Wniosek o dział spadku -
We wniosku o dział spadku należy powołać postanowienie o stwierdzeniu nabycia spadku albo zarejestrowany akt poświadczenia dziedziczenia oraz spis inwentarza, jak również podać, jakie spadkodawca sporządził testamenty, gdzie zostały złożone i gdzie się znajdują. Jeżeli spis inwentarza nie został sporządzony, należy we wniosku wskazać majątek, który ma być przedmiotem działu. W wypadku gdy w skład spadku wchodzi nieruchomość, należy przedstawić dowody stwierdzające, że nieruchomość stanowiła własność spadkodawcy.
art. 680 k.p.c.
- WEZWANIE DO OPUSZCZENIA LOKALU MIESZKALNEGO
- wypowiedzenie umowy w T-mobile
- Wzór oświadczenia woli
- użytkownicy
- pełnomocnictwo do odbioru emerytury
- praca
- nabycie
- sankcja
- waloryzacja emerytur
- złożenie deklaracji
- wezwanie do wydania
- Kancelaria adwokacka
- przejęcie
- skrócenie+terminu+zwrotu+podatków
- podatek+dochodowy+od+osób+prawnych
- służba radiokomunikacyjna amatorska
- uzasadnione podejrzenie popełnienia przestępstwa
- metody+amortyzacji
- korzystanie z prywatnych urządzeń w pracy
- wykorzystywanie sprzętu prywatnego w celach służbowych
- udzielenie+pożyczki
- umowa w T-mobile
- wypowiedzenie umowy w T-mobile
- obowiązek składania sprawozdań przez opiekuna prawnego
- majątek odrębny
- układ zakładowy
- ordynacja+samorządowa
- rejestr+obrotów
- przesłanki przysposobienia
- wniosek o przysposobienie
Wyszukiwana fraza:
wniosek

Przekształcenie działki rolnej w budowlaną
Mimo, że tzw. odrolnienie, czyli przekształcenie działki rolnej w budowlaną bywa bardzo czasochłonne i wiąże się z wieloma formalnościami, wiele osób decyduje się na ten krok z uwagi na znaczne korzyści finansowe. Grunty rolne są bowiem kilkakrotnie tańsze od gruntów budowlanych, co jest szczególnie ważne dla osób planujących rozpoczęcie…
Słowa kluczowe:
decyzja o warunkach zabudowy, działka rolna, grunty rolne, miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo administracyjne
Data utworzenia: 11 marca 2014
Odroczenie terminu płatności składki ZUS
Zgodnie z Ustawą z dnia 13 października 1998r. o systemie ubezpieczeń społecznych (Dz. U. z 2009r., Nr 205, poz. 1585 ze zm.) płatnik składek jest zobowiązany, w ściśle określonych terminach, uiszczać składki na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne, Fundusz Pracy i Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych oraz Fundusz Emerytur…
Słowa kluczowe:
formularz ZUS, formularz ZUS-EOP, odroczenie terminu płatności składki ZUS, Platforma Usług Elektronicznych ZUS
Typ: Artykuł
Kategoria: Formularze ZUS
Data utworzenia: 14 marca 2013
Wyłączenie gruntu z produkcji rolnej
Rozpoczęcie budowy na działce rolnej niezwiązanej z rolniczym wykorzystaniem musi zostać poprzedzone jej odrolnieniem oraz wyłączeniem gruntu z produkcji rolnej. Szczegółowa regulacja prawna w tym zakresie znajduje się w ustawie z dnia 3 lutego 1995 r. o ochronie gruntów rolnych i leśnych.
