Jesteś tutaj: Strona główna serwisu Strona głównawniosek
Wniosek o dział spadku -

We wniosku o dział spadku należy powołać postanowienie o stwierdzeniu nabycia spadku albo zarejestrowany akt poświadczenia dziedziczenia oraz spis inwentarza, jak również podać, jakie spadkodawca sporządził testamenty, gdzie zostały złożone i gdzie się znajdują. Jeżeli spis inwentarza nie został sporządzony, należy we wniosku wskazać majątek, który ma być przedmiotem działu.  W wypadku gdy w skład spadku wchodzi nieruchomość, należy przedstawić dowody stwierdzające, że nieruchomość stanowiła własność spadkodawcy.
art. 680 k.p.c.

 
 
Wyszukiwana fraza:

wniosek

Archiwum wyszukiwanych fraz prawnych Znaleziono 4453 publikacji spełniających kryteria wyszukiwania.

Mija okres przejściowy dla żłobków i klubów dziecięcych - pamiętaj o wpisie do rejestru

Przepisy ustawy z dnia 4 lutego 2011 r. o opiece nad dziećmi w wieku do lat 3 stawiały sobie za główny cel ułatwianie tworzenia żłobków i klubów dziecięcych. Jednakże, w dniu w którym ustawa wchodziła w życie, działało już wiele placówek, które zajmowały się tymi zadaniami. Zważywszy na to, ustawodawca wprowadził do ustawy przepisy przejściowe…

Data utworzenia: 11 marca 2014

Co zrobić w sytuacji, gdy umowa o pracę kończy się w trakcie trwania urlopu rodzicielskiego?

Bezpośrednio po wykorzystaniu dodatkowego urlopu macierzyńskiego, rodzice mają prawo do urlopu rodzicielskiego, który trwa 26 tygodni. Warto pamiętać o tym, że urlop rodzicielski może być podzielony maksymalnie na 3 części, przypadające jedna po drugiej i trwające minimum 8 tygodni. Z punktu widzenia rodziców istotne jest, że z urlopu rodzicielskiego…

Kategoria: Prawo pracy
Data utworzenia: 31 marca 2014

Kiedy można zmienić postanowienie o stwierdzeniu nabycia spadku?

Postanowienie o stwierdzeniu nabycia spadku przez sąd nie zawsze jest ostateczne, bowiem np. dopiero po jego uprawomocnieniu się może wyjść na jaw, że nie wszystkie osoby zostały w nim wymienione albo okazało się, że osoba uznana za spadkobiercę nim nie jest. W takiej sytuacji należy skorzystać z możliwości jaką jest zmiana postanowienia o stwierdzeniu…

Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 5 czerwca 2014

W jaki sposób rodzice powinni zarządzać majątkiem dziecka?

Zgodnie z art. 101 Ustawy z dnia 25 lutego 1964r. kodeks rodzinny i opiekuńczy (Dz. U. z 2012r, poz. 788 ze zm.) rodzice obowiązani są sprawować z należytą starannością zarząd majątkiem dziecka pozostającego pod ich władzą rodzicielską. Dotyczy to zwłaszcza sytuacji, gdy dziecko wskutek dziedziczenia, darowizny lub też innych okoliczności staje…

Data utworzenia: 24 czerwca 2014

Jak uzyskać wcześniejszą emeryturę?

Nabycie prawa do wcześniejszej emerytury (tj. przed osiągnięciem ustawowego wieku emerytalnego) następuje zawsze na wniosek właściwej ubezpieczonej osoby. Wniosek składa się do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych właściwego dla wnioskodawcy. Prawo do

Kategoria: Prawo pracy
Data utworzenia: 26 września 2012

Postępowanie przed wojewódzką komisją do spraw orzekania o zdarzeniach medycznych

Od 1 stycznia 2012r. obowiązują zmienione przepisy Ustawy z dnia 6 listopada 2008r. o prawach pacjenta i Rzeczniku Praw Pacjenta (Dz. U. z 2012r., Nr 0, poz. 159 ze zm.), które wprowadziły zasadnicze zmiany w zakresie ustalania odszkodowania i zadośćuczynienia w przypadku zdarzeń medycznych. Po zmianach pacjent, będący ofiarą błędu lekarskiego, może…

Kategoria: Prawo medyczne
Data utworzenia: 29 października 2012

Jak opatentować wynalazek w Polsce... ?

Jesteś młodym twórcą i właśnie dokonałeś przełomowego odkrycia? Chciałbyś teraz w jakiś sposób ochronić swoje prawo majątkowe? Jest na to tylko jeden sposób - trzeba dokonać zgłoszenia wynalazku w Urzędzie Patentowym , który podejmie decyzję o udzieleniu nam patentu na wynalazek.

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 7 listopada 2012

Usunięcie wpisu z rejestru dłużników niewypłacalnych

realizacji ciążących na nich zobowiązaniach. W rejestrze tym odnotowywane są także przymusowa egzekucja długów za pomocą postępowania egzekucyjnego (administracyjnego lub cywilnego), ogłoszenie upadłości dłużnika. Wpis może być dokonany na wniosek lub z

Data utworzenia: 14 listopada 2012

Nieopłacanie składek ZUS

Kary za nieopłacanie obowiązkowych składek ZUS przeszły w tym roku dużą zmianę. Wszystko to na skutek wyroku Trybunały Konstytucyjnego z dnia 18 listopada 2010 r. (sygn. akt P 29/09), zgodnie z którym przepisy dopuszczające wobec tej samej osoby fizycznej za ten sam czyn, polegający na nieopłaceniu lub opłaceniu w nienależytej wysokości składek…

Kategoria: Orzecznictwo
Data utworzenia: 16 listopada 2012

Zasady wykupu lokali w spółdzielni

Wykup mieszkania lokatorskiego, spółdzielczego własnościowego czy też wykup byłego mieszkania zakładowego od spółdzielni nie nastręcza wielu trudności, choć wiąże się pewnymi kosztami. Ponieważ mieszkaniem własnościowym łatwiej jest rozporządzać, warto wiedzieć co zrobić, aby stać się jego pełnoprawnym właścicielem.

Data utworzenia: 19 listopada 2012
« Poprzednia 1 … 186  |  187  |  188  |  189  |  190 … 446 Następna »
® 2008 - 2023 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.