Wniosek o dział spadku -
We wniosku o dział spadku należy powołać postanowienie o stwierdzeniu nabycia spadku albo zarejestrowany akt poświadczenia dziedziczenia oraz spis inwentarza, jak również podać, jakie spadkodawca sporządził testamenty, gdzie zostały złożone i gdzie się znajdują. Jeżeli spis inwentarza nie został sporządzony, należy we wniosku wskazać majątek, który ma być przedmiotem działu. W wypadku gdy w skład spadku wchodzi nieruchomość, należy przedstawić dowody stwierdzające, że nieruchomość stanowiła własność spadkodawcy.
art. 680 k.p.c.
- emerytura+czC499C59Bciowa+przed+osiC485gniC499ciem+wieku+emerytalnego
- niewykonanie+umowy
- katalog otwarty
- samo
- Wzór oświadczenia woli
- alimenty
- karne prawo
- spadek
- podatek dochodowy
- kredyt
- nieruchomość
- instytucje finansowe
- WEZWANIE DO OPUSZCZENIA LOKALU MIESZKALNEGO
- egzekucja
- pełnomocnictwo do odbioru emerytury
- wniosek BIK
- o wykreślenie wpisu w księdze wieczystej
- Wzór oświadczenia woli
- umowa najmu okazjonalnego
- umowa najmu mieszkania
- dokumentacja związana ze sprawą sądową
- dokumentacja od adwokata
- pożar
- telekomunikacyjne urządzenie końcowe
- zaniedbanie dziecka
- ugoda o zachowek
- replika
- Umowa rodziców
- bezpieczeństwo
- ochrona
Wyszukiwana fraza:
wniosek

Jak sprawdzić, czy jest się ubezpieczonym?
Prawo do świadczeń zdrowotnych w ramach ubezpieczenia w Narodowym Funduszu Zdrowotnym przysługuje osobom objętym ubezpieczeniem NFZ. Aby skorzystać z takiego świadczenia niezbędny jest jednak dokument potwierdzający nasze ubezpieczenie – bez niego nie będziemy mogli niestety skorzystać z pomocy lekarza czy interesującej nas usługi medycznej. Dokumentowanie…
Słowa kluczowe:
dobrowolone ubezpieczenie, obowiązkowe ubezpieczenie, składka na ubezpieczenie zdrowotne, składki na ubezpieczenie zdrowotne
Typ: Artykuł
Kategoria: Gorące tematy
Data utworzenia: 26 grudnia 2012
Formalności związane z egzaminem na prawo jazdy załatwisz przez Internet
Rozpoczynający się 2013 r. jest czasem zmian w wielu dziedzinach prawnych. Jedną z nowelizowanych kwestii jest proces uzyskania prawa jazdy, a także zasady dotyczące egzaminu praktycznego, teoretycznego i opłat związanych z upragnionym dokumentem. Zasadniczo zmiany w dotychczas obowiązujących przepisach nie są zbyt przychylne dla przyszłych kierowców…
Słowa kluczowe:
egzamin na prawo jazdy, kategorie prawa jazdy, nowe kategorie prawa jazdy, prawo jazdy
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 4 stycznia 2013
Ściganie sprawców przestępstw będzie łatwiejsze
Ściganie przestępców należy do podstawowych zadań Policji i prokuratury. Nie zawsze jest to łatwe zadnie, zwłaszcza gdy konkretna sprawa jest bardzo skomplikowana, a podejrzana osoba po prostu zniknęła. Biorąc pod uwagę dotychczas obowiązujące przepisy nie ułatwiały one, a niekiedy wręcz nawet utrudniały, szybkie zakończenia postępowania przygotowawczego…
Słowa kluczowe:
ściganie, ściganie czynu pomawiania przedsiębiorstwa, ściganie przestępstwa stalkingu, ściganie sprawców
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo karne
Data utworzenia: 4 stycznia 2013
Abolicja składek ZUS
Okres pomiędzy styczniem 1999 r. a lutym 2009 r. był niepewnym czasem dla wszystkich osób prowadzących pozarolniczą działalność gospodarczą. Wszystko przez niejasne przepisy w materii składek ZUS, a konkretniej obowiązku uiszczania ich przez oznaczone osoby. Cała sytuacja doprowadziła do tego, że w w/w okresie prawie pół miliona polskich przedsiębiorców…
Typ: Artykuł
Kategoria: Formularze ZUS
Data utworzenia: 7 stycznia 2013
Czy warto wystąpić o umorzenie składek ZUS?