Słowa kluczowe:
prawo do wyłączenia gruntów z produkcji rolniczej lub leśnej, Wniosek o wyłączenie gruntów z produkcji rolniczej, wniosek o wyłączenie z produkcji użytków rolnych, wyłączenia gruntu z produkcji leśnej
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 27 maja 2013
Odpis księgi wieczystej
Księgi wieczyste mają w polskim systemie prawnym bardzo ważne miejsce, gwarantują bowiem rzetelność i prawidłowość obrotu prawno – gospodarczego związanego z nieruchomościami. Zgodnie z domniemaniem zgodności ze stanem prawnym, stan prawny danej nieruchomości ujawniony w księdze wieczystej jest zgodny z rzeczywistością-oznacza to, że prawa…
Słowa kluczowe:
odpis księgi wieczystej, odpis z elektronicznej księgi wieczystej, odpis z papierowej księgi wieczystej, odpisy ksiąg wieczystych
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 15 lipca 2013
Uproszczona procedura uzyskiwania zezwoleń na odbudowę na terenach szczególnie dotkniętych skutkami nawałnic
Coraz częściej różne obszary Polski są nawiedzona przez żywioły w postaci trąb powietrznych, wichur, czy nawałnic, które wywołują ogromne szkody materialne. Na terenach dotkniętych skutkami takich kataklizmów obowiązują specjalne procedury, związane z uzyskiwaniem pozwoleń na budowę.
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo administracyjne
Data utworzenia: 7 września 2012
Wymogi formalne wniosku o alimenty
Ustalenie prawa do świadczeń z funduszu alimentacyjnego oraz ich wypłata następują odpowiednio na wniosek osoby uprawnionej lub jej przedstawiciela ustawowego.
Słowa kluczowe:
alimenty, dochód rodziny, fundusz alimentacyjny, prawo do świadczeń z funduszu alimentacyjnego
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo rodzinne i opiekuńcze
Data utworzenia: 25 czerwca 2013
Statut Biura Rzecznika Praw Obywatelskich
W dniu 19 października 2010 r. Trybunał Konstytucyjny rozpoznał wniosek Rzecznika Praw Obywatelskich dotyczący upoważnienia dla Marszałka Sejmu do nadania, na wniosek RPO, statutu Biura Rzecznika Praw Obywatelskich. Rzecznik Praw Obywatelski złożył
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 20 października 2010
Podział majątku przy rozwodzie
Przepisy Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego dopuszczają możliwość dokonania podziału majątku wspólnego przy okazji orzeczenia rozwodu. Warunkiem dokonania podziału majątku wspólnego małżonków jest to, by dokonanie tego podziału nie spowodowało nadmiernej zwłoki postępowania rozwodowego. Kiedy zatem sąd będzie mógł dokonać podziału majątku…
Słowa kluczowe:
art. 58 § 3 Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego, dokonania podziału majątku wspólnego małżonków, kodeks rodzinny i opiekuńczy, Orzeczenie podziału majątku wspólnego przy rozwodzie
Typ: Artykuł
Kategoria: Sprawy rodzinne
Data utworzenia: 20 lipca 2017
Minister Sprawiedliwości rozpoczął Polexit?
Minister Sprawiedliwości pełniący również funkcję Prokuratora Generalnego zdecydował się wnieść do Trybunału Konstytucyjnego skargę o zbadanie zgodności przepisów Traktatu o funkcjonowaniu UE z polską Konstytucją. Krok ten – wbrew zapewnieniom rządu - stanowi de facto pierwszy etap wyjścia Polski z Unii Europejskiej.
Słowa kluczowe:
Opuszczenie UE nie wymaga przeprowadzania w Polsce referendum, Orzeczenie niezgodności Traktatu o funkcjonowaniu UE z Konstytucją, orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego, Polexit
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo obce
Data utworzenia: 18 października 2018
Jak otrzymać Kartę Dużej Rodziny?
Karta Dużej Rodziny przysługuje wszystkim rodzicom, w tym zastępczym, którzy wychowują lub w przeszłości wychowali co najmniej troje dzieci. upoważnia ona do wielu zniżek, dlatego warto o nią wnioskować.
Słowa kluczowe:
Jakie dokumenty należy złożyć wraz z wnioskiem o wydanie Karty Dużej Rodziny?, Karta Dużej Rodziny, KDR, Na jakie zniżki mogą liczyć posiadacze Karty Dużej Rodziny?
Typ: Artykuł
Kategoria: Sprawy rodzinne
Data utworzenia: 14 stycznia 2019
« Poprzednia | 1 … 184 | 185 | 186 | 187 | 188 … 446 | Następna » |