednim nadzorem Ministra Gospodarki, tym samym dane w nim zawarte mogą być uznawane za w pełni wiarygodne. Zobaczmy jednak na jakich warunkach można wpisać daną osobę do rejestru dłużników, tak aby w przyszłości…
Słowa kluczowe:
BIG, Biuro Informacji Gospodarczej, Krajowy Rejestr Długów, Krajowy Rejestr Długów Biuro Informacji Gospodarczej SA
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 31 maja 2013
« Poprzednia | 1 … 188 | 189 | 190 | 191 | 192 … 446 | Następna » |