Jesteś tutaj: Strona główna serwisu Strona głównawniosek
Wniosek o dział spadku -

We wniosku o dział spadku należy powołać postanowienie o stwierdzeniu nabycia spadku albo zarejestrowany akt poświadczenia dziedziczenia oraz spis inwentarza, jak również podać, jakie spadkodawca sporządził testamenty, gdzie zostały złożone i gdzie się znajdują. Jeżeli spis inwentarza nie został sporządzony, należy we wniosku wskazać majątek, który ma być przedmiotem działu.  W wypadku gdy w skład spadku wchodzi nieruchomość, należy przedstawić dowody stwierdzające, że nieruchomość stanowiła własność spadkodawcy.
art. 680 k.p.c.

 
 
Wyszukiwana fraza:

wniosek

Archiwum wyszukiwanych fraz prawnych Znaleziono 4453 publikacji spełniających kryteria wyszukiwania.

Jak uzyskać pozwolenie na broń?

Zgodnie z Ustawą z dnia 21 maja 1991r. o broni i amunicji (Dz. U. z 2012r., poz. 576 ze zm.)broń palną i amunicję do niej można posiadać jedynie na podstawie pozwolenia wydanego przez właściwy organ. Warto wiedzieć, że takie zezwolenie jest wydawane jedynie wtedy, gdy osoba wnioskująca nie stanowi zagrożenia dla samego siebie, porządku lub bezpieczeństwa…

Data utworzenia: 29 kwietnia 2014

Kto może otrzymać rentę rodzinną?

Renta rodzinna jest świadczeniem mającym zapewnić środki do życia osobom najbliższym zmarłemu. Kwestie związane z tym tematem regulują przepisy w głównej mierze art. 65-74 Ustawy z dnia 17 grudnia 1998r. o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych (Dz. U z 2013r., poz. 1440 ze zm.).

Kategoria: Formularze ZUS
Data utworzenia: 31 maja 2014

Wybierasz się w daleką podróż? Możesz potrzebować międzynarodowego prawa jazdy!

Osoby, które wybierają się w dalszą podróż samochodem powinny mieć na uwadze, że nie we wszystkich krajach można posługiwać się polskim prawem jazdy. W takiej sytuacji konieczne jest posiadanie specjalnego dokumentu – międzynarodowego prawa jazdy. Międzynarodowe prawo jazdy można uzyskać na podstawie Ustawy z dnia 5 stycznia 2011r. o kierujących…

Data utworzenia: 20 czerwca 2014

Kiedy można przeprowadzić referendum lokalne?

Referendum lokalne to podstawowa forma demokracji bezpośredniej. W drodze referendum mieszkańcy jednostki samorządu terytorialnego, jako członkowie wspólnoty samorządowej, wyrażają w drodze głosowania swoją wolę, co do sposobu rozstrzygania sprawy dotyczącej tej wspólnoty.

Data utworzenia: 28 lipca 2014

Kiedy zaginiony może zostać uznany za zmarłego?

Zgodnie z obowiązującym prawem zaginiona osoba może zostać uznana za zmarłą dopiero, gdy upłynie ściśle określony czas. Warto wiedzieć, że zaginięcie to w tym przypadku zniknięcie bez śladu i brak jakiegokolwiek kontaktu z najbliższymi, co daje podstawy by przypuszczać, że taka osoba nie żyje.

Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 12 sierpnia 2014

Czy przedsiębiorca może być zwolniony od kosztów sądowych?

Przedsiębiorca może uzyskać zwolnienie od kosztów sądowych w każdym postępowaniu cywilnym, przy czym zasady regulujące tę kwestię nie są w polskim prawie jednolite. Inaczej będzie wyglądała sprawa zwolnienia, gdy przedsiębiorcą jest osoba fizyczna, a inaczej gdy będzie to osoba prawna.

Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 17 września 2012

Wynagrodzenie adwokata za rzeczywiście udzieloną pomoc prawną

Z postanowienia Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Krakowie (sygn. akt II SAB/Kr 157/10) wynika, iż ustanowionemu z urzędu pełnomocnikowi, który na skutek konfliktu z klientem został zmieniony, należy się wynagrodzenie jedynie za rzeczywiście udzieloną pomoc prawną.

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 21 września 2012

Czy można odwołać się od mandatu?

Wystawienie mandatu jest karą za popełnienie wykroczenia. Jednakże prawo przewiduje określone możliwości w przypadku, kiedy nie zgadzamy się ze słusznością jego wystawienia.

Kategoria: Prawo karne
Data utworzenia: 21 września 2012

Grzywna dla organu administracji

Skarga do sądu administracyjnego jest dostępnym dla strony instrumentem pozwalającym na kontrolę działalności organów administracji publicznej. O jej dopuszczalności i ewentualnym odrzuceniu decydować więc musi sąd, nie sam organ administracji.

Data utworzenia: 7 listopada 2012

Odszkodowanie za nieodśnieżoną drogę?

Okres zimowy jest szczególnie niebezpieczny dla kierowców. Ryzyko związane z kolizją wzrasta zwłaszcza, gdy drogi są nieodśnieżone lub nieodpowiednio przygotowane do panujących warunków. Stanowi to realne zagrożenie nie tylko dla naszego samochodu, ale również dla naszego bezpieczeństwa.

Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 7 grudnia 2012
« Poprzednia 1 … 176  |  177  |  178  |  179  |  180 … 446 Następna »
® 2008 - 2023 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.