Jesteś tutaj: Strona główna serwisu Strona głównawniosek
Wniosek o dział spadku -

We wniosku o dział spadku należy powołać postanowienie o stwierdzeniu nabycia spadku albo zarejestrowany akt poświadczenia dziedziczenia oraz spis inwentarza, jak również podać, jakie spadkodawca sporządził testamenty, gdzie zostały złożone i gdzie się znajdują. Jeżeli spis inwentarza nie został sporządzony, należy we wniosku wskazać majątek, który ma być przedmiotem działu.  W wypadku gdy w skład spadku wchodzi nieruchomość, należy przedstawić dowody stwierdzające, że nieruchomość stanowiła własność spadkodawcy.
art. 680 k.p.c.

 
 
Wyszukiwana fraza:

wniosek

Archiwum wyszukiwanych fraz prawnych Znaleziono 4453 publikacji spełniających kryteria wyszukiwania.

Co powinien zawierać wniosek o stwierdzenie zasiedzenia?

Obowiązujące przepisy kodeksu cywilnego umożliwiają nabycie własności nieruchomości w drodze zasiedzenia. Jest to możliwe zarówno przy istnieniu dobrej, jak i złej wiary posiadacza. Różnica pomiędzy nimi występuje tylko w zakresie wymaganego przez prawo okresu nieprzerwanego posiadania samoistnego.

Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 23 kwietnia 2014

Wniosek o zwolnienie od kosztów sądowych

Wniesienie pozwu do sądu związane jest z obowiązkiem uiszczenia opłaty sądowej. Zważywszy na wysokość tej opłaty, która jest uzależniona od rodzaju sprawy – przepisy prawa zapewniają możliwość wytoczenia powództwa przed sądem każdej osobie – bez względu na jej status majątkowy. Gwarantuje to niejako instytucja zwolnienia od kosztów…

Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 5 maja 2014

Jak napisać wniosek o uzasadnienie wyroku?

Wytoczyłeś powództwo, sąd przeprowadził postępowanie dowodowe, odbyła się rozprawa i rozstrzygnięto spór, ale nie byłeś obecny na ogłoszeniu wyroku. Co zrobić aby dowiedzieć się jaki zapadł wyrok w twojej sprawie?

Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 15 sierpnia 2014

Jak prawidłowo złożyć wniosek o depozyt sądowy?

Depozyt sądowy jest środkiem zabezpieczenia przedmiotu świadczenia poprzez złożenie go w sądzie rejonowym właściwym dla miejsca wykonania istniejącego zobowiązania, miejsca zamieszkania wierzyciela lub dłużnika – odpowiednio, gdy pierwszej z takich właściwości nie da się ustalić. W przypadku zobowiązania zabezpieczonego wpisem w księdze wieczystej…

Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 9 października 2012

Przesunięcie terminu płatności podatku możliwe na wniosek

Odroczenie terminu spłaty zobowiązania podatkowego to ulga uznaniowa, przyznawana podatnikom w sytuacjach awaryjnych. Aby z niej skorzystać, konieczne jest jednak złożenie do urzędu skarbowego wniosku zanim upłynie termin płatności podatku.

Data utworzenia: 7 grudnia 2012

Można wycofać wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej

Osoba, która złożyła wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej może go wycofać, zanim interpretacja zostanie wydana. Oznacza to umorzenie postępowania w tej sprawie. Takie działanie nic nie kosztuje, a organ zwróci wcześniej otrzymaną opłatę za

Data utworzenia: 7 grudnia 2012

Bezbłędny wniosek przyspiesza wydanie interpretacji indywidualnej

Prawidłowe wypełnienie wniosku o interpretacje przepisów prawa podatkowego zwiększa szansę na szybszą odpowiedź fiskusa. Każda niepełna informacja może oddalić moment uzyskania wykładni, za podanie nieprawdziwych podatnikowi grozi odpowiedzialność karna.

Data utworzenia: 12 maja 2013

Jak skutecznie złożyć wniosek o urlop wypoczynkowy?

Wakacje i sezon urlopowy zbliżają się wielkimi krokami. W ferworze szukania atrakcyjnych ofert wyjazdowych i kompletowania walizki nie można zapomnieć o… formalnościach. Jak i kiedy złożyć wniosek urlopowy aby nie narazić się na konflikty z

Kategoria: Prawo pracy
Data utworzenia: 11 czerwca 2013

Kiedy należy złożyć wniosek do Funduszu alimentacyjnego?

W przypadku bezskuteczności egzekucji osoba uprawniona może złożyć do organu właściwego wierzyciela wniosek o podjęcie działań wobec dłużnika alimentacyjnego.

Data utworzenia: 25 czerwca 2013

Wniosek o wpis do ksiąg wieczystych

Sprawy w postępowaniu wieczystoksięgowym rozpoznawane są na posiedzeniu niejawnym.

Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 2 września 2013
« Poprzednia 1 … 148  |  149  |  150  |  151  |  152 … 446 Następna »
® 2008 - 2023 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.