Jesteś tutaj: Strona główna serwisu Strona głównawniosek+o+wyznaczenie++terminu+rozprawy
Wniosek o dział spadku -

We wniosku o dział spadku należy powołać postanowienie o stwierdzeniu nabycia spadku albo zarejestrowany akt poświadczenia dziedziczenia oraz spis inwentarza, jak również podać, jakie spadkodawca sporządził testamenty, gdzie zostały złożone i gdzie się znajdują. Jeżeli spis inwentarza nie został sporządzony, należy we wniosku wskazać majątek, który ma być przedmiotem działu.  W wypadku gdy w skład spadku wchodzi nieruchomość, należy przedstawić dowody stwierdzające, że nieruchomość stanowiła własność spadkodawcy.
art. 680 k.p.c.

 
 
Archiwum wyszukiwanych fraz prawnych Znaleziono 25079 publikacji spełniających kryteria wyszukiwania.

Dane osobowe wrażliwe

Danymi wrażliwymi (inaczej – sensytywnymi) są te dane, które podlegają szczególnej ochronie. Ich przetwarzanie – co do zasady - nie jest możliwe.

Data utworzenia: 13 września 2012

Ślub na plaży? Nie będzie problemu!

Po konsultacjach międzyresortowych jest przygotowany przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych projekt założeń projektu ustawy Prawo o aktach stanu cywilnego. Głównym powodem podjęcia prac nad nową ustawą jest podniesienie jakości rejestracji stanu

Kategoria: Dla Prawnika
Data utworzenia: 30 kwietnia 2013

Porada prawna: Umowa najmu okazjonalnego lokalu

Zamierzam wynająć stary dom na przynajmniej 5 lat. Chciałem w jakiś sposób uniknąć problemów związanych z wynajmem mieszkań, tj. problemów z ewentualnym pozbyciem się lokatorów po rozwiązaniu umowy… Myślałem o najmie okazjonalnym, ale nie wiem, czy

Data utworzenia: 7 maja 2015

Zwolnienie L4

Zwolnienie L4 jest wystawianym przez lekarza, na druku ZUS ZLA, dowodem stwierdzającym czasową niezdolność do pracy z powodu choroby lub pobytu w szpitalu albo konieczność osobistego sprawowania opieki nad chorym członkiem rodziny.

Kategoria: Prawo pracy
Data utworzenia: 1 kwietnia 2012

Uprawnienia funkcjonariuszy Straży Granicznej

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji opublikowało projekt rozporządzenia w sprawie sposobu i trybu postępowania przy wykonywaniu niektórych uprawnień funkcjonariuszy Straży Granicznej. Dotychczas przedmiotowa problematyka była uregulowana w rozporządzeniu Rady Ministrów z dnia 12 grudnia 2007 r. w sprawie sposobu postępowania przy wykonywaniu…

Data utworzenia: 16 lipca 2009

Zarządzanie nieruchomością wspólną we wspólnotach mieszkaniowych

Nieruchomość wspólna wymaga zarządzania przez wspólnotę mieszkaniową. Przez zarząd rzeczą wspólną należy rozumieć podejmowanie wszelkich decyzji i dokonywanie wszelkiego rodzaju czynności zarówno prawnych, jak i faktycznych dotyczących przedmiotu wspólnego prawa.

Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 20 grudnia 2011

Porada Prawna: Możliwość korekty VAT-u w przypadku nieściągalności naliczonych kwot

Moje pytanie dotyczy możliwości korekty VAT-u w przypadku nieściągalności naliczonych kwot. Chodzi o to, czy i w jakich przypadkach w zakresie podatku VAT i CIT spółka może skorygować podstawę opodatkowania oraz podatek należny z tytułu dostawy

Data utworzenia: 11 maja 2015

Ważne zmiany w Ordynacji podatkowej

Wraz z wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego z dnia 8 października 2013 r. (sygn. akt SK 40/12) pojawiła się konieczność zmiany przepisów Ordynacji podatkowej w zakresie przedawnienia zobowiązań podatkowych. Projekt odpowiedniej nowelizacji został już sporządzony przez Senat. Dodajmy jednak, że nie wszystkie zobowiązania podatkowe, a dokładniej ich…

Data utworzenia: 29 kwietnia 2014

Sprawdź czy dopłacą Ci do czynszu

Własnościowe mieszkanie nawet w niewielkim bloku wiąże się z koniecznością opłacania comiesięcznego czynszu – niezależnie od tego czy wchodzisz w skład wspólnoty lub spółdzielni mieszkaniowej. Taka opłata z pewnością stanowi spory wydatek, jednak brak jej uiszczania wiąże się z groźbą eksmisji. Istnieje jednak sposób, aby czynsz był…

Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 8 sierpnia 2014

Czym jest pomieszczenie tymczasowe?

Lokal zastępczy, lokal socjalny, pomieszczenie tymczasowe – te pojęcia dosyć często pojawiają się w toku czynności egzekucyjnych podejmowanych przez komorników. Będziemy mieli z nimi do czynienia najczęściej jednak wtedy, gdy dłużnik musi zostać eksmitowany z zajmowanego lokalu. Prawo nie pozwala na eksmisję na bruk – co zatem w takiej sytuacji…

Data utworzenia: 11 sierpnia 2014
« Poprzednia 1 … 938  |  939  |  940  |  941  |  942 … 2508 Następna »
® 2008 - 2023 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.