Jesteś tutaj: Strona główna serwisu Strona głównawniosek
Wniosek o dział spadku -

We wniosku o dział spadku należy powołać postanowienie o stwierdzeniu nabycia spadku albo zarejestrowany akt poświadczenia dziedziczenia oraz spis inwentarza, jak również podać, jakie spadkodawca sporządził testamenty, gdzie zostały złożone i gdzie się znajdują. Jeżeli spis inwentarza nie został sporządzony, należy we wniosku wskazać majątek, który ma być przedmiotem działu.  W wypadku gdy w skład spadku wchodzi nieruchomość, należy przedstawić dowody stwierdzające, że nieruchomość stanowiła własność spadkodawcy.
art. 680 k.p.c.

 
 
Wyszukiwana fraza:

wniosek

Archiwum wyszukiwanych fraz prawnych Znaleziono 4453 publikacji spełniających kryteria wyszukiwania.

Od dziś możesz zgłosić wniosek o ogłoszenie upadłości konsumenckiej na nowych zasadach!

spłatą kredytu we frankach szwajcarskich. Sprawdź co powinien zawierać wniosek o ogłoszenie upadłości konsumenckiej.

Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 31 grudnia 2014

Od marca nowe dowody osobiste. Sprawdź, czy musisz złożyć wniosek o wydanie nowego dowodu osobistego

Od dnia 1 marca 2015 r. będzie obowiązywał nowy wzór dowodu osobistego obsługiwany przez nowy System Rejestrów Państwowych. Czy w związku z tą zmianą trzeba będzie wymienić dowód osobisty? Sprawdź, czym się różni nowy wzór dowodu osobistego, od tego, który obowiązuje teraz.

Data utworzenia: 17 lutego 2015

Wniosek do TK o uznanie podwyżki składki rentowej za sprzeczną z konstytucją

PiS złoży wniosek do Trybunału Konstytucyjnego o uznanie podwyżki składki rentowej za sprzeczną z konstytucją i namawia przedsiębiorców do jego poparcia. „Mimo, że podniesienie składki rentowej uważamy za złe rozwiązanie, to jednak nie wesprzemy

Kategoria: Prawo pracy
Data utworzenia: 1 lutego 2012

Do 30 września wykorzystaj zaległy urlop

Nie zawsze istnieje możliwość wybrania urlopu wtedy, kiedy całkowicie nam to odpowiada, niekiedy także nawał obowiązków służbowych lub trudna sytuacja firmy nie pozwalają na wykorzystanie należnego urlop w terminie, jaki nakazuje Kodeks pracy. Warto mieć jednak świadomość, że niewykorzystany urlop nie przepada, i że możemy, a nawet powinniśmy…

Kategoria: Praca
Data utworzenia: 26 sierpnia 2015

Ubezwłasnowolnienie

Przepisy Kodeksu cywilnego przewidują dwa rodzaje ubezwłasnowolnienia: ubezwłasnowolnienie całkowite i częściowe. Pierwszym z nich jest ubezwłasnowolnienie całkowite. Ubezwłasnowolnić całkowicie można osobę, która ukończyła lat trzynaście, jeśli wskutek choroby psychicznej, niedorozwoju umysłowego albo innego rodzaju zaburzeń psychicznych…

Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 25 sierpnia 2009

Przedsiębiorca w kredytowym labiryncie

Prowadzenie działalności gospodarczej nie jest zadaniem łatwym. Wymaga sporej wytrwałości, uporu oraz wiedzy. Elementy te są szczególnie przydatne przy ubieganiu się o kredyt hipoteczny. Droga do jego uzyskania jest zazwyczaj długa, niekiedy nawet wyboista. Dobre przygotowanie i zapoznanie z bankowymi wymogami zwiększa jednak szansę na sukces.

Kategoria: Inne
Data utworzenia: 10 maja 2010

Jak wygląda procedura wyrobienia paszportu?

Paszport uprawnia do przekraczania granicy i pobytu za granicą oraz poświadcza obywatelstwo polskie, a także tożsamość osoby w nim wskazanej w zakresie danych, jakie ten dokument zawiera. Niestety, najczęściej o potrzebie posiadania paszportu przypominamy sobie tuż przed wyjazdem na zagraniczne wakacje. Jeśli planujesz jeszcze np. last minute do Egiptu…

Data utworzenia: 3 sierpnia 2014

Sprawdź kiedy możesz przesunąć urlop na późniejszy termin

Plan urlopów został już ustalony przez pracodawcę, a Tobie nagle coś wypadło i wcześniej zaakceptowany terminu urlopu Ci już nie pasuje? Sprawdź czy możesz dokonać zmiany terminu urlopu!

Kategoria: Prawo pracy
Data utworzenia: 4 września 2014

Urlop macierzyński po poronieniu

Kwestia poronienia została częściowo uregulowana w Rozporządzeniu Ministra Zdrowia z 21 grudnia 2006 r. w sprawie rodzajów i zakresu dokumentacji medycznej w zakładach opieki zdrowotnej oraz sposobu jej przetwarzania reguluje kwestię poronienia. Zgodnie z załącznikiem do w/w aktu, za poronienie uważa się wydalenie lub wydobycie z ustroju matki płodu…

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 23 października 2012

Jak starać się o przyznanie zasiłku macierzyńskiego?

Zgodnie z treścią art. 180 Kodeksu pracy, pracownicy przysługuje urlop macierzyński w wymiarze 20 tygodni w przypadku urodzenia jednego dziecka przy jednym porodzie, 31 tygodni w przypadku urodzenia dwojga dzieci przy jednym porodzie, 33 tygodni w przypadku urodzenia trojga dzieci przy jednym porodzie, 35 tygodni w przypadku urodzenia czworga dzieci przy…

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 5 listopada 2012
« Poprzednia 1 … 153  |  154  |  155  |  156  |  157 … 446 Następna »
® 2008 - 2023 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.