Jesteś tutaj: Strona główna serwisu Strona głównawniosek+o+wyznaczenie++terminu+rozprawy
Wniosek o dział spadku -

We wniosku o dział spadku należy powołać postanowienie o stwierdzeniu nabycia spadku albo zarejestrowany akt poświadczenia dziedziczenia oraz spis inwentarza, jak również podać, jakie spadkodawca sporządził testamenty, gdzie zostały złożone i gdzie się znajdują. Jeżeli spis inwentarza nie został sporządzony, należy we wniosku wskazać majątek, który ma być przedmiotem działu.  W wypadku gdy w skład spadku wchodzi nieruchomość, należy przedstawić dowody stwierdzające, że nieruchomość stanowiła własność spadkodawcy.
art. 680 k.p.c.

 
 
Archiwum wyszukiwanych fraz prawnych Znaleziono 25079 publikacji spełniających kryteria wyszukiwania.

Rzecznik patentowy - kiedy musisz skorzystać z jego pomocy?

Niezależnie od tego, czy chcemy uzyskać ochronę patentową na wynalazek, czy też np. prawo do rejestracji wzoru przemysłowego - musimy dokonać szeregu sformalizowanych czynności przed właściwym organem. Podobnie jest w przypadku, gdy padniemy ofiarą naruszeń naszych praw ze strony osób trzecich. Powyższe przypadki, to tylko nieliczne przykłady sytuacji…

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 2 grudnia 2013

Wystąpienie ze spółki cywilnej nie wymaga formy aktu notarialnego

Sąd Najwyższy potwierdził, że jeżeli majątek wspólników spółki cywilnej obejmuje nieruchomość, do wykreślenia z księgi wieczystej wspólnika występującego ze spółki wystarczy jego oświadczenie złożone w formie pisemnej z podpisem notarialnie poświadczonym.

Data utworzenia: 18 marca 2012

Unijne wsparcie dla przedszkoli w województwie mazowieckim

23 marca br. Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych rozpocznie nabór wniosków o dofinansowanie projektów ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki Poddziałanie 9.1.1 Zmniejszanie

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 19 marca 2012

Szkody górnicze jak trzęsienia ziemi

Często czytamy lub oglądamy w telewizji informację o trzęsieniu ziemi jakie dotyka różne zakątki świata. Większość ludzi ma w pamięci jeszcze obrazy związane z kataklizmem jaki miał miejsce w Japonii. W Polsce praktycznie takie rzeczy się nie

Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 21 kwietnia 2012

Zwierzęta i urlop? Są rozwiązania lepsze niż porzucenie

co roku organizacje zajmujące się zwierzętami, ale też instytucje państwowe, jak choćby stołeczny ratusz rok temu. Czy wejście w życie nowelizacji Ustawy o ochronie zwierząt pomogło czworonogom? Czy urlop i zwierzę to sprawy naprawdę nie do pogodzenia

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 15 maja 2012

Przedsiębiorca pracujący jednocześnie na etacie zapłaci 254 zł ZUS

Jeżeli łączysz własną działalność gospodarczą z pracą na etacie nie musisz płacić składek ZUS na ubezpieczenie społeczne, gdy z pracy uzyskujesz co najmniej minimalne wynagrodzenie. Obowiązkowe pozostanie jednak samodzielne regulowanie składki na ubezpieczenie zdrowotne.

Data utworzenia: 22 maja 2012

Czym jest Polska Klasyfikacja Działalności?

Polska Klasyfikacja Działalności (PKD) to powszechnie stosowany, hierarchicznie usystematyzowany zbiór wszystkich rodzajów działalności społecznej i gospodarczej realizowanej przez podmioty gospodarcze. PKD zostało wprowadzone Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 24 grudnia 2007r. Podział ten jest stosowany w statystyce, ewidencji i dokumentacji oraz…

Data utworzenia: 10 lipca 2012

Czym jest przewłaszczenie na zabezpieczenie?

Umowa o przewłaszczenie rzeczy na zabezpieczenie jest jednym ze sposobów zapewnienia przez wierzyciela realizacji zobowiązania pieniężnego dłużnika.

Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 30 lipca 2012

Zwolnienie lekarskie

Pracownik na zwolnieniu lekarskim ma prawo do zasiłku chorobowego, który rekompensuje mu niemożność zarobkowania w tym czasie.

Kategoria: Prawo pracy
Data utworzenia: 30 lipca 2012
« Poprzednia 1 … 989  |  990  |  991  |  992  |  993 … 2508 Następna »
® 2008 - 2023 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.