W dniu 15 stycznia 2013r. weszła w życie długo oczekiwana Ustawa z dnia 9 listopada 2012r. o umorzeniu należności powstałych z tytułu nieopłaconych składek przez osoby prowadzące pozarolniczą działalność, zwana „ustawą abolicyjną” (Dz. U. z 2012r., Nr 0, poz. 1551). Dzięki tej ustawie przedsiębiorcy, którzy nie opłacali składek ZUS w…
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo gospodarcze
Data utworzenia: 17 stycznia 2013
Dodatkowy urlop wypoczynkowy dla osoby niepełnosprawnej
Urlop wypoczynkowy należy do kategorii podstawowych praw pracowniczych. Podstawową regulacją w tym zakresie jest art. 14 Kodeksu pracy, zgodnie z którym pracownik ma prawo do wypoczynku, który zapewniają przepisy o czasie pracy, dniach wolnych od pracy oraz o urlopach wypoczynkowych. Generalnie zasady dotyczące wymiaru urlopu i organizacji możemy znaleźć…
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 17 stycznia 2013
Upomnij się o emeryturę - zostało niewiele czasu...
Osoby, które przeszły na emeryturę przed 1 stycznia 2011r. i którym ZUS zawiesił wypłatę emerytury od 1 października 2011r. z powodu kontynuowania zatrudnienia podjętego przed przejściem na emeryturę, a które odwołały się od niekorzystnej decyzji ZUS do sądu i przegrały sprawę, mają już niewiele czasu na złożenie do sądu wniosku o wznowienie…
Słowa kluczowe:
emeryt, emerytura, roszczenie o odszkodowanie od Skarbu Państwa, Trybunał Konstytucyjny
Typ: Artykuł
Kategoria: Opieka społeczna
Data utworzenia: 4 lutego 2013
Jakie roszczenia można zabezpieczyć w procesie o rozwód?
Proces rozwodowy jest specyficznym rodzajem postępowania cywilnego, które zmierza w zasadzie do wydania wyroku stwierdzającego trwały i zupełny rozkład pożycia małżeńskiego, czyli do rozwiązania małżeństwa. Charakteryzuje się pewnymi odmiennościami, niż inne procesy cywilne. Warto w związku z tym zapoznać się z przepisami w tym zakresie, szczególnie…
Słowa kluczowe:
postanowienie o udzieleniu zabezpieczenia, udzielenie zabezpieczenia, udzielenie zabezpieczenia w postępowaniu o rozwód, udzielenie zabezpieczenia w postępowaniu rozwodowym
Typ: Artykuł
Kategoria: Procedura sądowa
Data utworzenia: 20 lutego 2013
Gwarancje bankowe, czyli jak bezpiecznie ulokować oszczędności
Dla każdej osoby lokującej swoje oszczędności w banku najważniejsze jest bezpieczeństwo zdeponowanych środków. Badania pokazują jednak, że większość z nas często nie wie, co może się stać w przypadku, gdy bank ogłosi upadłość. Jak pokazuje sprawa Amber Gold przeciętny Kowalski nawet jeśli odróżnia parabank od banku, to niekoniecznie wie…
Słowa kluczowe:
Bankowy Fundusz Gwarancyjny, bezpieczeństwo depozytów, fundusz stabilizujący sektor bankowy, Komisja Nadzoru Finansowego
Typ: Artykuł
Kategoria: Oszczędności
Data utworzenia: 21 lutego 2013
Dziś ostatni dzień na składanie skarg dotyczących przetargu na częstotliwości 1800 MHz
Tylko do dzisiaj firmy, które przegrały w przetargu na częstotliwości 1800 MHz mogą składać odwołania. Do poniedziałku nie wpłynęło ani jedno. Jednak, zdaniem Magdaleny Gaj, prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej, takie wnioski na pewno wpłyną, bo częstotliwości umożliwiających świadczenie usługi dostępu do szerokopasmowego internetu to…
Słowa kluczowe:
przetarg, świadczenie usługi dostępu do szerokopasmowego internetu, unieważnienie wyników przetargu, Urząd Komunikacji Elektronicznej
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo gospodarcze
Data utworzenia: 6 marca 2013
« Poprzednia | 1 … 177 | 178 | 179 | 180 | 181 … 446 | Następna » |