Wniosek o dział spadku -
We wniosku o dział spadku należy powołać postanowienie o stwierdzeniu nabycia spadku albo zarejestrowany akt poświadczenia dziedziczenia oraz spis inwentarza, jak również podać, jakie spadkodawca sporządził testamenty, gdzie zostały złożone i gdzie się znajdują. Jeżeli spis inwentarza nie został sporządzony, należy we wniosku wskazać majątek, który ma być przedmiotem działu. W wypadku gdy w skład spadku wchodzi nieruchomość, należy przedstawić dowody stwierdzające, że nieruchomość stanowiła własność spadkodawcy.
art. 680 k.p.c.
- dokumentacja od adwokata
- wynik+egzaminu+maturalnego
- składki+na+ubezpieczenia+rentowe+pracowników
- obowiązek składania sprawozdań przez opiekuna prawnego
- poręczenia+i+gwarancje
- dzierżawca
- poddanie+się+egzekucji
- konwencja
- bezpieczeństwo informacji
- z+wniosku
- strona+w+sprawie4
- Teren Zieleni urządzonej
- WEZWANIE DO OPUSZCZENIA LOKALU MIESZKALNEGO
- obrona z urzędu
- obowiązkowa obrona
Wyszukiwana fraza:
wniosek

Ubezwłasnowolnienie
Instytucja ubezwłasnowolnienia ma na celu ochronę osób dotkniętych chorobą psychiczną lub innym zaburzeniem psychicznym przed podejmowaniem przez nich samych niekorzystnych dla nich decyzji.
Słowa kluczowe:
kurator, przedstawiciel ustawowy, ubezwłasnowolnienie, ubezwłasnowolnienie całkowite
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 26 stycznia 2012
Wyjawienie majątku dłużnika
Jedną z możliwości, ułatwiających wyegzekwowanie należności od dłużnika jest instytucja wyjawienia majątku. Jak wygląda ta procedura?
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 6 marca 2012
Zasady zwrotu wydatków na zakup kasy fiskalnej
Podatnicy zobowiązani do stosowania kas fiskalnych mogą skorzystać z ulgi na ich zakup Jest to możliwe po spełnieniu określonych warunków i obejmuje te kasy, które miały w dacie ich nabycia ważne potwierdzenie. W chwili obecnej takie potwierdzenia wydaje prezes Głównego Urzędu Miar. Zasady i warunki skorzystania z tej ulgi regulują przepisy Rozdziału…
Słowa kluczowe:
kasa fiskalna, odliczenie wydatków na zakup kasy fiskalnej, wniosek o zwrot wydatków na zakup kasy fiskalnej, zakup kasy fiskalnej
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo gospodarcze
Data utworzenia: 18 marca 2012
Nowe zasady tworzenia przedstawicielstw przedsiębiorców zagranicznych
1 stycznia br. weszły w życie zmiany wprowadzone do ustawy o swobodzie działalności gospodarczej oraz do ustawy o opłacie skarbowej dotyczące tworzenia przedstawicielstw i uzyskiwania wpisu do rejestru przedstawicielstw przedsiębiorców zagranicznych.
Słowa kluczowe:
opłata skarbowa, prowadzenie działalności gospodarczej, przedstawicielstwo przedsiębiorstwa zagranicznego, rejestr przedstawicielstw przedsiębiorców zagranicznych
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo gospodarcze
Data utworzenia: 29 marca 2012
Ratunek dla osób, które nie mają pieniędzy na podatek
Nie masz środków na zapłatę podatku? Złóż wniosek o odroczenie terminu płatności. Masz na to czas do 30 kwietnia, inaczej powstanie zaległość podatkowa ale ją też można próbować odroczyć. Fiskusa nie jest łatwo przekonać, ale lepiej podjąć taką
Słowa kluczowe:
odroczenie płatności zaległości podatkowej, odroczenie terminu płatności podatku, odroczona płatność, ulga uznaniowa
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo podatkowe
Data utworzenia: 26 kwietnia 2012
Wyłączenie sędziego w postępowaniu cywilnym
Instytucja wyłączenia sędziego w postępowaniu cywilnym uregulowana jest w art. 48 – 53 k.p.c.. Przepisy wyróżniają 2 kategorie przyczyn wyłączenia sędziego: wyłączenie z mocy samej ustawy (iudex inhabilis) i wyłączenie na wniosek (iudex suspectus).
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 30 marca 2011
Kto ma prawo do założenia księgi wieczystej?
Zgodnie z treścią art. 1 ustawy z dnia 6 lipca 1982 r. o księgach wieczystych i hipotece, księgi wieczyste prowadzi się w celu ustalenia stanu prawnego nieruchomości. Księgi wieczyste zakłada i prowadzi się dla nieruchomości, które nie mają ksiąg wieczystych albo których księgi wieczyste zaginęły lub uległy zniszczeniu. Księgi wieczyste mogą…
Słowa kluczowe:
księgi wieczyste, odpis księgi wieczystej, wgląd do księgi wieczystej, wniosek o wpis w księdze wieczystej
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 29 listopada 2012
W jaki sposób ustalić numer księgi wieczystej?
Zakup każdej nieruchomości powinien być nie tylko porządnie przemyślany, ale także sprawdzony pod kątem prawnym. W jednym z naszych artykułów pisaliśmy jakich konkretnie czynności należy dokonać, aby nie wpaść w pułapkę prawną związaną z kupnem nieruchomości, zwłaszcza na rynku wtórnym. Jednym z podstawowych kroków jest sprawdzenie księgi…
Słowa kluczowe:
domniemanie prawdziwości wpisu w księdze wieczystej, księgi wieczyste, niezgodność ksiegi wieczystej, odpis księgi wieczystej
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 5 grudnia 2012
W jaki sposób ustalić prawo do nieruchomości?
Prawo własności jest jednym z najsilniejszych uprawnień w polskim systemie prawnym. W związku z tym podlega szczególnej ochronie, co znajduje wyraz w instytucjach zawartych w Kodeksie cywilnym. Pozornie może wydawać się, że ustalenie właściciela danej nieruchomości, a dokładniej osoby, której przysługuje prawo do nieruchomości nie powinno stwarzać…
Słowa kluczowe:
niezgodność ksiegi wieczystej, odpis księgi wieczystej, stan prawny nieruchomości, ustalenie stanu prawnego nieruchomości
Typ: Artykuł
Kategoria: Formularze sądowe
Data utworzenia: 7 grudnia 2012
Wszczęcie egzekucji
Wszczęcie egzekucji następuje na wniosek, który składa się stosownie do właściwości sądowi lub komornikowi.
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 17 września 2013
« Poprzednia | 1 … 172 | 173 | 174 | 175 | 176 … 446 | Następna » |